› poradnik |
ponad rok temu
22.03.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Z zanieczyszczeniami powietrza stykamy się nie tylko na zewnątrz. W naszych domach i biurach ich stężenie jest niejednokrotnie wyższe niż na zewnątrz. Do zanieczyszczeń powietrza w domu należą: kurz, drobnoustroje chorobotwórcze, alergeny (pyłki roślin, roztocza), sierść zwierząt, cząsteczki smogu, dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Chociaż obserwuje się, że szczególnie negatywny wpływ zanieczyszczeń na nasz organizm ma miejsce w okresie grzewczym - jesień / zima, to o dobrą jakość powietrza powinniśmy dbać przez cały rok. Pomoże nam to osiągnąć oczyszczacz powietrza. Poznaj najważniejsze powody, dla który warto mieć to urządzenie w swoim domu i miejscu pracy!
Zanieczyszczenie powietrza kojarzy się głównie z okresem jesienno-zimowym i smogiem panującym na zewnątrz. Jego cząsteczki dostają się do wnętrza budynków przez szczeliny, okna, systemy wentylacyjne. Smog ma negatywny wpływ zwłaszcza na dzieci, osoby starsze i z obniżoną odpornością. Może on powodować wiele schorzeń górnych dróg oddechowych, niedokrwienie serca czy nadciśnienie. Alergeny to kolejny rodzaj zanieczyszczeń występujący wewnątrz budynków. Kurz, roztocza, pyłki roślin czy sierść zwierząt może być szczególnie dokuczliwa dla alergików nasilając objawy alergii. Drobnoustroje chorobotwórcze (wirusy, bakterie, grzyby) wywołują infekcje górnych dróg oddechowych, a lotne związki chemiczne znajdujące się w powietrzu (np. formaldehyd) mogą mieć działanie rakotwórcze.
Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które w skuteczny sposób wyłapuje z powietrza w pomieszczeniach aż 99,97% wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki zastosowaniu kilku stopniowego systemu filtracji, zanieczyszczone powietrze jest zasysane przez oczyszczacz powietrza, poszczególne filtry zatrzymują szkodliwe cząstki, a my możemy oddychać świeżym powietrzem dobrej jakości. Filtry najczęściej stosowane w oczyszczaczach powietrza to: filtr wstępny (zatrzymuje największe zanieczyszczenia), filtr HEPA (filtruje powietrze z najmniejszych cząstek), filtr węglowy (wyłapuje lotne związki chemiczne i neutralizuje nieprzyjemne zapachy) i filtr jonowy (dba o równowagę jonową w pomieszczeniu). Często oczyszczacz powietrza jest wyposażony również w funkcję nawilżacza (odpowiednia wilgotność powietrza) oraz aromaterapii.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |