› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Remont domu - o czym warto pamiętać?

› poradnik 2 miesiące temu    12.11.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Remont domu - o czym warto pamiętać?

Coraz większa liczba osób decyduje się na remont starego budynku, jednak dla wielu z nas decyzja o remoncie starego domu może okazać się sporym wyzwaniem. W trakcie odnawiania takiego miejsca trzeba być gotowym na wiele zmian (np. wyburzenie ścian, aby zmienić rozmieszczenie pomieszczeń, a nawet dobudowę dodatkowego pokoju). W artykule znajdują się wskazówki, które mogą pomóc, jeśli planujesz remont domu.

 • Remont domu

 • O czym pamiętać w trakcie remontu starego domu?

Kompleksowy remont domu może sprawić, że nasze miejsce zamieszkania będzie ponownie cieszyć oko i pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie.

Remont domu

Odpowiednie narzędzia elektryczne, materiały budowlane oraz akcesoria stosowane do remontu pozwalają nam przywrócić dawny blask wszystkim częściom naszego mieszkania (zwłaszcza tym wymagającym pilnej naprawy). Zawsze warto działać jak najszybciej, ponieważ nawet małe, z pozoru nieistotne i niegroźne wady mogą z czasem znacznie się pogorszyć i wymagać potem bardzo dużych nakładów pracy, a te z kolei będą wiązać się z większymi kosztami. Jeśli chcemy mieć piękny dom, powinniśmy regularnie starać się utrzymać go w jak najlepszym stanie.

Remont mieszkania powinniśmy zacząć od zbadania jego ogólnego stanu, a następnie wykonać listę najważniejszych rzeczy, które wymagają naszej opieki w pierwszej kolejności. Pamiętajmy, że bliższe oględziny mogą ujawnić, że niektóre pokoje, mimo bycia w ogólnie niezłej kondycji, przy bliższym spojrzeniu mogą wymagać od nas więcej pracy, niż na początku zakładaliśmy.

W przypadku samodzielnego remontu, warto zakupić jakościowe urządzenia. Jednym z przydatnych urządzeń w trakcie remontu domu jest wyrzynarka Makita - profesjonalny sprzęt do cięcia drewna. Co więcej, równie dobrze sprawdzi się podczas cięcia tworzywa sztucznego oraz miękkich metali. Jest to urządzenie wykonane zgodnie z najnowszymi normami bezpieczeństwa, które oparto na nowoczesnej technologii.

O czym pamiętać w trakcie remontu starego domu?

Wiele osób uważa remont starego domu za zbyt duże wyzwanie, jednak stary dom, dzięki przeprowadzeniu wielu przemyślanych zmian, może ponownie olśniewać wszystkich domowników i gości. Przed wykonaniem remontu w starym domu powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, w jakim zakresie chcemy go wykonać. Obszar renowacji jest zazwyczaj zależny od stanu budynku i posiadanego budżetu.

Renowacja starych mieszkań jest często związana z koniecznością wyburzania ścian i zastąpienia ich nowymi. Cechą charakterystyczną dla starego budownictwa są niewielkie i słabo oświetlone pomieszczenia. Wyburzenie takich ścian pozwoli nam lepiej zorganizować pomieszczenia. Oprócz ścian wewnątrz domu istotne są również ściany znajdujące się na zewnątrz, dlatego elewacja starego domu jest bardzo ważnym elementem prac budowlanych, który także wymaga generalnego remontu i jest bardzo często uwzględniany przez inwestorów w trakcie renowacji budynków. Oprócz tego stare budownictwo zazwyczaj wymaga stosowania pełnego ocieplenia ścian zewnętrznych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.