› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11

Przewijaki dla niemowląt – rodzaje i charakterystyka

› bieżące 18 dni temu    6.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przewijaki dla niemowląt – rodzaje i charakterystyka

Niemowlę trzeba przewijać od kilku do kilkunastu razy dziennie, więc ważne, aby znaleźć miejsce, w którym będzie można wykonywać tę czynność w wygodny sposób, zapewniając dziecku bezpieczeństwo. Jakie rodzaje przewijaków są dostępne?

Przewijak – czy jest niezbędny?

Przewijak nie jest niezbędnym akcesorium, ale ułatwia stworzenie miejsca, w którym niemowlakowi będzie można szybko zmienić pieluszkę. Jeżeli jest dobrze dobrany, ułatwia rodzicom zadanie i pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji, która nie obciąża kręgosłupa, a tym samym nie wywołuje bólu pleców. Polecanym rozwiązaniem jest nakładka na komodę do przewijania, ponieważ nie zajmuje dodatkowej przestrzeni, a wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania tej czynności można przechowywać w szufladach. Inna opcja to nakładka do przewijania na łóżeczko. Oferta obejmuje również przewijaki z własnym stelażem, ścienne i turystyczne, które łatwo zwinąć, a przy tym zajmują mało miejsca. Modele przewijaków są różnorodne. Mogą być odpowiednio wyprofilowane i wyposażone w zagłówek.

Przewijak na łóżeczko – często wybierany przez rodziców

Niewygórowana cena i odpowiednie usztywnienie sprawiają, że nakładka na łóżeczko do przewijania jest opcją często wybieraną przez rodziców. Ma specjalny system mocowania lub nóżki, dzięki którym montaż nie stanowi problemu. Tego typu nakładka do przewijania jest zwykle pokryta folią albo ceratą, na którą zaleca się położenie pieluszki lub prześcieradła, aby zapewnić maluszkowi komfort. Niektóre warianty są wyposażone w podwyższone boki, które zwiększają poziom bezpieczeństwa. Rozmaite warianty można obejrzeć tutaj: www.pinio.com.pl. W kwestii bezpieczeństwa pojawia się często pytanie, czy przewijak na łóżeczko nie będzie się przesuwał, czy jego mocowanie zapewnia odpowiednią stabilność. Rodzice wybierający ten rodzaj nakładek nie muszą się obawiać, że stanie się coś złego. Każda konstrukcja jest przystosowana, aby doskonale trzymać się łóżeczka.

Przewijak na komodę – wszystkie niezbędne akcesoria w jednym miejscu

Droższe, ale niezwykle praktyczne rozwiązanie stanowi nakładka do przewijania na komodę. Przewijak z komodą w komplecie umożliwia stworzenie wygodnego kącika do opieki nad dzieckiem. Wszystkie potrzebne ubranka i akcesoria można schować w szafkach i szufladach, a gdy czegoś zabraknie w momencie przewijania, wystarczy po to sięgnąć. Gdy dziecko będzie starsze, komoda dalej będzie służyć do przechowywania jego rzeczy, a przewijak można zdemontować. Istnieje również opcja dokupienia nakładki do posiadanej już komody.

Co jest ważne przy wyborze przewijaka?

Przewijak nie może być za mały. Musi mieć odpowiednią szerokość i długość. Przy zakupie należy zwrócić na maksymalne obciążenie i wiek. Jeżeli przewijak będzie zbyt mały, wówczas dziecko nie będzie na nim bezpieczne, a zmienianie pieluszek nie będzie wygodne. Aby zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo, należy sprawdzić, czy przewijak ma odpowiedni certyfikat jakości.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.