› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Robot kuchenny czy mikser? Co wybrać?

› poradnik 21 dni temu    9.05.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Robot kuchenny czy mikser? Co wybrać?

Zarówno robot kuchenny, jak i mikser to urządzenia, które w kuchni spełniają określone funkcje. Część z nich jest podobna, jednak, jak to w życiu bywa – różnica tkwi w szczegółach. Jeśli myślimy o zakupie jednego z tych urządzeń, to tylko dokładne poznanie ich możliwości będzie dla nas drogowskazem.

Wybór pomiędzy obojgiem urządzeń to kwestia decyzji dotyczącej zarówno ilości miejsca w kuchni, zasobności portfela, a także naszych własnych kulinarnych aspiracji. Miksery i roboty kuchenne różnią się głównie pod względem ceny, wielkości i ilości funkcji. Te pierwsze są zdecydowanie prostsze i do takich też prac są przeznaczone. Roboty kuchenne natomiast mają większy stopień zaawansowania, co pociąga za sobą zdecydowanie większe możliwości pracy.

Miksery kuchenne ręczne – prostota i funkcjonalność

Miksery kuchenne to lekkie i poręczne urządzenia. Jeśli prace kulinarne ograniczamy do najprostszych potraw, z pewnością będą one dobrym wyborem. Są one prostsze i tańsze niż roboty kuchenne, ale te cechy też mają swoje zalety. Mikser kuchenny charakteryzuje się niską wagą i małymi rozmiarami, dzięki czemu praca z urządzeniem jest bardzo prosta. Jego głównym przeznaczeniem w kuchni są wypieki – ciasta, babeczki i inne słodkości. Nawet z podstawowym mikserem ich przygotowanie jest szybkie i łatwe. Urządzenia w zestawie zawierają zestaw końcówek, dzięki którym, poza ubijaniem ciasta czy mieszaniem składników, dokonamy również innych czynności, takich jak np. rozdrobnienie owoców.

Miksery kuchenne z misą – jeszcze więcej wygody

Miksery kuchenne można podzielić na ręczne, ale i tzw. stacjonarne, które połączone są z misą. Jest to o tyle wygodne, że urządzenia nie musimy trzymać cały czas w ręce. Tego typu sprzętom bliżej do robotów kuchennych, które też na stałe połączone są misą. Mimo to urządzenie nadal odznacza się prostotą pracy – zazwyczaj ma tylko kilka biegów oraz stosunkowo dużą moc. Miksery kuchenne z misą to świetna propozycja dla osób z większymi kulinarnymi aspiracjami. Urządzenia pracują za nas (misa obraca się dzięki dodatkowemu silnikowi zamontowanemu w podstawie), a my mamy czas na pozostałe czynności związane z przygotowaniem wypieków.

Niezależnie od tego, czy z misą, czy bez – jeśli czujemy, że to właśnie mikser kuchenny spełnia nasze potrzeby, zapraszamy do zapoznania się z naszym wcześniejszym artykułem „Jaki mikser kuchenny wybrać?”.

Roboty kuchenne – wiele funkcji, wiele możliwości

Roboty kuchenne to prawdziwe wielozadaniowe kombajny. Nie ma w tym stwierdzeniu za grosz przesady, gdyż ich możliwości są praktycznie nieograniczone – mogą wyręczyć nas w najbardziej uciążliwych zajęciach, takich jak siekanie, ubijanie, mieszanie czy rozdrabnianie składników. Ich funkcjonalność nie ogranicza się wyłącznie do zastąpienia klasycznego miksera. Roboty kuchenne mogą pełnić również funkcje blenderów, wyciskarek do owoców, a nawet maszynek do obierania ziemniaków czy mielenia mięsa. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju urządzenia, jaki wybierzemy.

Warto wspomnieć, że tego typu urządzenia są również zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie – współcześnie praktycznie standardem jest mikser wyposażony w ekran LED, dzięki któremu dokonujemy wyboru trybu pracy i funkcji urządzenia, a także kontrolujemy czas, potrzebny na wykonanie danej kulinarnej czynności. Przykładem tego typu robota kuchennego jest np. model Teesa EASY COOK 3IN1.

Funkcjonalność robotów kuchennych niesie za sobą dosyć spore rozmiary samych urządzeń. Nie jest to jednak przeszkodą, gdy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na kuchennym blacie. Dodatkowo, urządzenia te odznaczają się piękną budową – są bowiem projektowane tak, by być prawdziwą ozdobą naszej kuchni.

Robot kuchenny czy mikser? Co sprawdzi się lepiej?

Dokonując wyboru, warto kierować się nie tyle tym, jakie prace obecnie wykonujemy w kuchni i ile czasu w niej spędzamy, a bardziej tym – co chcielibyśmy w kuchni tworzyć. Wspólnym mianownikiem mikserów i robotów kuchennych są możliwości. Warto zastanowić się nad tym, jakie mamy aspiracje i jak daleko sięga nasza kulinarna pasja. Jedno jest pewne – z tego typu urządzeniami naprawdę można zdziałać cuda.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.