› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Przeprowadzki – wszystko o przeprowadzkach Polaków

› bieżące ponad rok temu    17.02.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 8 / 75%
A A A
Przeprowadzki – wszystko o przeprowadzkach Polaków

Z analizy 3190 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących przeprowadzek w okresie od listopada 2010 r. do kwietnia 2014 r. wynika, że w obrębie Polski najczęściej przeprowadzamy się z dużego miasta (lub do dużego miasta), z mieszkania jedno- lub dwupokojowego. Zabieramy ze sobą około 200-300kg rzeczy i najczęściej zamawiamy kompleksową usługę (z rozładunkiem i załadunkiem). Przeprowadzając się zabieramy sofę, szafę, stół, komodę oraz lodówkę.

WYJAZDY CZY POWROTY? ZAGRANICA VS. POLSKA

Według statystyk serwisu

aukcji transportowych Clicktrans.pl wyraźnie widać trend w przeprowadzkach: coraz więcej osób przeprowadza się z zagranicy do Polski. Jeszcze 3 lata temu, w roku 2011, większość udawała się w przeciwnym kierunku. Przeprowadzek za granicę było o 26% więcej niż powrotów do Polski. W latach 2012-2013 sytuacja uległa odwróceniu, przewaga przeprowadzek do Polski wynosiła 18% a w 2014 aż 74%.

W roku 2014 stosunek przeprowadzek do Polski do przeprowadzek z Polski wzrósł aż o 50% w stosunku do ubiegłego roku.

„Co ciekawe według statystyk GUS nadal zdecydowana większość migracji odbywa się w kierunku z Polski za granicę. Nasze statystyki dotyczące zapotrzebowania na usługi przeprowadzkowe pokazują jednak odmienny trend. Zauważamy również wzrost na przestrzeni 4 lat zainteresowania mieszkaniem w miastach takich jak Gdynia czy Gdańsk – podsumowuje Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.pl.”

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE KRAJE PRZEPROWADZEK?

Z analiz wynika, że osoby, które przenoszą się do Polski, najczęściej opuszczają Wielką Brytanię (50,7%), Niemcy (19,6%), Włochy (4,3%), Francję (3,4%), Holandię (3,1%), Belgię (3,1%) i Irlandię (3%).

Wyprowadzki z Polski dotyczą podobnego zestawu państw. Najczęściej wyjeżdża się do Wielkiej Brytanii (61,7%), Niemiec (14,8%), Francji (3,2%), Holandii (3,1%) oraz Hiszpanii (2,5%). Wielka Brytania jest więc zdecydowanym numerem jeden.

Wśród przeanalizowanych zleceń większość dotyczyła właśnie przeprowadzek międzynarodowych (pomiędzy Polską a innym krajem), które stanowiły 55% podczas gdy krajowe przeprowadzki 45%.

JAK POLACY PRZEMIESZCZAJĄ SIĘ W OBRĘBIE KRAJU?

Polacy najchętniej wyprowadzają się z województw: mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Bilans ujemny zaobserwować można w województwach mazowieckim, wielkopolskim, śląskim, lubuskim. Oznacza to, że liczba przeprowadzek z tych województw przewyższa liczbę przeprowadzek do nich. Bilans dodatni dotyczy natomiast województw pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, podlaskiego – więcej osób przenosi się do nich, niż je opuszcza.

Popularnością cieszą się miasta takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdynia, Gdańsk. Trasa, na której najczęściej odbywają się przeprowadzki, to Warszawa-Warszawa. Zatem wielu Warszawiaków nie opuszcza miasta, a jedynie przenosi się do nowych mieszkań czy domów. Drugie miejsce zajmuje trasa Kraków-Warszawa, a trzecie – Kraków-Kraków.

DOMY CZY MIESZKANIA?

Przeprowadzki zwykle dotyczą mieszkań, jednak w przypadku przeprowadzek międzynarodowych często mamy do czynienia również z domami, znacznie częściej niż w wypadku przeprowadzek krajowych. Na terenie Polski przeprowadzki dotyczą w 67% mieszkań, a domów w 18%. Natomiast w przypadku przeprowadzek międzynarodowych 52% dotyczy mieszkań i aż 33% to przeprowadzki domów.

MIESZKANIA DUŻE CZY MAŁE?

Sprawdzono także jak duże są domy i mieszkania, których dotyczą przeprowadzki Polaków. Przeanalizowano pod tym kątem 2453 zlecenia. Większość stanowią mieszkania jednopokojowe, dość często przeprowadzki dotyczą też mieszkań dwu- lub trzypokojowych, większe zdarzają się bardzo rzadko. Wśród przeprowadzek międzynarodowych nieco większa jest liczba przeprowadzek dotycząca większych lokali.

