› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Przetarg na remont mostu prowadzącego na Modrzewinę unieważniony

› inwestycje drogowe ponad rok temu    29.07.2016
Maciej Markowski
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Przetarg na remont mostu prowadzącego na Modrzewinę unieważniony fot. Bartłomiej Ryś

To już drugi unieważniony przetarg na modernizację mostu nad rzeką Babicą w ciągu al. Jana Pawła II prowadzącego na Modrzewinę. Po raz drugi oferta przedstawiona przez oferenta była zbyt wysoka. Magistrat zarezerwował na to zadanie w tegorocznym budżecie 280 tysięcy złotych. Most nad Babicą jest jednym z czterech, które wymagają odnowy. Oprócz niego na pilne remonty czekają także obiekty mostowe przy ul. Górnośląskiej, Bema oraz Grunwaldzkiej.

Most na Modrzewinę trzy lata temu został mocno uszkodzony w wyniku pożaru. Bardzo wyraźnie ucierpiała w związku z tym stalowa konstrukcja obiektu. Przeprowadzone ekspertyzy nie pozostawiły złudzeń: most wymaga modernizacji. Pierwszy przetarg również został unieważniony. Oferent zaproponował 330 tysięcy złotych za wykonanie zadanie, co nie pokrywało się z kwotą, którą Miasto chciało i chce przeznaczyć na ten cel.

Przetarg na zadanie "Odnowa obiektu mostowego w ciągu ul. Jana Pawła II" został więc rozpisany powtórnie. Tak jak poprzednio, na konkurs wpłynęła jedna oferta. Niestety cena brutto oferty - jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu Łukasz Mierzejewski - także i tym razem była zbyt wysoka. Tczewska firma Want sp. z o.o. zaproponowała kwotę 396 tysięcy 629 złotych i 96 groszy za wykonanie odnowy. Jak czytamy w uzasadnieniu unieważnienia:

W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta. Cena tej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Odnowa mostu zakłada cały szereg prac, m.in.: naprawę powierzchni płyty pomostowej, ciosów podłożyskowych, ścianki zaplecznej i osłonowej oraz powierzchni poziomych oczepu przyczółka zaprawami naprawczymi po skuciu uszkodzonego betonu na głębokość 2 metrów, oczyszczenie powierzchni desek gzymsowych wodą z detergentami pod ciśnieniem, wymianę 3 łożysk garnkowych z koniecznością zabezpieczenia podparcia konstrukcji nośnej na czas wymiany łożysk, wzmocnienie konstrukcji nośnej w strefie przyczółka poprzez wykonanie żeber pionowych i poziomych, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowej oraz wejścia do niszy rewizyjnej pod dylatacją, odtworzenie uszkodzonych rur osłonowych, naprawę dylatacji na kapach chodnikowych oraz lokalne naprawy nawierzchni chodnika z żywic poliuretanowo-epoksydowych.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kładka
ponad rok temu 3
Jakaż to musiała być pożoga pod tym mostem, że tak kolosalnie go zniszczyła ?!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nort
ponad rok temu 2
Współczesne mosty już po kilku-kilkunastu latach wymagają remontu, a mosty zbudowane za hitlera po kilkudziesięciu latach wciąż są w dobrym stanie. I gdzie ten postęp w technologii o którym się mówi?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fanka
ponad rok temu ocena: 100%  1
Panie Maćku, pan się w tym elblagnecie marnuje. Serio. Ja bym pana widziała w portelu albo nawet w jakimś tygodniku opiniotwórczym, w dodatku ogólnopolskim. Niestety z epizodem w e-gn-e niejeden pracodawca spojrzy na pana z politowaniem. Pan jest za dobry na elblagnet. Radzę uciekać, zanim zaczną pana mamić obietnicami bez pokrycia, o ile już tak nie jest.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.