› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Produkcja kotłów – podstawowe typy

› poradnik 3 miesiące temu    22.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Produkcja kotłów – podstawowe typy

Ogrzewanie budynków bazuje na wykorzystaniu określonych systemów grzewczych, w których jednym z głównych elementów są różnego typu kotły grzewcze. Ich wybór jest uzależniony od wielu czynników, takich jak: wielkość kotła, stopień oddziaływania na środowisko naturalne czy rodzaj wykorzystywanego paliwa.

Jednym z najistotniejszych elementów stosowanych instalacji grzewczych jest kocioł grzewczy. Poszczególne typy kotłów różnią się między sobą rodzajem wykorzystywanego paliwa, wydajnością, jak również oddziaływaniem na środowisko naturalne. W doborze odpowiedniego rodzaju kotła konieczne jest przeanalizowanie funkcjonalności poszczególnych rodzajów, aby wybrać najwłaściwszy.

Najistotniejsze aspekty przy wyborze typu kotła grzewczego

Produkcja kotłów grzewczych stanowi obecnie zaawansowany proces tworzenia coraz wydajniejszych, sprawniejszych oraz zautomatyzowanych kotłów grzewczych. Przy wyborze gotowych już produktów warto zwrócić szczególną uwagę na:

 • dobranie kotła grzewczego o odpowiedniej mocy, co ustala się poprzez określenie bilansu cieplnego budynków (zawartych zazwyczaj w projektach),
 • rodzaj wykorzystywanego w procesie spalania paliwa,
 • stopień oddziaływania na środowisko naturalne,
 • wielkość kotła, która pozwoli określić możliwość jego zastosowania w planowanym pomieszczeniu.

Rodzaje kotłów

Wybór odpowiedniego kotła grzewczego jest uzależniony w dużym stopniu od rodzaju stosowanego paliwa opałowego. Na podstawie powyższego czynnika kotły można podzielić na:

 • Węglowe, w których jako paliwo stosuje się głównie węgiel kamienny należący do nieodnawialnych źródeł energii. Jest to rodzaj kotłów wykorzystywanych obecnie w największym stopniu ze względu na atrakcyjną cenę.
 • Pelletowe, gdzie paliwo opałowe stanowi specjalnie wytwarzany granulat nazywany pelletem, który powstaje przy wykorzystaniu sprasowanych odpadów drzewnych. Kotły typu pelletowego są obecnie najbardziej zautomatyzowane, a ich oddziaływanie na środowisko naturalne jest znikome.
 • Na ekogroszek, w których w procesie spalania wykorzystuje się ekogroszek stanowiący węgiel o wysokiej kaloryczności oraz niskiej spiekalności. Kotły tego typu cechuje, podobnie jak w kotłach węglowych, bardzo korzystny stosunek ceny zakupu paliwa do wyprodukowanej energii cieplnej.
 • Gazowe, w których można wyszczególnić kotły na gaz płynny przechowywany w odpowiednich zbiornikach oraz kotły na gaz ziemny dostarczany do instalacji poprzez specjalne przyłącza. Jest to typ kotłów zaliczany do praktycznie bezobsługowych.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.