› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodo

Prawomocny wyrok więzienia za znęcanie się nad psami

› sąd 9 miesięcy temu    15.05.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego, który skazał na bezwzględne więzienie Radosława M. i Przemysława K., którzy znęcali się nad psami. Zarówno Edyta Bełczyńska, prokurator jak i Barbara Zarudzka, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt były pozytywnie zaskoczone wyrokiem. Pierwszy raz spotkały się z karą więzienia.

Radosław M. z Zielonki Pasłęckiej miał trzy psy, które głodził i nad nimi się znęcał. Gdy uznał, że jeden z czworonogów do niczego się nie nadaje poprosił kumpla Przemysława K., by zabił zwierzę. Ten zgodził się. Kilka razy uderzył psa łopatą i porzucił w krzakach. Interwencja inspektorów Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt w Pasłęku uratowała mu życie.

Katarzyna Słyś, sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu uznała obu mężczyzn winnych zarzucanych im czynów. Radosławowi M. wymierzyła karę 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za znęcanie się nad psami oraz 5 miesięcy za podżeganie do zabicia psa.

Sąd orzeka karę łączną 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd orzeka wobec Radosława M. zakaz posiadania zwierząt przez 5 lat oraz przepadek suczki, której był właścicielem

- informowała sędzia Słyś.

Natomiast Przemysława K. sąd uznał winnym usiłowania zabójstwa psa i skazał na rok pozbawienia wolności oraz orzekł zakaz posiadania zwierząt na 8 lat.

Potem sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Elblągu. Utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.