› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Polecane elektronarzędzia dla początkującego majsterkowicza

› poradnik 5 dni temu    13.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Polecane elektronarzędzia dla początkującego majsterkowicza

Posiadanie drobnego wyposażenia narzędzi i elektronarzędzi w domu jest bardzo przydatne, gdyż pozwoli Ci samodzielnie zajmować się drobnymi naprawami, które z pewnością prędzej, czy później będą przecież mieć miejsce. Oszczędzisz sobie w ten sposób każdorazowego wzywania fachowca, a co za tym idzie – także sporo pieniędzy. Poza tym domowe majsterkowanie może być po prostu przyjemną rozrywką, sprawiającą mnóstwo satysfakcji. Sprawdźmy zatem, w jakie elektronarzędzia należy się wyposażyć, jeśli chcesz stworzyć swój domowy kącik majsterkowicza.

Wiertarki

Podstawowym elektronarzędziem, które powinno znaleźć się w każdym domu, jest oczywiście wiertarka. Najprostsze modele wykorzystasz do przewiercenia dziury pod obrazek w ścianie lub do zawieszenia półek. Jeśli planujesz większy remont i chcesz podjąć się samodzielnych prac, przyda Ci się wówczas wiertarka udarowa lub wiertarko-wkrętarka, która znacznie przyspieszy wkręcanie śrub. Przydatna może okazać się również młotowiertarka do wyrycia w ścianie bruzd i otworów pod instalacje.

Szlifierki

Do prac w domowym warsztacie możesz potrzebować również różnego rodzaju szlifierek. Szlifierką nie tylko wyrównasz powierzchnie, ale też przetniesz metalowe pręty, czy kostkę brukową. Może to przydać się np. podczas wykładania nawierzchni przed domem w ogródku. Dla bardziej zaawansowanych majsterkowiczów możemy polecić np. stołową szlifierkę taśmową.

Piły, pilarki

To kolejne akcesoria, które znacząco mogą ułatwić wiele drobnych prac wykończeniowych, szczególnie, gdy mieszkasz w domu i posiadasz swój ogródek. Istnieje wiele rodzajów pił i pilarek, które działają w różny sposób i służą do innych materiałów. Podstawowymi narzędziami z tego zakresu przetniesz chociażby drewno do ogniska w ogródku. Dla bardziej zaawansowanych przydatna będzie np. pilarka szablowa.

Pozostałe elektronarzędzia

Dostęp do elektronarzędzi jest oczywiście bardzo szeroki. To, jakie wybrać, zależy od tego, do czego ich potrzebujesz oraz jakie są Twoje umiejętności. Jeśli chodzi Ci jedynie o podstawowy kącik majsterkowicza lub wyposażenie na potrzeby prostych prac domowych, wymienione wyżej narzędzia w zupełności wystarczą. Gdy wykonujesz szerszy zakres prac i majsterkowanie jest Twoją pasją, przydać może się np. gwoździarka do drewna, czy też frezarka. 

Niezależnie od tego, jakich narzędzi potrzebujesz, warto odwiedzić sklep MPM-24, który ułatwi Ci każdą pracę w Twoim domu lub ogrodzie. Mamy wszystko dla pasjonatów majsterkowania, a także osób początkujących, które dopiero zainteresowały się tematem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.