› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Powódź w Elblągu. Trwa szacowanie strat. Gdzie zgłosić się po pomoc?

› bieżące 28 dni temu    20.09.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Marcin Mongiałło

W dalszym ciągu trwa szacowanie strat powstałych w  wyniku powodzi, która dotknęła Elbląg w dniu 18 września. Była to z pewnością sytuacja nadzwyczajna. Przypomnijmy, że w ciągu doby spadło aż 75 mm deszczu. Co to oznacza? 1 mm opadu to 1 litr wody, który spadł na powierzchnię 1 m. Z pewnością to znacznie bardziej obrazuje z jak ekstremalnym wydarzeniem mieliśmy do czynienia.  

Urzędnicy miejscy udali się na ulice i w sposób bezpośredni przekazywali informacje na temat mozliwości ubiegania się o pomoc. Czekamy na informacje dotyczące strat przekazywane przez samych mieszkańców. Mamy problem z czerwonym szlakiem w Bażantarni, gdzie zniszczenia są duże. Szacowana jest ich skala. Uszkodzeniu uległ most na kumieli, znajdujący się w bezpośrednim sasiedztwie ulicy Kwiatowej. skarpa w tym miejscu jest naderwana. Woda w dalszym ciągu podmywa brzeg. Miasto będzie się starało o o pieniądze z rządu, województwa na pokrycie strat. Na pewno wystąpimy o przyznanie tego typu pomocy

– poinformował nas rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu Łukasz Mierzejewski 

Osoby poszkodowane w wyniku zalania ulic mogą do 30 września zgłaszać poniesione szkody pisemnie, ustnie bądź telefonicznie do następujących urzędów:
     
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Winna 9, pok. 317, w godz. 7.30-15.30, tel. 55 625 61 00, 55 625 61 95, 55 625 61 96

lub

• Dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (całodobowo), ul. Elizy Orzeszkowej 2, tel. 55 239 30 40, 239 30 41
     
Po otrzymanych zgłoszeniach pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej skontaktują się z osobami poszkodowanymi i przeprowadzą wywiad środowiskowy, który potrzebny jest do otrzymania wsparcia finansowego w formie zasiłku celowego.

Informacja dla rolników

Wójt Gminy Elbląg przystąpił do uruchomienia procedur związanych z oszacowaniem strat w uprawach rolnych oraz środkach trwałych.

W związku z powyższym  rolnicy, którzy ponieśli straty w  uprawach lub środkach trwałych  mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych do Urzędu Gminy Elbląg do dnia 28.09.2017r. (wnioski do pobrania w Urzędzie Gminy Elbląg, pokój nr 35 lub ze strony internetowej Gminy Elbląg).

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich składanego do ARiMR za ten bądź poprzedni rok oraz podać numer telefonu do kontaktu.

Składa się jeden wniosek. Powinien on być skierowany do tej gminy, w której znajduje się siedziba gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo położone jest w więcej niż jednym województwie - do każdego województwa (w takich przypadkach więcej niż jeden wniosek).

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: gminaelblag.pl/aktualnosci,914,uwaga_rolnicy!/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.