› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Pompa ciepła - zbawienie dla portfela

› poradnik miesiąc temu    2.08.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pompa ciepła - zbawienie dla portfela

Pompa ciepła to obecnie najchętniej wybierane urządzenie grzewcze w Polsce. Decydują się na nie zarówno inwestorzy dopiero budujący własny dom, jak i ci, którzy zainwestowali w wymianę starego kotła na paliwo stałe. Popularność tych nowoczesnych urządzeń jest w pełni uzasadniona: pompa ciepła to zbawienie dla portfela.

Niskie zużycie energii elektrycznej

Pompy ciepła są zasilane energią elektryczną, natomiast zasada ich działania jest zupełnie inna niż w przypadku kotłów czy grzejników elektrycznych. Pompa z sieci pobiera jedynie 25% energii potrzebnej do ogrzania budynku. Resztę stanowi energia pozyskana ze środowiska naturalnego (w zależności od rodzaju pompy może to być powietrze, woda lub grunt).

I właśnie bardzo wysoka efektywność energetyczna pomp ciepła decyduje o tym, że są to urządzenia wyjątkowo ekonomiczne w eksploatacji. Przeciętny model pompy zapewnia średnioroczny COP na poziomie około 3. Oznacza to, że z każdej 1 kWh energii pobranej z sieci, pompa generuje aż 3 kWh energii cieplnej.

Nic dziwnego, że na przejście na pompę ciepła decydują się również właściciele starszych domów, do tej pory opalanych gazem czy węglem. Po termomodernizacji budynku taka zmiana z pewnością się opłaci, a już szczególnie w dobie bardzo wysokich cen paliw kopalnych i ich ograniczonej dostępności.

Duże oszczędności na budowie kotłowni

Wiele osób nadal kojarzy pompy ciepła z bardzo drogimi urządzeniami, na których zakup mogą sobie pozwolić wyłącznie ludzie dobrze sytuowani. Przy wyborze źródła ogrzewania, zwłaszcza dla nowego domu, należy jednak brać pod uwagę całkowity koszt inwestycji, uwzględniający również budowę i wyposażenie kotłowni czy budowę komina.

Pompa ciepła w zasadzie nie wymaga osobnej kotłowni – elementy instalacji wewnętrznej z powodzeniem można zamontować np. w garażu czy w małym pomieszczeniu gospodarczym. Tym samym inwestor oszczędza nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych już na etapie budowy domu, mogąc zrezygnować z komina oraz osobnej kotłowni (lub przeznaczyć to pomieszczenie np. na gabinet, pralnię etc.)

Niskie koszty serwisowe

Pompa ciepła to relatywnie proste w budowie urządzenie, które pod względem czysto konstrukcyjnym niewiele różni się od… lodówki. Ta prostota przekłada się na bardzo niską awaryjność urządzenia, a tym samym niewielkie koszty serwisowania pompy – szczególnie w porównaniu z kondensacyjnym kotłem gazowym.

Długowieczność

Markowa pompa ciepła to wybór na lata. Podczas gdy nawet najlepsze i najdroższe kotły gazowe są w stanie pracować w domowej kotłowni maksymalnie przez 20-25 lat (kotły na paliwo stałe znacznie krócej), to prawidłowo serwisowana i użytkowana pompa ciepła bez problemu posłuży nawet przez pół wieku. Przypominamy, że technologia i trwałość pomp ciepła są testowane od kilkudziesięciu lat w surowym klimacie Skandynawii.

Liczy się fachowy dobór i montaż pompy ciepła

Sprawdzonym dostawcą i instalatorem pomp ciepła jest firma Hymon, posiadająca w swojej ofercie urządzenia renomowanych marek Bosch oraz Blaupunkt. Hymon zapewnia kompleksową realizację inwestycji, wraz z załatwieniem formalności niezbędnych do uzyskania dotacji rządowej w ramach programów „Czyste Powietrze” czy „Moje Ciepło”.

Hymon specjalizuje się również w montażu instalacji fotowoltaicznych – wybierając zestaw fotowoltaika + pompa ciepła można cieszyć się wysokim komfortem termicznym i bardzo niskimi rachunkami za ogrzewanie. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej https://hymon.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.