› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Poznajemy akcesoria i przybory kuchenne

› bieżące 4 miesiące temu    28.07.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poznajemy akcesoria i przybory kuchenne

Kuchnia to w większości domów miejsce wyjątkowe. To centrum spotkań domowników. To tutaj przyrządzamy nasze codzienne posiłki, a jeśli tylko pozwala na to jej wielkość służy ona również jako jadalnia. W poniższym tekście przygotowaliśmy mały przegląd kuchennych akcesoriów, które w każdej kuchni usprawnią pracę i skrócą czas przygotowywania posiłków.

Narzędzia kuchenne a nasze przyzwyczajenia

Moda na gotowanie w domu, którą mocno wspierają różnego rodzaju programy kulinarne spowodowała boom na wszelkiego rodzaju akcesoria do kuchni. Dzięki nim przygotowanie posiłków, przekąsek staje się prostsze i przyjemniejsze nawet dla osób, które kiedyś nie czuły się w tym zbyt pewnie. Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z gotowaniem ma pewnego rodzaju wspomnienia i wzorce wyniesione z domu rodzinnego. I nie ma w tym nic złego. Najważniejsze jest to, aby być otwartym na nowości nie tylko w zakresie przygotowania potraw, ale również przechowywania żywności, aby zachować jej walory odżywcze i ograniczyć do minimum wyrzucanie. Wyposażenie do kuchni to połowa sukcesu w procesie gotowania.

Akcesoria kuchenne, bez których trudno wyobrazić sobie pracę

Myśląc o przeciętnej kuchni często nie zdajemy sobie sprawy ile znajduje się w niej różnego rodzaju większych i mniejszych przedmiotów. Na ogół narzędzia kuchenne może podzielić na dwie, a nawet trzy kategorie. Podstawowe, których używamy na co dzień i dodatkowe, które przydają się od czasu do czasu. Co zatem warto mieć w swojej kuchni zawsze pod ręką?
Zaliczamy do nich m.in.:

 • deski do krojenia,
 • stojaki na noże,
 • tłuczki do mięsa,
 • obieraczki do warzyw i owoców,
 • moździerze do przypraw,
 • tarki do sera, warzyw i owoców,
 • młynki do ziaren kawy, aby móc za każdym razem cieszyć jej świeżym aromatem,
 • słoiczki na przyprawy, które dodane do dań nadają im wyjątkowego smaku,
 • drobiazgi jak pojemniki na sól, cukier,
 • miarki do cukru, mleka mąki, dzięki którym pieczenie stanie się łatwiejsze,

Przy okazji wizyty w sklepie zadbajmy o to, aby kupowany produkt posiadał odpowiedni atest. Kupowanie akcesoriów z tworzyw sztucznych na tzw. bazarku może nie być najlepszym pomysłem. Pamiętajmy, że wyposażenie kuchni to sprzęt na lata. Dobrze wybrany i zadbany będzie służył bardzo często przez 2-3 pokolenia.

Posiłki przygotowane przy ich użyciu wpływają natomiast na nasze zdrowie, a to jest bezcenne.
Które materiały wybierać podczas wyboru produktów? Drewno i stal nierdzewna to zdecydowanie najlepsze i najchętniej wybierane materiały, z których wykonane są akcesoria kuchenne. O ile jednak noże czy łyżki w sposób naturalny kojarzą się jako te wykonane ze stali nierdzewnej to nie są one jedynymi. Również naczynia i miski różnego rodzaju wykonane ze stali są cenione przez użytkowników. Oprócz swojej trwałości znakomicie się prezentują w kuchni i są zdrowe dla przygotowywanych w nich produktów.

Przybory kuchenne, które warto mieć

W zależności od naszych przyzwyczajeń, ale też wielkości naszej kuchni jako pomieszczenia możemy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria bez obaw o to, gdzie znajdziemy na to wszystko miejsce. Jeśli nie musimy się o nie martwić możemy sięgnąć przybory kuchenne z grupy małego AGD, które pomagają na różnych etapach gotowania.
Zaliczamy do nich:

 • mikser, niezbędny pomocnik np. do przygotowania ciast,
 • blender, w którym przyszykujemy pyszne koktajle, oraz zupy,
 • toster lub opiekacz do kanapek,

Gadżety kuchenne

Rzadziej spotkane co nie znaczy, że nie cieszące się zainteresowaniem są różnego rodzaju gadżety. Do popularnych należą z pewności wagi kuchenne, ale również tzw. jajowar czy kruszarka do lodu. Ich zakup powinien być jednak przemyślany. Jeśli jemy jajka raz w tygodniu jajowar będzie zajmował tylko cenne miejsce w twojej kuchni i lepiej przeznaczyć je na krajalnice.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.