› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka

Płytki kamienne z łupka - ponadczasowa dekoracja ścian

› bieżące miesiąc temu    2.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Płytki kamienne z łupka - ponadczasowa dekoracja ścian

Dla wszystkich, którzy poszukują idealnego materiału wykończeniowego i dekoracyjnego, łupek jest idealnym rozwiązaniem. Płytki stworzone z tego kamienia mają strukturalną powierzchnię prezentującą się jak ściśle zespojone płaty o różnej grubości. Materiał ten jest wykorzystywany najczęściej jako pokrycie posadzek, elewacji oraz jako element dekoracyjny w salonie, kuchni czy gabinecie.

Dla wszystkich, którzy poszukują idealnego materiału wykończeniowego i dekoracyjnego, łupek jest idealnym rozwiązaniem. Płytki stworzone z tego kamienia mają strukturalną powierzchnię prezentującą się jak ściśle zespojone płaty o różnej grubości. Materiał ten jest wykorzystywany najczęściej jako pokrycie posadzek, elewacji oraz jako element dekoracyjny w salonie, kuchni czy gabinecie. Świetnie sprawdzi się również jako wykończenie tarasów, ogrodzeń oraz jako ścieżka w ogrodzie. Łupek to gwarancja trwałości na wiele lat.

Kamienna posadzka z łupka inwestycją na lata

Posadzka wykonana z kamienia jest inwestycją na wiele lat, która posłuży jeszcze kolejnym pokoleniom. Mimo że jednorazowo może to być wydatek większy od zakupu płytek ceramicznych, to trwałość i solidność tego materiału na pewno zasługuje na wyższą cenę. Łupek wyróżnia się ciekawym, nietuzinkowym wyglądem, a jego struktura nabiera głębi wraz z upływem czasu, przez co staje się bardziej wyrazista. Podłoga wyłożona kamiennymi płytkami prezentuje się niebanalnie. Jest również łatwa w pielęgnacji i impregnacji, ponieważ w razie wytarcia lub zmatowienia można podłogę wielokrotnie odnowić. Na wygląd posadzki wyłożonej płytami z łupka wpływa ich wielkość oraz sposób ich obrobienia. Najatrakcyjniejsze są kamienie wygładzone. Najłatwiej także można poddać je impregnacji i są trwalsze w eksploatacji.

Łupek jako różnokolorowy materiał dekoracyjny 

Łupek posiada szeroką gamę naturalnych kolorów. Od tonów jasnych, złotych, po zielenie, czerwienie, błękity, brązy, grafity i czernie. Najciekawszy koloryt mają łupki składające się z minerałów blaszkowych, kwarcu, a także skaleni. Płyty z nich stworzone wyróżniają się pięknym układem elementów i ciekawą kolorystyką. Wszystko to sprawia, że łupek można dobrać do każdego wnętrza i każdej aranżacji. Doskonale sprawdzi się w jasnej kuchni oraz w ciemnym gabinecie. Bogaty wybór barw sprawia, że każdy może dopasować płytki z łupka do swojego gustu.

Płytki z łupka stylowym materiałem elewacyjnym

Elewacja budynku wykonana z płytek kamiennych na pewno przykuje uwagę i wzbudzi podziw dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi. Ponadto nie tylko okazale się prezentuje, ale jest również bardzo praktyczna w utrzymaniu i impregnacji. Płytki z łupka można łatwo doczyścić, są również odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz, niskie temperatury. Dodatkowo, gdy kamiennymi płytami ozdobi się ogrodzenie lub altanę, to cała posesja nabierze niepowtarzalnego wyrazu i stworzy harmonijną całość. Szczególnie pięknie łupek prezentuje się w otoczeniu zieleni - krzewów, drzew oraz kwiatów.

Impregnacja kamienia z łupka

Mimo że kamień naturalny może przetrwać wiele lat bez użycia specjalnych środków i zabiegów pielęgnacyjnych, to odpowiednia impregnacja doda mu trwałości i zapewni świeży wygląd. Dodatkowo preparaty zwiększą odporność na czynniki zewnętrzne i codzienne użytkowanie, co ma szczególne znaczenie w przypadku posadzek. Właściwy impregnat sprawi, że płytki kamiennie nie będą pochłaniały wilgoci, a widoczne zanieczyszczenia będą dużo prostsze w usunięciu. Warto pamiętać, że środki te nie wpłyną na oryginalne zabarwienie płytek kamiennych i przyczynią się do zachowania ich naturalnych właściwości. Szczególnie polecana jest impregnacja płytek zewnętrznych położonych na elewacjach budynków, na ogrodzeniach czy altanach, które narażone są na deszcz, śnieg czy mrozy. Wilgoć i zmiany temperatur mogą przyczynić się do stopniowego osłabienia struktury płytek oraz do rozwoju mchu lub grzybów.

Cena położenia płytek kamiennych

Położone w odpowiedni sposób płytki kamienne to świetny sposób na wyróżnienie mieszkania lub domu i nadania wnętrzom niepowtarzanego charakteru. Cena położenia płytek z łupka zależna jest w dużej mierze od wielkości i sposobu mocowania. Jednak średni koszt naklejania i fugowania zaczyna się od 70-85 zł za metr kwadratowy. 

Atuty płytek kamiennych 

Płytki kamienne są trwałym i solidnym materiałem wykończeniowym i dekoracyjnym. Posadzki i elewacje wyłożone nimi przetrwają wiele lat. Są one bardzo praktyczne w eksploatacji, ponieważ nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji i konserwacji. Cechują się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Łupek jest dzięki temu bardzo uniwersalnym materiałem, który sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Głównym atutem płytek kamiennych jest ich unikatowość, dzięki wielości barw i niepowtarzalnych struktur. Dlatego żadna posadzka czy dekoracja w domu nie będzie taka sama. Co więcej, klient może uzyskać dodatkowe właściwości, jakimi są połysk lub antypoślizgowość. Taki efekt daje odpowiednia obróbka kamienia. Wypolerowane płytki są jeszcze bardziej praktyczne w użytkowaniu, ponieważ brud czy kurz są na nich mniej widoczne. Wszystkie wspomniane zalety sprawiają, że płytki kamienne cieszą się dużym powodzeniem zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w wykończeniu elewacji budynku. To doskonały wybór, który będzie służył użytkownikom przez wiele lat.

Więcej informacji, produktów oraz zdjęć znajdziecie Państwo w sklepie internetowym - https://kamiennewnetrza.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.