› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Projekty domów parterowych

› bieżące 2 miesiące temu    1.12.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Projekty domów parterowych

Domy parterowe to interesująca propozycja zarówno pod względem funkcjonalności, jak i architektury. Budynek z jedną kondygnacją wymusza pewne rozwiązania, ale równocześnie ma wiele zalet. Czy warto postawić na projekty domów parterowych?

Czym wyróżniają się domy parterowe?

Projekty domów parterowych, dostępnych na https://archeton.pl/6-domy-parterowe inaczej rozkładają akcenty, jeśli chodzi o rozlokowanie pomieszczeń, a także umiejscowienie budynku na parceli. Typowe parterówki nie posiadają schodów, a dom posiada tylko jeden strop na którym opiera się cała konstrukcja dachu. Najczęściej stosuje się tutaj dach płaski lub dwuspadowy, rzadziej wielospadowy. Popularne są budynki na planie kwadratu lub prostokąta. Prosta bryła umożliwia łatwiejsze ogrzanie pomieszczeń oraz zmniejsza ilość mostków termicznych przez które ucieka ciepło. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie dużych przeszkleń od nasłonecznionej strony południowej, dzięki czemu będziesz się cieszyć mniejszymi rachunkami za ogrzewanie.

W przypadku domów parterowych istotne są również wymiary działki. Dla wąskich działek lepszą opcją są posesje z poddaszem użytkowym lub piętrowe, które przy tej samej powierzchni użytkowej zajmują mniejszą powierzchnię zabudowy. Ma to znaczenie także z powodu przepisów, które uściślają minimalną odległość ścian (z otworami okiennymi i drzwiowymi lub bez) od granicy parceli. Projekt musi być także zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli jednak zamierzasz postawić mały domek to z powodzeniem zmieści się nawet na niewielkim terenie. W Archeton znajdziesz wiele projektów niedużych domów parterowych przeznaczonych dla jednej lub dwóch osób.

Zalety domów parterowych

W domach parterowych wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, co ułatwia komunikację między nimi. Ma to szczególne znaczenie dla osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się dla których schody byłyby kłopotliwe. Rodzice z małymi dziećmi nie muszą natomiast obawiać się, że maluch spadnie ze schodów.

Na parterze znajduje się zarówno strefa dzienna, czyli dostępna dla wszystkich, jak i nocna, a więc sypialnie lub gabinet. Jest to również przestrzeń na której rozlokowana jest łazienka, kuchnia, czy pomieszczenia gospodarcze. Niektóre projekty obejmują także wbudowany w bryłę budynku jedno- lub dwustanowiskowy garaż.

Gotowe projekty domów parterowych

Gotowe projekty domów parterowych mogą na pierwszy rzut oka wydawać się ograniczeniem. Jest to jednak rozwiązanie tańsze, a w Archeton oferujemy masę świetnych projektów wyróżniających się funkcjonalnością oraz elegancką architekturą w nowoczesnym lub tradycyjnym stylu. Znajdziesz u nas zarówno projekty domów o niewielkiej powierzchni dla 1-2 osób, jak i duże willowe budynki z przeznaczeniem dla większych rodzin. Nasi doświadczeni architekci zadbali o każdy detal projektów i zaadaptowali je do wymagań różnego rodzaju użytkowników. Służymy też pomocą przy doborze właściwego i dostosowanego do Twoich potrzeb projektu. Sprawdź naszą kolekcję domów parterowych!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.