› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Przemysłówka postawi nowe budynki remizy i biblioteki w Nowakowie

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    11.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Projekt budynku remizy OSP w NowakowieProjekt budynku remizy OSP w Nowakowie fot. Urząd Gminy Elbląg

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 z Elbląga wybuduje w Nowakowie dwa nowe budynki użyteczności publicznej. Pierwszy służyć będzie jako remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. W drugim mieścić się będzie filia Gminnej Biblioteki Publicznej. Inwestorem jest Urząd Gminy Elbląg. Wartość robót to ponad 3,2 mln zł.

Budynki remizy i biblioteki posiadać będą te same gabaryty oraz bryłę. Powierzchnia zabudowy każdego z nich wynosić będzie 334 m2. Obiekty harmonijnie nawiązywać będą do istniejącej wokół zabudowy, tak samo jak ich wykończenie (cegła licowa oraz ceramiczna dachówka w kolorze rudym).

Oba budynki zostaną połączone ze sobą łącznikiem (zadaszoną utwardzoną powierzchnią) oraz wspólnymi sieciami uzbrojenia. Oba też będą zasilane w ciepło z jednej kotłowni usytuowanej w budynku remizy OSP.

Budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie zaprojektowano jako trzykondygnacyjny (z poddaszem użytkowym) i niepodpiwniczony. W dolnej kondygnacji znajdzie się hala garażowa na 3 pojazdy ratownicze. W górnych kondygnacjach przewidziano pomieszczenia socjalne i biurowe remizy. Główne wejście do budynku zlokalizowano od strony wewnętrznego dziedzińca, pomiędzy budynkami remizy oraz świetlicy.

Drugi z obiektów, trójkondygnacyjny, o wysokości 11,6 m, nieposiadający podpiwniczenia, przeznaczono na filię Gminnej Biblioteki Publicznej. W poziomie parteru zaprojektowano pomieszczenia biblioteki z czytelnią i księgozbiorem oraz pomieszczenie świetlicy z zapleczem biurowym i higieniczno - sanitarnym. W poziomie drugiej kondygnacji zlokalizowano pomieszczenia socjalne i magazynowe. Poddasze – trzecia kondygnacja, przeznaczona jest na magazyn.

Inwestycja przewiduje również roboty zewnętrzne, a więc budowę dróg dojazdowych oraz parkingu.

Budynki zrealizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03. Elbląska firma należąca do Antoniego Klechy wygrała przetarg na to zadanie. Do podpisania umowy doszło 13 sierpnia. Koszt zadania to 3 mln 248 tys. zł. Obiekty mają być gotowe do końca kwietnia 2014 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.