› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Kto weźmie za twarz kolejnych prezydentów Sloninę, Nowaczyka , Wielka i Wróblewskiego za... ~ KolaJEŚLI CHODZI O STOCZNIĘ ELBLĄG TO pan poseł był prezesem ,a WLAŚCICIELEM słółka WECO... ~ j23Dokładnie POPiS tylko patrzy gdzie cos może ugrać, trzeba nam takich ludzi którzy potrafią... ~ urlopowiczA cała reszta posłów nie widzi problemu czy jest umoczona w lokalne układziki? ~ Alaautor lansuje tego lysego nieroba od poczatku swojej pracy w tym portalu. Niech sie zainteresuje... ~ jako komisja panu zabraniamNo i proszę , każdy kij ma dwa końce i w tej sprawie mnie to też zaniepokoiło.Panie pośle... ~ elblażankaW końcu ktoś nazwał sprawę po imieniu. Pan poseł słusznie definiuje problem - na... ~ FaBrawo! W końcu ktoś kto widzi realne problemy i szuka rozwiązań, które rzeczywiście pomogą a... ~ Mieszkaniec Wszystkie moje koleżanki kupują w ciucholandach. Ja też się przekonałam. Mam stamtąd świetne... ~ SisiA co jest w tym złego? Ja chodzę do lumpeksów reguarnie i znajduję tam czasem napeawdę... ~ korneliaK9000Dlaczego ludzie kupuja w lumpeksach?Jakby Nasi chlebodawcy biznesmeni od siedmiu bolesci płacili... ~ Jaś FasolaKażde nowe ubranie czy to z rzeczy używanych czy nówka ze sklepu musi być wyprane. Na jednych... ~ Miszkurka2000Bo jest taniej i można znaleźć odzież wysokiej jakości z bogatych państw Zachodu. Towar w... ~ zakupoholiczka biedaki i tyle ~ hihiNie wszędzie w lumpeksach jest tak bogato jak w Elblągu. Byłam w kilku w Trójmieście i albo... ~ BasiaSZUWAROWO-BAGIENNA BIEDA. ~ ikivMnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gość

Prawomocny wyrok więzienia za znęcanie się nad psami

› sąd ponad rok temu    15.05.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego, który skazał na bezwzględne więzienie Radosława M. i Przemysława K., którzy znęcali się nad psami. Zarówno Edyta Bełczyńska, prokurator jak i Barbara Zarudzka, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt były pozytywnie zaskoczone wyrokiem. Pierwszy raz spotkały się z karą więzienia.

Radosław M. z Zielonki Pasłęckiej miał trzy psy, które głodził i nad nimi się znęcał. Gdy uznał, że jeden z czworonogów do niczego się nie nadaje poprosił kumpla Przemysława K., by zabił zwierzę. Ten zgodził się. Kilka razy uderzył psa łopatą i porzucił w krzakach. Interwencja inspektorów Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt w Pasłęku uratowała mu życie.

Katarzyna Słyś, sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu uznała obu mężczyzn winnych zarzucanych im czynów. Radosławowi M. wymierzyła karę 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za znęcanie się nad psami oraz 5 miesięcy za podżeganie do zabicia psa.

Sąd orzeka karę łączną 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd orzeka wobec Radosława M. zakaz posiadania zwierząt przez 5 lat oraz przepadek suczki, której był właścicielem

- informowała sędzia Słyś.

Natomiast Przemysława K. sąd uznał winnym usiłowania zabójstwa psa i skazał na rok pozbawienia wolności oraz orzekł zakaz posiadania zwierząt na 8 lat.

Potem sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Elblągu. Utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.