Generalnie 46,6% przeprowadzek krajowych i międzynarodowych dotyczyła mieszkań jednopokojowych, 25,2% mieszkań dwupokojowych, a 17,8% mieszkań trzypokojowych. Mieszkania czteropokojowe i mniejsze stanowią około 10% przeprowadzek.

JAKI TYP USŁUGI JEST NAJCZĘŚCIEJ ZAMAWIANY?

W przypadku przeprowadzek krajowych większą popularnością cieszy się zamawianie kompleksowej usługi (transport oraz pomoc przy przenoszeniu mebli) natomiast osoby przeprowadzające się za granicę i powracające do Polski znacznie częściej decydują się na sam transport, bez usług dodatkowych.

CO ZABIERAJĄ ZE SOBĄ POLACY?

Oszacowano średnią wagę przeprowadzki – wynosi ona 625 kg, jednak większość przeprowadzek nie przekracza wagi 500 kg. Jako że Wielka Brytania jest najpopularniejszym krajem, do którego Polacy się przeprowadzają, sprawdzono, co Polacy ze sobą tam zabierają i co przywożą do Polski. Z Polski do Wielkiej Brytanii zabiera się zwykle sofę lub łóżko (33% przeprowadzek), szafę (20%), rower (18%), telewizor (17%) oraz komodę (16%). Z kolei przeprowadzki w odwrotnym kierunku przeważnie zawierają sofę lub łóżko (37%), stół (27%), szafę (23%), komodę (18%), telewizor (15%), rower (15%) czy pralkę (13%). Do Polski częściej niż do Wielkiej Brytanii przywozi się sofy, stoły, łóżka oraz książki.

Przeanalizowano także ogół przeprowadzek międzynarodowych. Osoby, które przenoszą się za granicę lub z zagranicy do Polski, najczęściej zabierają ze sobą sofę lub łóżko (31%), stół (22%), szafę (20%), rower (17%), komoda (16%), telewizor (13%) oraz pralkę (13%). Jeśli zaś chodzi o przeprowadzki krajowe, w skład wielu przesyłek wchodzi sofa lub łóżko (25%), szafa (23%), stół (18%) oraz komoda (15%).

ILE KOSZTUJE PRZEPROWADZKA?

Za przeprowadzkę krajową zleconą na Clicktrans.pl płaci się średnio 447 zł. Przeciętna cena przeprowadzki zagranicznej z Polski zleconej na Clicktrans.pl to 1600zł, a przeprowadzki zagranicznej do Polski 1767 zł.

JAKIE SĄ PRZYCZYNY PRZEPROWADZEK?

Z przeprowadzonych wywiadów na grupie 103 osób, które w latach 2013-2014 się przeprowadziły wynika, że 48% z nich zdecydowało się na przeprowadzkę z przyczyn osobistych. Dla 40% przyczyny wiązały się z pracą. Powody pozostałych przeprowadzek dotyczyły np. zmiany mieszkania na wygodniejsze czy kupna własnego lokalu.

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS PRZEPROWADZKI?

Tę samą grupę osób zapytano również o to, na co warto zwrócić uwagę podczas przeprowadzki. Aż 38% respondentów podkreśliło, jak ważne jest odpowiednie pakowanie. Pakowanie należy zacząć wcześniej, zabezpieczyć wartościowe przedmioty, sporządzić listę, podpisać i ponumerować kartony oraz ułożyć rzeczy tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca.

24% ankietowanych stwierdziło, że bardzo ważna jest komunikacja z przewoźnikiem, przekazanie firmie transportowej wszystkich szczegółowych informacji i ustalenie warunków transportu – wszystko to w celu uniknięcia kłopotliwych nieporozumień.

Wśród odpowiedzi pojawiały się również: przemyśleć wybór przewoźnika i uważnie sprawdzić opinie na jego temat, zabierać ze sobą jak najmniej rzeczy i pamiętać o tym, żeby nie zabrakło osób pomagających przy przenoszeniu mebli. Należy również zachować ostrożność nie tylko wobec przenoszonych przedmiotów, ale też wszelkich wartościowych rzeczy osobistych.

INFORMACJE O RAPORCIE

Raport został oparty na danych z 3190 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących przeprowadzek w okresie od listopada 2010 r. do kwietnia 2014 r. oraz z wywiadów na grupie 103 osób, które przeprowadziły się w latach 2013-2014. Clicktrans.pl jest największym serwisem aukcji transportowych w Polsce, działającym od 2010 roku. Idea serwisu polega na połączeniu osób szukających transportu dużych przedmiotów z przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku.

Artykuł został przygotowany przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl, który umożliwia oszczędności do 60% kosztów transportu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.