› bieżące |
ponad rok temu
26.02.2021 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Niezależnie od tego, czy projektujesz aranżację większego czy mniejszego pomieszczenia, stół kuchenny jest istotnym fragmentem wystroju każdej kuchni i wskazane jest zastanowić się chwilę przed jego zakupem. Wybór stołów do kuchni jest niesłychanie duży, aczkolwiek, jeżeli chcesz wybrać stół do małej kuchni musisz wziąć pod uwagę rozmaite czynniki, nie tylko swój osobisty gust i estetykę. Wygodny stół do małej kuchni może nadzwyczajnie wypełnić wnętrze i sprawić, że stworzysz wspaniałe miejsce do wspólnych posiłków.
Przeglądając oferty mebli kuchennych najczęściej spotykane są duże stoły kuchenne lub jadalniane, które niestety nie sprawdzą się w małej kuchni. Producenci jednak wychodząc naprzeciwko potrzebom klientów coraz częściej lokują w swoich propozycjach małe stoły do kuchni, które wspaniale sprawdzą się w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Wybierając mały stół kuchenny powinno się zwrócić uwagę na wielkość blatu, rozłożenie nóg oraz funkcjonalność i pomysłowe rozwiązania. Klasyczny, mały stół do kuchni proponowany jest z reguły dla dwóch osób, a najmniejsze dogodne wymiary to 70x70 centymetrów. Taki wymiar dobrze sprawdzi się w naprawdę małych kuchniach, gdzie każda przestrzeń musi być przemyślana i dobrze zaaranżowana.
Inną opcją jest stół o trochę większym rozmiarze. Z reguły wybierane stoły kuchenne to te o wymiarze 100x60 centymetrów, ponieważ ich kompaktowy rozmiar i klasyczny kształt dopuszcza bezproblemowe ustawienie przy ścianie lub w rogu kuchni. Jednostkom, które chcą zaoszczędzić przestrzeń, promujemy też zamienienie klasycznych krzeseł kuchennych funkcjonalnymi stołkami lub taboretami, dzięki czemu można z łatwością ukryć je pod stołem. Ciekawy trick wnętrzarski – to rozkładany stół do kuchni będący interesującym pomysłem. Jeżeli metraż pomieszczenia znacznie cię krępuje warto pomyśleć o takim składanym stole kuchennym.
Wybór takich stołów kuchennych jest coraz większy. Z reguły spotykane są stoły rozkładane, których część blatu jest opuszczana dzięki odpowiednim zawiasom lub mechanizmom. Rozłożenie i ponowne złożenie stołu z opuszczanym blatem zajmuje kilka sekund i nie jest problemem, dzięki temu w rytmie dnia, poza posiłkami, może on funkcjonować jako mebel nie większy niż konsola. Inną opcją są również składane stoły do kuchni z rozsuwanym blatem. Tego typu meble odpowiadają do większych kuchni i w szybki sposób pozwolą na zyskanie uzupełniającej przestrzeni blatu, dzięki dodatkowemu segmentowi. Wybierając składany stół do kuchni możesz komfortowo korzystać z kuchni każdego dnia bez konieczności rezygnowania ze wspólnych posiłków, a nawet spotkań z bliskimi.
Kuchnia to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu, dlatego też warto decydować się na projekty, które będą zarówno praktyczne, jak i wpisane w twój indywidualny gust. Szukając pomysłu na stół do małej kuchni dobrze jest rozważyć kilka opcji – klasyczny stół o mniejszych wymiarach, składany stół kuchenny, którego używasz według potrzeb lub stolik ścienny czy blat barowy. Stół ścienny polecamy do małej i wąskiej kuchni.
To świetne rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w czasie posiłków, lecz również jako pomocnicza powierzchnia blatu roboczego, która nieużywana praktycznie nie zajmuje miejsca. Jeżeli jednak chcesz wybrać stół do małej otwartej kuchni, warto zastanowić się nad zaprojektowaniem blatu barowego zamiast zakupu odrębnego mebla. Blat barowy może być wydłużeniem mebli kuchennych lub zabudową w stylu wyspy kuchennej z hokerami barowymi w roli głównej – tak zaaranżowana przestrzeń nie tylko funkcjonuje jako stół kuchenny, lecz również w atrakcyjny sposób oddziela kuchnię od części wypoczynkowej.
Dobrym pomysłem w przypadku zakupu stołu do małej kuchni jest wybór mebli o jasnej kolorystyce lub w takim samym odcieniu jak meble kuchenne – dzięki temu uda ci się optycznie powiększyć przestrzeń. Warto tez pamiętać o wyborze właściwych krzeseł, które nie zajmą zbyt wiele miejsca. Mamy nadzieję, że wyszukasz praktyczny stół do swojej kuchni, który sprawi, że wnętrze będzie przytulne, praktyczne i stylowo urządzone.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |