› |
miesiąc temu
26.07.2024 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 0 / 0% |
A A A |
Strudel to nie tylko ciasto, to cała historia zamknięta w warstwach cienkiego ciasta i aromatycznego nadzienia. Pierwsze wzmianki o strudlu pojawiły się w dokumentach z początku XVII wieku, ale wielu historyków uważa, że korzenie tego pysznego deseru sięgają jeszcze dalej. Strudel jest tradycyjnie uważany za danie austriackie, ale w rzeczywistości zyskał popularność i różnorodne interpretacje w wielu krajach Europy Środkowej.
Strudel to deser wyjątkowy. Wyjątkowość wynika przede wszystkim z ciasta, które jest rozciągnięte tak cienko, że można przez nie czytać gazetę (tak przynajmniej mówią stare legendy kulinarne). I choć wiele gospodyń domowych, dla zaoszczędzenia czasu korzysta dziś z gotowego ciasta francuskiego, klasyczne, domowe, ręcznie rozciągane ciasto francuskie, pozwala uzyskać niezrównaną konsystencję i smak.
Strudel można przygotować z różnymi nadzieniami, ale jedną z najbardziej ulubionych opcji jest wiśnia. O tym, jak upiec ten deser, opowiemy za chwilę. Należy jednak pamiętać, że przygotowanie będzie wymagało czasu, umiejętności i kulinarnego doświadczenia. Jeśli nie masz czasu lub nie czujesz się na siłach, a chcesz delektować się tym ponadczasowym klasykiem, powinieneś kupić doskonały strudel w Tortowni na Bema. Znajdziesz tu także i inne tradycyjne desery - zapoznaj się z bogatą ofertą, przechodząc na stronę cukierni.
Proponowany przez nas przepis pozwoli przygotować strudel z aromatycznym nadzieniem orzechowo-wiśniowym, które doskonale komponuje się z kwaśno-słodkim smakiem i chrupiącą teksturą ciasta.
Aby upiec wspaniały strudel, pracę podziel na etapy:
To wszystko, wspaniały strudel z nadzieniem wiśniowym jest gotowy. Możesz podawać go zarówno na ciepło, jak i na zimno. Najlepiej z herbatą lub kawą.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |