› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Przemysłówka postawi nowe budynki remizy i biblioteki w Nowakowie

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    11.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Projekt budynku remizy OSP w NowakowieProjekt budynku remizy OSP w Nowakowie fot. Urząd Gminy Elbląg

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 z Elbląga wybuduje w Nowakowie dwa nowe budynki użyteczności publicznej. Pierwszy służyć będzie jako remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. W drugim mieścić się będzie filia Gminnej Biblioteki Publicznej. Inwestorem jest Urząd Gminy Elbląg. Wartość robót to ponad 3,2 mln zł.

Budynki remizy i biblioteki posiadać będą te same gabaryty oraz bryłę. Powierzchnia zabudowy każdego z nich wynosić będzie 334 m2. Obiekty harmonijnie nawiązywać będą do istniejącej wokół zabudowy, tak samo jak ich wykończenie (cegła licowa oraz ceramiczna dachówka w kolorze rudym).

Oba budynki zostaną połączone ze sobą łącznikiem (zadaszoną utwardzoną powierzchnią) oraz wspólnymi sieciami uzbrojenia. Oba też będą zasilane w ciepło z jednej kotłowni usytuowanej w budynku remizy OSP.

Budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie zaprojektowano jako trzykondygnacyjny (z poddaszem użytkowym) i niepodpiwniczony. W dolnej kondygnacji znajdzie się hala garażowa na 3 pojazdy ratownicze. W górnych kondygnacjach przewidziano pomieszczenia socjalne i biurowe remizy. Główne wejście do budynku zlokalizowano od strony wewnętrznego dziedzińca, pomiędzy budynkami remizy oraz świetlicy.

Drugi z obiektów, trójkondygnacyjny, o wysokości 11,6 m, nieposiadający podpiwniczenia, przeznaczono na filię Gminnej Biblioteki Publicznej. W poziomie parteru zaprojektowano pomieszczenia biblioteki z czytelnią i księgozbiorem oraz pomieszczenie świetlicy z zapleczem biurowym i higieniczno - sanitarnym. W poziomie drugiej kondygnacji zlokalizowano pomieszczenia socjalne i magazynowe. Poddasze – trzecia kondygnacja, przeznaczona jest na magazyn.

Inwestycja przewiduje również roboty zewnętrzne, a więc budowę dróg dojazdowych oraz parkingu.

Budynki zrealizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03. Elbląska firma należąca do Antoniego Klechy wygrała przetarg na to zadanie. Do podpisania umowy doszło 13 sierpnia. Koszt zadania to 3 mln 248 tys. zł. Obiekty mają być gotowe do końca kwietnia 2014 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.