› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23Miasto duchów iemerytow. ~ Emeryt

Praktyczne i estetyczne schody z granitu oraz marmuru

› poradnik 2 miesiące temu    9.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Schody są integralnym oraz bardzo istotnym elementem wystroju każdego domu. Ponieważ pełnią przede wszystkim komunikacyjną funkcję, powinny być funkcjonalne, trwałe i komfortowe dla użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje także materiał, z którego schody są wykonane..

Ponieważ schody powinny przede wszystkim doskonale komponować się ze stylem oraz kolorystyką posadzki, najlepszym rozwiązaniem jest wybór pokrewnego jej materiału. We współczesnym budownictwie szczególną popularnością cieszą się schody z kamienia naturalnego.

Schody marmurowe, jako efektywne schody wewnętrzne
 

Zainteresowanie wyrobami kamiennymi wzrasta z roku na rok. Obecnie coraz chętniej wybieranym materiałem na schody wewnętrzne jest marmur. Do jego największych zalet należy możliwość skorzystania z bardzo szerokiej gamy kolorystycznej i wykończeniowej. Schody marmurowe mogą być zaprojektowane w formie nowoczesnej i minimalistycznej, bądź też posiadać bardziej klasyczne elementy i wykończenia. W tym drugim wariancie szczególną popularnością cieszą się akcenty rzeźbiarskie oraz tzw. wałki i półwałki. Ekskluzywność tego kamienia odczuwalna jest także podczas codziennego użytkowania. Przy odpowiedniej pielęgnacji, schody marmurowe mogą być bardzo odporne na osadzanie się kamienia czy erozję. Charakteryzują się również znikomą nasiąkliwością.

Bezpieczne schody granitowe
 

Jeszcze do nie dawna duża popularnością cieszyły się także piaskowce, jednak obecnie schody zewnętrzne zazwyczaj wykonywane są ze specjalnego, palonego granitu. Jego powierzchnia jest matowa i porowata, dzięki czemu stopnie są znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Jest to odczuwalne zwłaszcza podczas opadów deszczu oraz w warunkach zimowych, kiedy na schodach wejściowych gromadzi się wilgoć. Schody granitowe pełnią wówczas funkcję antypoślizgową, która zabezpiecza użytkowników przed nagłymi wypadkami. Matowa powierzchnia schodów granitowych doskonale komponuje się z polerowaną powierzchnią w holach wejściowych oraz na korytarzach. Schody granitowe oraz inne profesjonalne wyroby z kamienia naturalnego posiada w swojej ofercie wielu producentów w całej Polsce, np. firma Marmo

Schody z kamienia naturalnego
 

Schody z kamienia naturalnego mogą być dominującą oraz efektowną dekoracją wystroju wnętrza lub elewacji zewnętrznej. Posiadają również wiele zalet praktycznych. Przede wszystkim stanowią jednorazową inwestycję na długie lata. Schody z kamienia naturalnego charakteryzują się twardością i trwałością, dzięki czemu nie ulegają łatwej ścieralności oraz innym uszkodzeniom mechanicznym. Są również wodoodporne i ognioodporne, co znacząco przyczynia się do utrzymania ich w perfekcyjnym stanie. Dodatkową zaletą jest fakt, że mogą być wykorzystane w budynku niemal dowolnego typu. Natomiast w przypadku niedużego zmatowienia lub wytarcia powierzchni stopni, wystarczy jedynie poddać schody granitowe lub marmurowe nieinwazyjnej renowacji. Procesy starzenia nie powodują w ich wyglądzie oraz właściwościach praktycznie żadnych większych zmian, dzięki czemu doskonale prezentują się nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.