› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Powietrzna pompa ciepła: nowoczesny sposób na ogrzewanie i chłodzenie domu

› poradnik ponad rok temu    25.02.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Powietrzna pompa ciepła: nowoczesny sposób na ogrzewanie i chłodzenie domu

Jeszcze do niedawna panowała opinia, że pompa ciepła to luksus, na który mogą sobie pozwolić nieliczni inwestorzy. Polacy jednak szybko przekonali się do tej technologii, o czym świadczy fakt, że nasz rynek jest jedynym w Europie, na którym 7 lat z rzędu notowano stały wzrost sprzedaży tych ekologicznych i ekonomicznych urządzeń grzewczych. Obecnie co ósmy nowopowstały budynek jednorodzinny jest zasilany właśnie pompą. Szczególnie dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się powietrzne pompy ciepła. Dlaczego? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Rozsądna inwestycja

Powietrzne pompy ciepła mają zasadniczą przewagę nad modelami gruntowymi. Chodzi oczywiście o koszt inwestycji, który w przypadku tych pierwszych urządzeń jest nieporównywalnie mniejszy. Na montaż powietrznej pompy mogą sobie pozwolić właściciele praktycznie dowolnych budynków, bez względu na wielkość działki, co także stanowi poważny atut.

Wysoka wydajność

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego źródła ciepła, każdy inwestor musi przeanalizować zarówno cenę inwestycji, jak i wydajność danego systemu oraz koszty związane z jego eksploatacją. Pod tym względem nowoczesne powietrzne pompy ciepła są zdecydowanie optymalną propozycją.

Między bajki można włożyć opowieści, że powietrzne pompy nie nadają się do naszego klimatu i są bardzo drogie w utrzymaniu. Za przykład może nam posłużyć model pompy ciepła Panasonic T-CAP KIT-WQC09H3E8, którego dystrybutorem jest firma Atom Polska.

To bardzo wydajna konstrukcja, która pracuje w trybie ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej -15°C. Dodatkowo Panasonic zastosował tutaj technologię Heatcharge, umożliwiającą ponowne wykorzystanie ciepła odpadowego do ogrzewania – przekłada się to zarówno na wydajność, jak i ekonomiczność pompy ciepła.

Gwarantowane niskie koszty

No dobrze, ale ile to mnie będzie właściwie kosztować? Takie pytanie zadaje sobie każdy inwestor rozważający wybór powietrznej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu. Udzielenie precyzyjnej odpowiedzi nie jest oczywiście możliwe (zależy to od zbyt wielu czynników), ale jedno jest pewne: nie będzie drogo.

Wszystko dzięki temu, że nowoczesne powietrzne pompy ciepła osiągają bardzo wysoki COP, czyli stosunek wyprodukowanej energii cieplnej do zużytej energii elektrycznej. W przypadku modelu Panasonic T-CAP KIT-WQC09H3E8 COP przy temperaturze zewnętrznej +7°C wynosi 4,84, a przy temperaturze -7° - 2,85. Są to doskonałe wyniki, przekładające się na niskie rachunki za prąd.

Na ekonomiczność tego urządzenia wpływa również fakt, że zastosowano w nim system Inverter+, zapewniający aż o 20% niższe zużycie energii, zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.

Komfort przez cały rok

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem powietrznej pompy ciepła jest jej uniwersalność. Decydując się na zakup takiego urządzenia, inwestor „od ręki” rozwiązuje kwestię centralnego ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz – o czym nie wszyscy wiedzą – chłodzenia pomieszczeń w okresie upałów.

Powietrzna pompa ciepła może bowiem pracować w trybie klimatyzatora, gwarantując przyjemną temperaturę i odpowiedni poziom wilgotności przez cały rok. I to wszystko przy zachowaniu bardzo niskich rachunków za prąd.

Żaden rozsądny inwestor nie może zbagatelizować atutów powietrznych pomp ciepła. To wybór uzasadniony zarówno ekonomicznie, jak i ekologicznie. Nie bez znaczenia jest również kwestia najwyższego komfortu oraz bezpieczeństwa domowników.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.