› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Pomysł na pożyteczny stół do małej kuchni

› bieżące 10 miesięcy temu    26.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pomysł na pożyteczny stół do małej kuchni

Niezależnie od tego, czy projektujesz aranżację większego czy mniejszego pomieszczenia, stół kuchenny jest istotnym fragmentem wystroju każdej kuchni i wskazane jest zastanowić się chwilę przed jego zakupem. Wybór stołów do kuchni jest niesłychanie duży, aczkolwiek, jeżeli chcesz wybrać stół do małej kuchni musisz wziąć pod uwagę rozmaite czynniki, nie tylko swój osobisty gust i estetykę. Wygodny stół do małej kuchni może nadzwyczajnie wypełnić wnętrze i sprawić, że stworzysz wspaniałe miejsce do wspólnych posiłków.

Prezentujemy parę pomysłów na praktyczny stół do małej kuchni

Przeglądając oferty mebli kuchennych najczęściej spotykane są duże stoły kuchenne lub jadalniane, które niestety nie sprawdzą się w małej kuchni. Producenci jednak wychodząc naprzeciwko potrzebom klientów coraz częściej lokują w swoich propozycjach małe stoły do kuchni, które wspaniale sprawdzą się w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Wybierając mały stół kuchenny powinno się zwrócić uwagę na wielkość blatu, rozłożenie nóg oraz funkcjonalność i pomysłowe rozwiązania. Klasyczny, mały stół do kuchni proponowany jest z reguły dla dwóch osób, a najmniejsze dogodne wymiary to 70x70 centymetrów. Taki wymiar dobrze sprawdzi się w naprawdę małych kuchniach, gdzie każda przestrzeń musi być przemyślana i dobrze zaaranżowana.

Inną opcją jest stół o trochę większym rozmiarze. Z reguły wybierane stoły kuchenne to te o wymiarze 100x60 centymetrów, ponieważ ich kompaktowy rozmiar i klasyczny kształt dopuszcza bezproblemowe ustawienie przy ścianie lub w rogu kuchni. Jednostkom, które chcą zaoszczędzić przestrzeń, promujemy też zamienienie klasycznych krzeseł kuchennych funkcjonalnymi stołkami lub taboretami, dzięki czemu można z łatwością ukryć je pod stołem. Ciekawy trick wnętrzarski – to rozkładany stół do kuchni będący interesującym pomysłem. Jeżeli metraż pomieszczenia znacznie cię krępuje warto pomyśleć o takim składanym stole kuchennym.

Jaki składany stół do kuchni będzie najlepszym wyborem?

Wybór takich stołów kuchennych jest coraz większy. Z reguły spotykane są stoły rozkładane, których część blatu jest opuszczana dzięki odpowiednim zawiasom lub mechanizmom. Rozłożenie i ponowne złożenie stołu z opuszczanym blatem zajmuje kilka sekund i nie jest problemem, dzięki temu w rytmie dnia, poza posiłkami, może on funkcjonować jako mebel nie większy niż konsola. Inną opcją są również składane stoły do kuchni z rozsuwanym blatem. Tego typu meble odpowiadają do większych kuchni i w szybki sposób pozwolą na zyskanie uzupełniającej przestrzeni blatu, dzięki dodatkowemu segmentowi. Wybierając składany stół do kuchni możesz komfortowo korzystać z kuchni każdego dnia bez konieczności rezygnowania ze wspólnych posiłków, a nawet spotkań z bliskimi.

Stół do małej kuchni – praktyczne i gustowne rozwiązania

Kuchnia to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu, dlatego też warto decydować się na projekty, które będą zarówno praktyczne, jak i wpisane w twój indywidualny gust. Szukając pomysłu na stół do małej kuchni dobrze jest rozważyć kilka opcji – klasyczny stół o mniejszych wymiarach, składany stół kuchenny, którego używasz według potrzeb lub stolik ścienny czy blat barowy. Stół ścienny polecamy do małej i wąskiej kuchni.

To świetne rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w czasie posiłków, lecz również jako pomocnicza powierzchnia blatu roboczego, która nieużywana praktycznie nie zajmuje miejsca. Jeżeli jednak chcesz wybrać stół do małej otwartej kuchni, warto zastanowić się nad zaprojektowaniem blatu barowego zamiast zakupu odrębnego mebla. Blat barowy może być wydłużeniem mebli kuchennych lub zabudową w stylu wyspy kuchennej z hokerami barowymi w roli głównej – tak zaaranżowana przestrzeń nie tylko funkcjonuje jako stół kuchenny, lecz również w atrakcyjny sposób oddziela kuchnię od części wypoczynkowej.

Dobrym pomysłem w przypadku zakupu stołu do małej kuchni jest wybór mebli o jasnej kolorystyce lub w takim samym odcieniu jak meble kuchenne – dzięki temu uda ci się optycznie powiększyć przestrzeń. Warto tez pamiętać o wyborze właściwych krzeseł, które nie zajmą zbyt wiele miejsca. Mamy nadzieję, że wyszukasz praktyczny stół do swojej kuchni, który sprawi, że wnętrze będzie przytulne, praktyczne i stylowo urządzone.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.