› bieżące |
ponad rok temu
23.07.2019 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Płyty warstwowe stosuje się w wielu obszarach budownictwa – pozwalają na wznoszenie budynków na specjalnie przystosowanych do tego konstrukcjach, można obudować nimi zarówno ściany, jak i dachy budynków. Dzięki stosunkowo niskim kosztom (w porównaniu do innych metod) budowa z wykorzystaniem płyt warstwowych cieszy się dużą popularnością. Należy jednak wiedzieć, że w przypadku tej metody istotny jest właściwy dobór płyt oraz prawidłowy montaż.
Płyty warstwowe można wykorzystywać do wznoszenia praktycznie każdego rodzaju budynków. Z tego typu materiałów powstaje jednak najwięcej obiektów magazynowych, rolniczych, handlowych i produkcyjnych. Budownictwo mieszkaniowe na bazie płyt warstwowych jest na razie mało popularne, chociaż dzięki rozwojowi technologii produkcyjnych w ciągu kilku lat może się to zmienić.
Aby dostać dobre płyty warstwowe w możliwie najkorzystniejszych cenach, najlepiej kupić je u samego producenta. Na rynku jest wiele firm, które pośredniczą w sprzedaży tego typu materiałów, ale trudno spodziewać się, aby miały lepsze oferty od przedsiębiorstwa, które te produkty wytwarza. Wybierając producenta, warto też zwrócić uwagę na to, czy ma on w swojej ofercie wszelkie niezbędne elementy dodatkowe. Dobrym przykładem jest tutaj firma Balex, która w sprzedaży – oprócz płyt warstwowych – ma również różnego rodzaju akcesoria (m.in. łączniki, uszczelki i uszczelniacze).
W sprzedaży są dostępne trzy główne rodzaje płyt warstwowych. Są to:
Gdy już znamy dostępne rodzaje płyt warstwowych i ich właściwości, wybór odpowiedniego rozwiązania jest łatwiejszy. Należy jednak pamiętać o innych istotnych kwestiach. Takich jak długość i grubość płyty, jakość wykonania i kolorystyka, a także rodzaj łączenia płyt.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |