› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Praktyczne i estetyczne schody z granitu oraz marmuru

› poradnik 9 dni temu    9.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Schody są integralnym oraz bardzo istotnym elementem wystroju każdego domu. Ponieważ pełnią przede wszystkim komunikacyjną funkcję, powinny być funkcjonalne, trwałe i komfortowe dla użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje także materiał, z którego schody są wykonane..

Ponieważ schody powinny przede wszystkim doskonale komponować się ze stylem oraz kolorystyką posadzki, najlepszym rozwiązaniem jest wybór pokrewnego jej materiału. We współczesnym budownictwie szczególną popularnością cieszą się schody z kamienia naturalnego.

Schody marmurowe, jako efektywne schody wewnętrzne
 

Zainteresowanie wyrobami kamiennymi wzrasta z roku na rok. Obecnie coraz chętniej wybieranym materiałem na schody wewnętrzne jest marmur. Do jego największych zalet należy możliwość skorzystania z bardzo szerokiej gamy kolorystycznej i wykończeniowej. Schody marmurowe mogą być zaprojektowane w formie nowoczesnej i minimalistycznej, bądź też posiadać bardziej klasyczne elementy i wykończenia. W tym drugim wariancie szczególną popularnością cieszą się akcenty rzeźbiarskie oraz tzw. wałki i półwałki. Ekskluzywność tego kamienia odczuwalna jest także podczas codziennego użytkowania. Przy odpowiedniej pielęgnacji, schody marmurowe mogą być bardzo odporne na osadzanie się kamienia czy erozję. Charakteryzują się również znikomą nasiąkliwością.

Bezpieczne schody granitowe
 

Jeszcze do nie dawna duża popularnością cieszyły się także piaskowce, jednak obecnie schody zewnętrzne zazwyczaj wykonywane są ze specjalnego, palonego granitu. Jego powierzchnia jest matowa i porowata, dzięki czemu stopnie są znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Jest to odczuwalne zwłaszcza podczas opadów deszczu oraz w warunkach zimowych, kiedy na schodach wejściowych gromadzi się wilgoć. Schody granitowe pełnią wówczas funkcję antypoślizgową, która zabezpiecza użytkowników przed nagłymi wypadkami. Matowa powierzchnia schodów granitowych doskonale komponuje się z polerowaną powierzchnią w holach wejściowych oraz na korytarzach. Schody granitowe oraz inne profesjonalne wyroby z kamienia naturalnego posiada w swojej ofercie wielu producentów w całej Polsce, np. firma Marmo

Schody z kamienia naturalnego
 

Schody z kamienia naturalnego mogą być dominującą oraz efektowną dekoracją wystroju wnętrza lub elewacji zewnętrznej. Posiadają również wiele zalet praktycznych. Przede wszystkim stanowią jednorazową inwestycję na długie lata. Schody z kamienia naturalnego charakteryzują się twardością i trwałością, dzięki czemu nie ulegają łatwej ścieralności oraz innym uszkodzeniom mechanicznym. Są również wodoodporne i ognioodporne, co znacząco przyczynia się do utrzymania ich w perfekcyjnym stanie. Dodatkową zaletą jest fakt, że mogą być wykorzystane w budynku niemal dowolnego typu. Natomiast w przypadku niedużego zmatowienia lub wytarcia powierzchni stopni, wystarczy jedynie poddać schody granitowe lub marmurowe nieinwazyjnej renowacji. Procesy starzenia nie powodują w ich wyglądzie oraz właściwościach praktycznie żadnych większych zmian, dzięki czemu doskonale prezentują się nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.