› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Podczas zwolnienia lekarskiego wyjechali na wczasy. Dlaczego wpadli?

› bieżące 12 dni temu    9.08.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Podczas zwolnienia lekarskiego wyjechali na wczasy. Dlaczego wpadli? fot. archiwum elblag.net

Zakład Ubezpieczeń Społecznych skontrolował zwolnienia lekarskie. Okazało się, że przez pierwsze półrocze tego roku w województwie warmińsko-mazurskim wydano 772 decyzje o wstrzymaniu wypłaty zasiłku chorobowego na kwotę ponad 700 tys. zł. Oszuści świetnie się bawili na wczasach lub dorabiali, będąc jednocześnie na zwolnieniu. Chwalili się tym na portalach społecznościowych.   

W I półroczu 2019 roku w województwie warmińsko-mazurskim kontrolerzy przeprowadzili 10 404 kontrole osób posiadających  zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. Wydali 772 decyzje wstrzymujące dalszą wypłatę zasiłków chorobowych. Kwota wstrzymanych zasiłków  osiągnęła 716 200 zł. To więcej niż poprzednio. 

W analogicznym okresie ubiegłego roku przeprowadzając kontrole 7 231 osób, 530 utraciły prawo do zasiłku. Kwota cofniętego zasiłku to 602 100 zł

- wyjaśnia  Katarzyna Krupicka,  regionalny rzecznik prasowy ZUS

Przyczyną wstrzymania wypłaty zasiłku chorobowego były często wyjazdy na wczasy lub wycieczki w trakcie zwolnienia lekarskiego. Pozbawione prawa do świadczenia osoby najczęściej jednak pracowały. 

Zdarzały się również ekstremalne przypadku uczestniczenia w imprezach sportowych, a później zamieszczania zdjęć z tych wydarzeń na portalach społecznościowych, o czym często donoszą do ZUS „życzliwi znajomi”

- ujawnia pani rzecznik. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mika
12 dni temu ocena: 67%  4
Co tu dużo pisać,dziwię się że nie widzą wszystkiego,np oficjalnie Pani M.jest na zwolnieniu z powodu zwichnięcia stopy po rzekomym wypadku a na portalu społecznościowym afiszuje sie na wodnym rowerze,hahahaha nie wiem co Ci ludzie mają w głowach
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tragedia.
12 dni temu ocena: 67%  3
Pejsbuk i wszystko jasne. Ludzie którzy zamiast mózgu w głowie mają chyba ciasto na ryby ha!ha!
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grand
13 dni temu ocena: 33%  2
ZUS także dotyczy RODO wiec jeżeli przeglądaja portale społecznościowe i wyciągają z nich konsekwencje jest to nie zgodne z prawem RODO
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdzichu
12 dni temu ocena: 83% 1
Uuu tego tu poniosło. Fantastyczna interpretacja. To ten ktoś publikuje swoje dane na profilu wyrażając wcześniej zgodę zatwierdzając regulamin portalu, a nie ZUS je nielegalnie zdobywa.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.