› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Plac katedralny powalczy o nowy wygląd

› inwestycje miejskie ponad rok temu    31.07.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Tak obecnie prezentuje się Plac katedralny na starówceTak obecnie prezentuje się Plac katedralny na starówce fot. elblag.net

Jest szansa, że już wkrótce plac katedralny na elbląskiej starówce całkowicie zmieni swoje oblicze. Miasto zamierza ubiegać się o środki unijne na uatrakcyjnienie terenu pomiędzy ulicami Rybacką i Mostową oraz rewitalizację wieży Katedry Św. Mikołaja.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku magistrat zrezygnował z kontynuacji budowy ogrodu archeologicznego na Starym Mieście. Projekt zakładał stworzenie na terenie pomiędzy ul. Rybacką, Mostową i Wodną stałej odkrywki archeologicznej stojących tam niegdyś kamienic. Docelowo ogródek miał być miejscem w rodzaju muzeum na wolnym powietrzu, w którym mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć efekty pracy archeologów na elbląskim Starym Mieście i zapoznać się z jego zagadnieniami.

W 2010 r. zakończono pierwszy etap tej inwestycji. Wykonano wówczas m.in. nawierzchnie utwardzone - wykonana została część nawierzchni Placu Miejskiego, nawierzchnia chodnika wzdłuż ul. Mostowej wraz z ławkami, nawierzchnia ścieżki kościelnej, wytyczone zostały zarysy dawnych kamienic. Wykonano także elementy małej architektury, oświetlenie ulicy Rybackiej, oświetlenie, zasilanie elektryczne oraz odwodnienie placu. Łącznie zagospodarowanie i uporządkowanie placu przed Katedrą Św. Mikołaja kosztowało Miasto ponad 1,2 mln zł. Z drugiego etapu robót, magistrat wycofał się.

W zamian pojawił się pomysł, by plac ozdobiła wielofunkcyjna fontanna. Aby jednak mogło dojść do jakichkolwiek prac, niezbędne są fundusze. Dlatego Miasto planuje złożyć wniosek na dofinansowanie rewitalizacji placu katedralnego oraz wieży Katedry Św. Mikołaja.

Obecnie Urząd Miejski jest w trakcie wyłaniania wykonawcy, który opracuje studium wykonalności dla tego projektu. Dokument ma być gotowy do 21 sierpnia 2012 r. Wówczas złożony zostanie wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013. Magistrat planuje wystartować w konkursie ogłaszanym w ramach osi priorytetowej 4: Rozwój, rewitalizacja i restrukturyzacja miast, działanie 4.2 Rewitalizacja miast.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.