› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Plakaty i tapety inspirowane jedzeniem

› poradnik 11 dni temu    7.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Plakaty i tapety inspirowane jedzeniem

Kuchnia to zdecydowanie jedno z ulubionych miejsc w domu jeśli chodzi o jego dekorację, aranżacje i wystrój. To właśnie w kuchni zaraz po salonie i sypialni najbardziej lubimy ubierać nasze ściany czy to w tapety czy w plakaty. 

Dekorowanie naszych ścian plakatami pozwala nam na wprowadzanie sezonowości do naszych wnętrz, bowiem naprawdę niewielkim kosztem jesteśmy w stanie odpowiednio do każdej pory roku dobierać plakaty i właśnie nawet plakaty w kuchni. 

Jeśli zależy nam na dekoracjach całorocznych lub na plakatach, które zagoszczą u nas na dłużej, to ciekawym rozwiązaniem do kuchni są przede wszystkim plakaty kawowe lub plakaty herbaciane, chociaż bez dwóch zdań bardziej popularne są właśnie plakaty z motywami kawowymi. Wśród plakatów z kawą królują plakaty które pokazują zestawienia różnych rodzajów kaw. Plakaty z motywami kawowymi to ogólne jedne z najpopularniejszych wzorów wśród wszystkich sprzedawanych plakatów. Plakaty kawowe można łączyć ze sobą, ciekawie np wyglądają plakaty fotograficzne z plakatami typograficznymi. Dodatkowo z plakatami kawowymi ładnie będą się komponowały np plakaty z rogalikami śniadaniowymi, z klasyczną chałką czy pięknym zdjęciem polskiego chleba. 

Inną całoroczną klasyką pozostają plakaty z kurami, kurczakami czy krowami, a i dodatkowo plakaty “winne” pokazujące podział ma rodzaje win najczęściej w swoich głównych kategoriach białe i czerwone. 

Jeśli jednak lubimy zajmować się tematyką home dekor i lubimy wprowadzać zmiany w naszych wnętrzach również w przestrzeni kuchennej możemy sezonowo wprowadzać zmiany. 

Zacznijmy od lata - jakie tutaj można zaleźć motywy plakatowe. W tym okresie lubimy być dużo na dworze, lubimy garden parties i to też znajduje odzwierciedlenie w plakatach jakie dobieramy do naszych kuchni. Pięknie w tym okresie sprawdzają się plakaty z cytrynkami, z pomarańczami, ale również słodkimi motywami np z lodami.

W kolejnym sezonie jesiennym częściej wybieracie do swoich kuchni plakaty uwaga, herbaciane

I plakaty ziołowe - widać, że chętniej spędzamy więcej czasu w kuchni i być może więcej gotujemy.

W okresie zimowym widać nieco zwiększoną popularność tzw. “ słodkich” plakatów czyli tych czekoladowych, ale również bardzo popularne są znów plakaty kawowe. Chętnie też w tym okresie kupujecie plakaty z drinkami, czy szampanem, które w bardzo ładny sposób komponowane są z plakatami typograficznymi z motywującymi hasłami. Taki zestaw plakatowy sprawdza się nie tylko w kuchni, ale również w salonie czy domowym home office. Plakaty motywujące nakręcają nas do pracy, a plakaty winne motywują nas, żeby dotrwać do weekendu. 

Jeśli chodzi o wiosnę również widać pewne preferencje przy doborze plakatów związane z nową porą roku, w tym sezonie plakaty które stają się bardziej popularne to plakaty z warzywami, np. karczochy, ale również plakaty z owocami morza i rybkami. 

Jak widać jeśli chodzi o wystój kuchni możliwości jest naprawdę dużo, a nasze plakaty możemy nawet zmieniać sezonowo. 

W kuchni można również zamiast plakatów wykorzystać tapety, popularne motywy tapet do kuchni to różne wzory geometryczne, które tworzą delikatną dekoracje. Inne popularne motywy to tapety w cytryny czy gałązki oliwne. W kuchni ładnie również będą wyglądały tapety np. z gałązkami eukaliptusa, które wprowadzą świeżość do tejże przestrzeni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.