› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Szaleństwa ciąg dalszy.Wszystko zmienić i na nowo opisać.Komuna wróciła. ~ PRBardzo rzetelny tekst - inna nazwa muzeum w nagłówku, inna w tekście. To MUZEUM STUTTHOF, a nie... ~ gośćPowinni jeszcze przed każdym dawnym obozem postawić wysokie maszty z Niemieckimi flagami i... ~ mkmkmzapomnieli na końcu dodać "imienia Lecha Kaczynskiego" ~ fasolaPowinni nazwac to Naziland. ~ BartoszzLegionella to nie przelewki, przydałoby sie jakieś zmiękczenie wody czy coś takiego. ~ Emma77ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazanin

Punkt IT w Elblągu doceniony (+ zdjęcia)

› bieżące 8 miesięcy temu    27.06.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
5 zdjęć fot. Marcin Mongiałło

Punkt Informacji Turystcyznej w Elblągu otrzymał dzisiaj, 27 czerwca, 3-gwiadkowy certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Uroczyście przekazała go na ręce Leszka Marcinkowskiego (kierownika biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej) Justyna Szostek, reprezentująca Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną.

Certyfikat jest ważny do marca 2019 roku i stanowi uhonorowanie jakości i profesjonalizmu obsługi punktu IT (m.in. dostępność dla osób niepełnosprawnych, właściwe oznakowanie, dostęp do punktu minimum 5 dni w tygodniu, darmowe wi-fi, minimum dwóch pracowników z wykształceniem lub doświadczeniem w turystyce oraz znajomością języków obcych).

To duży sukces Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej, na który składa się także praca wszystkich zatrudnionych w punkcie mieszczącym się w Ratuszu Staromiejskm w Elblągu. Przypomnijmy, że to właśnie elbląski Oddział PTTK od 1 stycznia tego roku zajmuje się prowadzeniem punktów informacji turystycznej w naszym mieście.

Dzisiaj, oprócz przedstawicielki Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystcyznej, punkt Informacji Turystycznej w Raruszu Staromiejski w Elblągu odwiedził także pan Zygmunt Kuś, który objeżdża Polskę zabytkowym, odrestaurowanym Ursusem C-328. Przyjechał tu specjalnie na zaproszenie Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej. 

Punkt całoroczny IT znajduje się w Ratuszu Staromiejskim, natomiast punkt sezonowy w Bramie Targowej. Informacje Turystyczne czynne są w sezonie (tj. od 1 maja do 30 września) w godzinach 10.00 do 18.00, a w okresie od 1 października do 30 kwietnia od 8.30 do 16.30 .

Od 1 lutego do 26 czerwca 2017 roku punkty informacji turystycznej w Elblągu odwiedziło łącznie 9077 turystów.

Jako ciekawostkę przytoczyć można fakt, iż 2 lutego punkt Informacji Turystycznej w Elblągu odwiedził Tomasz Zubilewicz z redakcji TVN Meteo. Ten znany dziennikarz został oprowadzony po Parku Leśnym Bażantarnia oraz po elbląskiej starówce. Pan Tomasz Zubilewicz opracowuje przewodnik po województwie warmińsko-mazurskim. Do pracy przy opracowaniu przewodnika zoostali zaangażowani pracownicy Informacji Turystycznej oraz przewodniczy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej.

Warto odnotować bardzo dużą aktywność pracowników punktu IT zarówno pod względem podnoszenia kwalifikacji zawodowych, jak również w kontekście promocji Elbląga. Przykładowo przy współpracy z Departamentem Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu przygotowywali oni i prezentowali ofertę naszego miasta na różnorodnych targach i imprezach sportowych i turystycznych, m.in.:

 • 17-19 marca 2017 r. - stoisko promocyjne miasta Elbląga podczas Targów Turystycznych "Na styku kultur" w Łodzi
 • 16 czerwca 2017 r. - soisko promocyjne miasta Elbląga podczas VIII Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich w Toruniu
 • 18 czerwca 2017 r. - stoisko promocyjne miasta Elbląga podczas Garmin Iron Triathlon.

Ponadto materiały o Elblągu i okolicach prezentowane są na targach turystycznych na oficjalnym stoisku PTTK przygotowywanym przez Zarząd Główny PTTK. W ciągu roku towarzystwo bierze udział w około 10 imprezach targowych. W tym roku będą to m.in. Targi Rowerowe Bike Expo w Kielcach (wrzesień) oraz Targi Turystyczne World Travel Show w Nadarzynie (październik). W miarę możliwości pracownicy elbląskiego punktu IT będą uczestniczyć w tych targach, prezentując ofertę naszego miasta.

 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.