› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Punkt IT w Elblągu doceniony (+ zdjęcia)

› bieżące ponad rok temu    27.06.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
5 zdjęćPunkt IT w Elblągu doceniony (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Punkt Informacji Turystcyznej w Elblągu otrzymał dzisiaj, 27 czerwca, 3-gwiadkowy certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Uroczyście przekazała go na ręce Leszka Marcinkowskiego (kierownika biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej) Justyna Szostek, reprezentująca Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną.

Certyfikat jest ważny do marca 2019 roku i stanowi uhonorowanie jakości i profesjonalizmu obsługi punktu IT (m.in. dostępność dla osób niepełnosprawnych, właściwe oznakowanie, dostęp do punktu minimum 5 dni w tygodniu, darmowe wi-fi, minimum dwóch pracowników z wykształceniem lub doświadczeniem w turystyce oraz znajomością języków obcych).

To duży sukces Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej, na który składa się także praca wszystkich zatrudnionych w punkcie mieszczącym się w Ratuszu Staromiejskm w Elblągu. Przypomnijmy, że to właśnie elbląski Oddział PTTK od 1 stycznia tego roku zajmuje się prowadzeniem punktów informacji turystycznej w naszym mieście.

Dzisiaj, oprócz przedstawicielki Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystcyznej, punkt Informacji Turystycznej w Raruszu Staromiejski w Elblągu odwiedził także pan Zygmunt Kuś, który objeżdża Polskę zabytkowym, odrestaurowanym Ursusem C-328. Przyjechał tu specjalnie na zaproszenie Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej. 

Punkt całoroczny IT znajduje się w Ratuszu Staromiejskim, natomiast punkt sezonowy w Bramie Targowej. Informacje Turystyczne czynne są w sezonie (tj. od 1 maja do 30 września) w godzinach 10.00 do 18.00, a w okresie od 1 października do 30 kwietnia od 8.30 do 16.30 .

Od 1 lutego do 26 czerwca 2017 roku punkty informacji turystycznej w Elblągu odwiedziło łącznie 9077 turystów.

Jako ciekawostkę przytoczyć można fakt, iż 2 lutego punkt Informacji Turystycznej w Elblągu odwiedził Tomasz Zubilewicz z redakcji TVN Meteo. Ten znany dziennikarz został oprowadzony po Parku Leśnym Bażantarnia oraz po elbląskiej starówce. Pan Tomasz Zubilewicz opracowuje przewodnik po województwie warmińsko-mazurskim. Do pracy przy opracowaniu przewodnika zoostali zaangażowani pracownicy Informacji Turystycznej oraz przewodniczy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej.

Warto odnotować bardzo dużą aktywność pracowników punktu IT zarówno pod względem podnoszenia kwalifikacji zawodowych, jak również w kontekście promocji Elbląga. Przykładowo przy współpracy z Departamentem Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu przygotowywali oni i prezentowali ofertę naszego miasta na różnorodnych targach i imprezach sportowych i turystycznych, m.in.:

 • 17-19 marca 2017 r. - stoisko promocyjne miasta Elbląga podczas Targów Turystycznych "Na styku kultur" w Łodzi
 • 16 czerwca 2017 r. - soisko promocyjne miasta Elbląga podczas VIII Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich w Toruniu
 • 18 czerwca 2017 r. - stoisko promocyjne miasta Elbląga podczas Garmin Iron Triathlon.

Ponadto materiały o Elblągu i okolicach prezentowane są na targach turystycznych na oficjalnym stoisku PTTK przygotowywanym przez Zarząd Główny PTTK. W ciągu roku towarzystwo bierze udział w około 10 imprezach targowych. W tym roku będą to m.in. Targi Rowerowe Bike Expo w Kielcach (wrzesień) oraz Targi Turystyczne World Travel Show w Nadarzynie (październik). W miarę możliwości pracownicy elbląskiego punktu IT będą uczestniczyć w tych targach, prezentując ofertę naszego miasta.

 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.