› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Płyty gipsowo-kartonowe a oświetlenie LED

› bieżące 10 miesięcy temu    1.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Płyty gipsowo-kartonowe a oświetlenie LED

Jesteś w trakcie wykańczania domu lub mieszkania i szukasz prostego sposobu na nadanie mu niepowtarzalnego, nowoczesnego wyglądu? Doskonałym rozwiązaniem okazuje się stworzenie układu oświetleniowego z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych oraz diod LED. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że montaż tego typu oświetlenia we wspomnianych płytach jest stosunkowo łatwy. W artykule tym znajdziecie krótką instrukcję montażu lampek LED w płytach gipsowo-kartonowych.

Oświetlenie w płytach gipsowo-kartonowych – najważniejsze informacje 

Podczas montażu oświetlenia w płytach gipsowo-kartonowych warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jedną z nich (prawdopodobnie najważniejszą) jest zaplanowanie dodatkowej przestrzeni powyżej źródła światła. Jest to konieczne ze względu na fakt, iż większość żarówek ulega szybkiemu nagrzewaniu.  

Z tego też powodu w tego typu konstrukcjach warto stosować żarówki emitujące światło dzięki diodom LED. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/montaz-oprawy-halogenowej-w-plytach-g-k 

Na rynku dostępne są specjalne taśmy z tego typu diodami, co dodatkowo pozwala na ich zastosowanie praktycznie w każdym miejscu. W jaki sposób zamontować więc tego typu oświetlenie w płytach gipsowo-kartonowych? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej. 

Jak przebiega montaż oświetlenia LED w płytach gipsowo-kartonowych? 

Montaż oświetlenia LED w płytach gipsowo-kartonowych rozpoczyna się od wycięcia otworu o odpowiedniej średnicy, który posłuży później do zamontowania oprawy oświetlenia. Kolejnym krokiem będzie połączenie umieszczonych w suficie przewodów elektrycznych z gniazdem żarówki.  

Następnie można już umieścić oprawę oświetleniową w przygotowane wcześniej miejsce. Ostatnim etapem jest wpięcie żarówki do gniazda oraz instalacja elementu zabezpieczającego żarówkę przed wypadaniem. W celu dokonania ewentualnego demontażu należy wykonać wszystkie te etapy w odwrotnej kolejności. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.