› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Projektowanie wnętrz w programie komputerowym coraz popularniejsze

› poradnik 5 miesięcy temu    9.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Projektowanie wnętrz w programie komputerowym coraz popularniejsze

Architekci i projektanci wnętrz przez lata pracowali na kartkach papieru. Obecnie mogą korzystać z programów komputerowych, dzięki którym w krótkim czasie przygotowują efektowne wizualizacje. Sprawdź, jakie program do projektowania wnętrz warto wybrać.

1. Jakie cechy powinien mieć program do aranżacji wnętrz?
2. CAD do projektowania wnętrz czy inny program?

Projektowanie wnętrz uległo znaczącym przemianom odkąd wykorzystuje się w nim programy komputerowe. Przygotowywane niegdyś żmudne rysunki i wyliczenia zastąpiły wizualizacje, które można wykonać nawet w kilkanaście minut. W sieci dostępne są nawet amatorskie programy, dzięki którym własną kuchnię, łazienkę lub nową sypialnię może zaprojektować niemalże każdy. W przypadku architektów i innych profesjonalistów takie programy są jednak zbyt mało dokładne. Jaki profesjonalny program do aranżacji wnętrz jest odpowiedni dla architektów?

Jakie cechy powinien mieć program do aranżacji wnętrz?

Dzięki darmowym programom komputerowym, tworzenie projektów domów lub mieszkań wydaje się proste nawet dla laików. W rzeczywistości projektowanie architektury wymaga sporej wiedzy i umiejętności, a także znajomości przepisów prawa. Architekci ponoszą odpowiedzialność za stworzone projekty, dlatego korzystają wyłącznie ze sprawdzonych i rozbudowanych aplikacji. Programy takie jak Archline, dostępny na http://projektujobiekt.pl/, są przystosowane do oczekiwań profesjonalistów. Dzięki nim możliwe jest tworzenie nie tylko projektów ścian i układu pomieszczeń, ale także wizualizacji wyposażenia wnętrza oraz projektów mebli. Dokładność i mnogość dostępnych funkcji sprawia, że projektowanie wnętrz w programie zajmuje znacznie mniej czasu niż przygotowywanie tradycyjnych projektów na arkuszach papieru.

Program do aranżacji wnętrz przez profesjonalistów umożliwia tworzenie aranżacji pomieszczeń o nietypowych kształtach i rozmiarach, a także planowania antresoli, zagospodarowania piwnicy, poddasza itp. Dodatkowo możliwość projektowania w technologii BIM dla architekta ma szczególne znaczenie, gdyż jest dobrze znana w całej branży.

CAD do projektowania wnętrz czy inny program?

Projektowanie wnętrz w programie CAD jest popularne wśród części architektów, jednak program ten ma pewne wady. Archline jest znacznie praktyczniejszą aplikacją, która działa szybko, wydajnie i daje więcej możliwości w tworzeniu nawet skomplikowanych projektów. Głównym atutem Archline jest projektowanie w błyskawiczny sposób, dzięki czemu w kilka minut można nanieść do projektu niezbędne poprawki

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.