› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodo

Powódź w Elblągu. Trwa szacowanie strat. Gdzie zgłosić się po pomoc?

› bieżące 5 miesięcy temu    20.09.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Marcin Mongiałło

W dalszym ciągu trwa szacowanie strat powstałych w  wyniku powodzi, która dotknęła Elbląg w dniu 18 września. Była to z pewnością sytuacja nadzwyczajna. Przypomnijmy, że w ciągu doby spadło aż 75 mm deszczu. Co to oznacza? 1 mm opadu to 1 litr wody, który spadł na powierzchnię 1 m. Z pewnością to znacznie bardziej obrazuje z jak ekstremalnym wydarzeniem mieliśmy do czynienia.  

Urzędnicy miejscy udali się na ulice i w sposób bezpośredni przekazywali informacje na temat mozliwości ubiegania się o pomoc. Czekamy na informacje dotyczące strat przekazywane przez samych mieszkańców. Mamy problem z czerwonym szlakiem w Bażantarni, gdzie zniszczenia są duże. Szacowana jest ich skala. Uszkodzeniu uległ most na kumieli, znajdujący się w bezpośrednim sasiedztwie ulicy Kwiatowej. skarpa w tym miejscu jest naderwana. Woda w dalszym ciągu podmywa brzeg. Miasto będzie się starało o o pieniądze z rządu, województwa na pokrycie strat. Na pewno wystąpimy o przyznanie tego typu pomocy

– poinformował nas rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu Łukasz Mierzejewski 

Osoby poszkodowane w wyniku zalania ulic mogą do 30 września zgłaszać poniesione szkody pisemnie, ustnie bądź telefonicznie do następujących urzędów:
     
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Winna 9, pok. 317, w godz. 7.30-15.30, tel. 55 625 61 00, 55 625 61 95, 55 625 61 96

lub

• Dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (całodobowo), ul. Elizy Orzeszkowej 2, tel. 55 239 30 40, 239 30 41
     
Po otrzymanych zgłoszeniach pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej skontaktują się z osobami poszkodowanymi i przeprowadzą wywiad środowiskowy, który potrzebny jest do otrzymania wsparcia finansowego w formie zasiłku celowego.

Informacja dla rolników

Wójt Gminy Elbląg przystąpił do uruchomienia procedur związanych z oszacowaniem strat w uprawach rolnych oraz środkach trwałych.

W związku z powyższym  rolnicy, którzy ponieśli straty w  uprawach lub środkach trwałych  mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych do Urzędu Gminy Elbląg do dnia 28.09.2017r. (wnioski do pobrania w Urzędzie Gminy Elbląg, pokój nr 35 lub ze strony internetowej Gminy Elbląg).

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich składanego do ARiMR za ten bądź poprzedni rok oraz podać numer telefonu do kontaktu.

Składa się jeden wniosek. Powinien on być skierowany do tej gminy, w której znajduje się siedziba gospodarstwa. Jeżeli gospodarstwo położone jest w więcej niż jednym województwie - do każdego województwa (w takich przypadkach więcej niż jeden wniosek).

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: gminaelblag.pl/aktualnosci,914,uwaga_rolnicy!/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.