› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Punkt IT w Elblągu doceniony (+ zdjęcia)

› bieżące ponad rok temu    27.06.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
5 zdjęćPunkt IT w Elblągu doceniony (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Punkt Informacji Turystcyznej w Elblągu otrzymał dzisiaj, 27 czerwca, 3-gwiadkowy certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Uroczyście przekazała go na ręce Leszka Marcinkowskiego (kierownika biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej) Justyna Szostek, reprezentująca Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną.

Certyfikat jest ważny do marca 2019 roku i stanowi uhonorowanie jakości i profesjonalizmu obsługi punktu IT (m.in. dostępność dla osób niepełnosprawnych, właściwe oznakowanie, dostęp do punktu minimum 5 dni w tygodniu, darmowe wi-fi, minimum dwóch pracowników z wykształceniem lub doświadczeniem w turystyce oraz znajomością języków obcych).

To duży sukces Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej, na który składa się także praca wszystkich zatrudnionych w punkcie mieszczącym się w Ratuszu Staromiejskm w Elblągu. Przypomnijmy, że to właśnie elbląski Oddział PTTK od 1 stycznia tego roku zajmuje się prowadzeniem punktów informacji turystycznej w naszym mieście.

Dzisiaj, oprócz przedstawicielki Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystcyznej, punkt Informacji Turystycznej w Raruszu Staromiejski w Elblągu odwiedził także pan Zygmunt Kuś, który objeżdża Polskę zabytkowym, odrestaurowanym Ursusem C-328. Przyjechał tu specjalnie na zaproszenie Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej. 

Punkt całoroczny IT znajduje się w Ratuszu Staromiejskim, natomiast punkt sezonowy w Bramie Targowej. Informacje Turystyczne czynne są w sezonie (tj. od 1 maja do 30 września) w godzinach 10.00 do 18.00, a w okresie od 1 października do 30 kwietnia od 8.30 do 16.30 .

Od 1 lutego do 26 czerwca 2017 roku punkty informacji turystycznej w Elblągu odwiedziło łącznie 9077 turystów.

Jako ciekawostkę przytoczyć można fakt, iż 2 lutego punkt Informacji Turystycznej w Elblągu odwiedził Tomasz Zubilewicz z redakcji TVN Meteo. Ten znany dziennikarz został oprowadzony po Parku Leśnym Bażantarnia oraz po elbląskiej starówce. Pan Tomasz Zubilewicz opracowuje przewodnik po województwie warmińsko-mazurskim. Do pracy przy opracowaniu przewodnika zoostali zaangażowani pracownicy Informacji Turystycznej oraz przewodniczy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej.

Warto odnotować bardzo dużą aktywność pracowników punktu IT zarówno pod względem podnoszenia kwalifikacji zawodowych, jak również w kontekście promocji Elbląga. Przykładowo przy współpracy z Departamentem Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu przygotowywali oni i prezentowali ofertę naszego miasta na różnorodnych targach i imprezach sportowych i turystycznych, m.in.:

 • 17-19 marca 2017 r. - stoisko promocyjne miasta Elbląga podczas Targów Turystycznych "Na styku kultur" w Łodzi
 • 16 czerwca 2017 r. - soisko promocyjne miasta Elbląga podczas VIII Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich w Toruniu
 • 18 czerwca 2017 r. - stoisko promocyjne miasta Elbląga podczas Garmin Iron Triathlon.

Ponadto materiały o Elblągu i okolicach prezentowane są na targach turystycznych na oficjalnym stoisku PTTK przygotowywanym przez Zarząd Główny PTTK. W ciągu roku towarzystwo bierze udział w około 10 imprezach targowych. W tym roku będą to m.in. Targi Rowerowe Bike Expo w Kielcach (wrzesień) oraz Targi Turystyczne World Travel Show w Nadarzynie (październik). W miarę możliwości pracownicy elbląskiego punktu IT będą uczestniczyć w tych targach, prezentując ofertę naszego miasta.

 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
 • Punkt Informacji Turystycznej w Elblągu z 3-gwiazdkowym certyfikatem PSIT (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.