› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Pompy ciepła i fotowoltaika – dlaczego warto?

› bieżące miesiąc temu    13.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pompy ciepła i fotowoltaika – dlaczego warto?

Systemy pozwalające na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii stają się coraz popularniejsze nie tylko ze względów ekologicznych. Odpowiednio dobrane pomagają bowiem uzyskać bardzo duże oszczędności w zakresie utrzymania domu lub innego budynku. Tak jest np. w przypadku połączenia fotowoltaiki (instalacji PV) i pompy ciepła. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na taki zestaw!

Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną – jak to działa?

Pompa ciepła to najnowocześniejszy system grzewczy, który ponadto jest najbardziej przyjazny dla środowiska wśród wszystkich obecnych na rynku rozwiązań. Pobiera on ciepło z otoczenia – powietrza, gruntu lub wody, w zależności od rodzaju – przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Każda zużyta przez pompę ciepła 1 kWh energii zapewnia od 2 do 4 kWh energii cieplnej, dzięki czemu jest to najoszczędniejsza metoda ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej w budynku.

"Pompa ciepła jest dość drogim systemem – może kosztować od ok. 25 do nawet ponad 60 tys. zł, ale niski pobór energii zapewnia znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jeśli jednak dodatkowo zamontuje się panele fotowoltaiczne, można uzyskać praktycznie darmowe ogrzewanie. Instalacja fotowoltaiczna produkuje bowiem energię elektryczną ze słońca przy praktycznie zerowych kosztach utrzymania. Dodatkowo inwestor może wówczas znacznie obniżyć swoje rachunki za prąd" – wyjaśnia przedstawiciel firmy Erato Energy.

Odnawialne źródła energii – postaw na ekologię

Użytkowanie pompy ciepła jest przyjazne dla środowiska. Urządzenie samo w sobie nie generuje spalin, do jego pracy potrzebna jest jedynie energia elektryczna. Jeśli pochodzi ona z instalacji fotowoltaicznej, cały system jest bardzo ekologiczny. Fotowoltaika produkuje bowiem całkowicie "zieloną" energię ze słońca. Montaż paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła pomoże Ci ograniczyć swój wpływ na środowisko i zadbać o jakość powietrza w otoczeniu.

Połącz pompę ciepła z fotowoltaiką i ciesz się bezpieczeństwem oraz komfortem

Łącząc instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła, stawiasz również na komfort i bezpieczeństwo. Oba te systemy są bezobsługowe i praktycznie bezawaryjne. Współpracując ze sobą, zajmują się automatycznie dostarczaniem Ci darmowej energii elektrycznej i energii cieplnej. Nie musisz kupować, przechowywać ani dostarczać opału, nie są też wymagane żadne skomplikowane prace konserwacyjne czy serwisowe. Co ważne, podczas pracy pompy ciepła nie powstaje nawet najmniejsze ryzyko wybuchu. Jest to więc znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie od tradycyjnego kotła.

Dotacje na montaż instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła

Chcesz zamontować instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła, ale obawiasz się wysokich kosztów? Obecnie nie powinno to być problemem. Istnieje bowiem wiele programów dotacji wspierających oba te rodzaje inwestycji. W przypadku jednoczesnego zakupu dwóch systemów prawdopodobnie najkorzystniejsze okaże się dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Wówczas można uzyskać nawet do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji z tego tytułu (lub 30 tys. zł po przekroczeniu progu dochodowego). Inne popularne programy wsparcia, takie jak Mój Prąd, w przyszłości również mają być rozszerzone o możliwość uzyskania dopłat do pomp ciepła. Ponadto przy inwestycjach w odnawialne źródła energii często można korzystać z atrakcyjnych pożyczek i kredytów. Po zakończeniu inwestycji możliwe jest zaś odliczenie jej wartości od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Pompy ciepła i fotowoltaika – maksymalne oszczędności

Zarówno sama pompa ciepła, jak i sama instalacja PV są w stanie znacząco obniżyć koszty utrzymania domu. Jednak ich połączenie zapewnia oszczędności, obok których trudno przejść obojętnie. Ważne jedynie, aby dobrać komponenty i moc instalacji do zużycia energii elektrycznej i innych indywidualnych uwarunkowań budynku. Warto zaufać pod tym względem renomowanemu wykonawcy, który przygotuje projekt i dobierze optymalne urządzenia czy osprzęt. Inwestując w taki system, można w znacznym stopniu uniezależnić się od sieci energetycznej i podwyżek cen oraz wyraźnie obniżyć codzienne koszty eksploatacyjne. To dlatego pompa ciepła i fotowoltaika to coraz popularniejsze połączenie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.