› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, plac" [82] 18.25. Jedno- i wielowyrazowe nazwy dzielnic, ulic, placów, rynków, ogrodów, parków,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23

Powódź w Elblągu. Trwa szacowanie strat. Gdzie zgłosić się po pomoc?

› bieżące 2 miesiące temu    20.09.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Marcin Mongiałło

W dalszym ciągu trwa szacowanie strat powstałych w  wyniku powodzi, która dotknęła Elbląg w dniu 18 września. Była to z pewnością sytuacja nadzwyczajna. Przypomnijmy, że w ciągu doby spadło aż 75 mm deszczu. Co to oznacza? 1 mm opadu to 1 litr wody, który spadł na powierzchnię 1 m. Z pewnością to znacznie bardziej obrazuje z jak ekstremalnym wydarzeniem mieliśmy do czynienia.  

Urzędnicy miejscy udali się na ulice i w sposób bezpośredni przekazywali informacje na temat mozliwości ubiegania się o pomoc. Czekamy na informacje dotyczące strat przekazywane przez samych mieszkańców. Mamy problem z czerwonym szlakiem w Bażantarni, gdzie zniszczenia są duże. Szacowana jest ich skala. Uszkodzeniu uległ most na kumieli, znajdujący się w bezpośrednim sasiedztwie ulicy Kwiatowej. skarpa w tym miejscu jest naderwana. Woda w dalszym ciągu podmywa brzeg. Miasto będzie się starało o o pieniądze z rządu, województwa na pokrycie strat. Na pewno wystąpimy o przyznanie tego typu pomocy

– poinformował nas rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu Łukasz Mierzejewski 

Osoby poszkodowane w wyniku zalania ulic mogą do 30 września zgłaszać poniesione szkody pisemnie, ustnie bądź telefonicznie do następujących urzędów:
     
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Winna 9, pok. 317, w godz. 7.30-15.30, tel. 55 625 61 00, 55 625 61 95, 55 625 61 96

lub

• Dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (całodobowo), ul. Elizy Orzeszkowej 2, tel. 55 239 30 40, 239 30 41
     
Po otrzymanych zgłoszeniach pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej skontaktują się z osobami poszkodowanymi i przeprowadzą wywiad środowiskowy, który potrzebny jest do otrzymania wsparcia finansowego w formie zasiłku celowego.

Informacja dla rolników

Wójt Gminy Elbląg przystąpił do uruchomienia procedur związanych z oszacowaniem strat w uprawach rolnych oraz środkach trwałych.

W związku z powyższym  rolnicy, którzy ponieśli straty w  uprawach lub środkach trwałych  mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych do Urzędu Gminy Elbląg do dnia 28.09.2017r. (wnioski do pobrania w Urzędzie Gminy Elbląg, pokój nr 35 lub ze strony internetowej Gminy Elbląg).

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich składanego do ARiMR za ten bądź poprzedni rok oraz podać numer telefonu do kontaktu.

Składa się jeden wniosek. Powinien on być skierowany do tej gminy, w której znajduje się siedziba gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo położone jest w więcej niż jednym województwie - do każdego województwa (w takich przypadkach więcej niż jeden wniosek).

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: gminaelblag.pl/aktualnosci,914,uwaga_rolnicy!/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.