› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Przeglądamy rynek w poszukiwaniu wiaty dla naszego samochodu

› bieżące 5 miesięcy temu    3.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przeglądamy rynek w poszukiwaniu wiaty dla naszego samochodu

Na jedną rodzinę coraz częściej przypada więcej niż jeden samochód. Domy są przeważnie budowane z garażem jedno- lub dwustanowiskowym, co oznacza, że miejsca na parkowanie pod dachem bardzo szybko może zabraknąć. Jeśli na działce jest wystarczająco dużo miejsca, można sobie z tym problemem szybko poradzić, stawiając niedrogą wiatę garażową.

Wiata a prawo budowlane

Przed zakupem wiaty koniecznie trzeba zapoznać się z aktualnymi warunkami technicznymi zabudowy. Przepisy te zmieniają się co roku – są uzupełniane i modyfikowane. Typowe wiaty stosowane przy domach, czyli takie, które nie przekraczają 50 m², najczęściej można postawić bez konieczności zdobycia specjalnego zezwolenia. Jednak mimo wszystko z inwestycją powinna wiązać się wizyta w lokalnym oddziale urzędu w wydziale zagospodarowania przestrzennego, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących regulacji prawnych.

Najważniejsze cechy wiat samochodowych

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór gotowych modeli wiat samochodowych. Mają one z góry określone parametry techniczne dotyczące nie tylko nośności zadaszenia czy odporności na wiatr, ale również wymiarów, a ponadto otrzymują gwarancję od producenta. Wiata samochodowa może być zamówiona wraz z usługą montażu. Usługę taką znaleźliśmy w sklepie Palram.pl, dzięki czemu cała praca inwestora ogranicza się do konieczności przygotowania miejsca, sprawdzenia przepisów i dokonania właściwego wyboru dotyczącego konkretnego modelu. Wśród najlepiej sprzedawanych wyróżniają się nowoczesne wiaty samochodowe wykonane z metalu, w tym z aluminium, a także z drewna.

Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na fakt, że możliwe jest zastosowanie dwóch rodzajów zadaszeń: w formie dobudówki oraz wolnostojące. Pierwsza opcja jest zazwyczaj nieco tańsza.

Wiata wolno-stojąca Verona fot. Palram.pl 

Która wiata jest najmodniejsza?

Zarówno wśród projektów wykonywanych przez architektów, jak i preferencji inwestorów, zdecydowany prym wiodą eleganckie wiaty wykonane z metalu. Produkty te idealnie komponują się z nowoczesną bryłą budynku, a nieco starszym nieruchomościom dodają charakteru. Na główny materiał konstrukcyjny można, oprócz stali, wybrać lekkie i zdecydowanie bardziej odporne na korozję aluminium. Po uzupełnieniu szkieletu o pokrycie dachowe stworzone z użyciem poliwęglanu stanowią ciekawy i jednocześnie funkcjonalny dodatek, który bardzo dobrze komponuje się z resztą infrastruktury na działce.

Oczywiście nie sposób zapomnieć o modelach wykonanych z drewna. Jest ich na rynku najwięcej, ponieważ jest to materiał łatwiejszy w obróbce, dzięki czemu producent może bez problemu przygotować wersję indywidualną, na konkretny wymiar. Niestety, wiata samochodowa wykonana z drewna nie jest bezobsługowa, ponieważ co pewien czas należy ją zabezpieczyć przed korozją. W praktyce oznacza to konieczność pomalowania jej odpowiednimi środkami. Przy produktach metalowych, a w szczególności aluminiowych, problem ten nie występuje.

Wiata aluminiowa Vitoria fot. Palram.pl

Decydując się na wiatę, trzeba zacząć od sprawdzenia aktualnego stanu prawnego w urzędzie. Później przychodzi czas na ustalenie dokładnego umiejscowienia jej i wybór konkretnego modelu. Przed dokonaniem wyboru należy jednak zwrócić uwagę na wygląd postawionych na działce pozostałych budynków – nowe zadaszenie dla samochodu powinno być jak najlepiej dobrane względem już istniejących nieruchomości. Jeśli to tylko możliwe, warto wybrać nowoczesną wiatę samochodową wykonaną z metalu, ponieważ tworzywo tego typu wymaga zdecydowanie mniej pracy związanej z konserwacją niż drewno.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.