› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Prawomocny wyrok więzienia za znęcanie się nad psami

› sąd ponad rok temu    15.05.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Prawomocny wyrok więzienia za znęcanie się nad psami  fot. archiwum elblag.net

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego, który skazał na bezwzględne więzienie Radosława M. i Przemysława K., którzy znęcali się nad psami. Zarówno Edyta Bełczyńska, prokurator jak i Barbara Zarudzka, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt były pozytywnie zaskoczone wyrokiem. Pierwszy raz spotkały się z karą więzienia.

Radosław M. z Zielonki Pasłęckiej miał trzy psy, które głodził i nad nimi się znęcał. Gdy uznał, że jeden z czworonogów do niczego się nie nadaje poprosił kumpla Przemysława K., by zabił zwierzę. Ten zgodził się. Kilka razy uderzył psa łopatą i porzucił w krzakach. Interwencja inspektorów Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt w Pasłęku uratowała mu życie.

Katarzyna Słyś, sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu uznała obu mężczyzn winnych zarzucanych im czynów. Radosławowi M. wymierzyła karę 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za znęcanie się nad psami oraz 5 miesięcy za podżeganie do zabicia psa.

Sąd orzeka karę łączną 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd orzeka wobec Radosława M. zakaz posiadania zwierząt przez 5 lat oraz przepadek suczki, której był właścicielem

- informowała sędzia Słyś.

Natomiast Przemysława K. sąd uznał winnym usiłowania zabójstwa psa i skazał na rok pozbawienia wolności oraz orzekł zakaz posiadania zwierząt na 8 lat.

Potem sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Elblągu. Utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.