› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Podpalacz z Ornety ujęty przez policjantów

› region ponad rok temu    23.05.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Podpalacz z Ornety ujęty przez policjantów fot. KPP w Lidzbarku Warmińskim

Orneccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie budynku mieszkalnego. Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ornecie w piątkową noc (19 maja 2018 r.) otrzymali zgłoszenie o palącym się budynku mieszkalnym przy ul. Żelaznej w Ornecie. Na szczęście w pożarze, który bardzo szybko opanowali strażacy, nikt nie ucierpiał. Z budynku, jeszcze przed rozprzestrzenieniem się ognia ewakuował się sam właściciel mieszkania. Spaleniu uległ dach i poddasze budynku. Poszkodowany wycenił wartość poniesionych strat na kwotę 100 tys. zł.

Orneccy policjanci szybko wytypowali  potencjalnego sprawcę podpalenia, 28-letniego mieszkańca miasta. Jeszcze w trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia mundurowi zauważyli mężczyznę, który nagrywał telefonem palący się budynek. Znany funkcjonariuszom z widzenia 28-latek miał pokrytą twarz sadzą, a jego ubranie przesiąknięte było spalenizną. Policjanci zatrzymali 28-latka w policyjnej celi. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Ornety przyznał się do podpalenia budynku. Został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ale w przypadku tego mężczyzny, kara może być wyższa, będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Jak się okazało 28-latek odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

fot. KPP w Lidzbarku Warmińskim

W dniu 21 maja 2018 r. Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na dwa miesiące.

KPP w Lidzbarku Warmińskim

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.