› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Rodzaje bezpieczników elektrycznych

› bieżące 11 miesięcy temu    12.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rodzaje bezpieczników elektrycznych

Bezpieczniki elektryczne to działające na bardzo prostych zasadach nieskomplikowane urządzenia, które pozwalają w określonych sytuacjach przerwać obwód elektryczny, a tym samym odciąć dopływ prądu. Bezpieczniki – jak sama nazwa wskazuje – używane są ze względów bezpieczeństwa. Nieprawidłowe funkcjonowanie instalacji elektrycznej może zagrozić nie tylko podłączonym do niej urządzeniom, ale również życiu korzystających z nich ludzi.

Bezpieczniki topikowe

Do jeszcze niedawna w powszechnym użyciu były w domach bezpieczniki topikowe, czyli tak zwane korki. Tego rodzaju bezpieczniki charakteryzują się nieodwracalnością działania. Kiedy bezpiecznik zadziała jest już bezpowrotnie zniszczony i musi być wymieniony na nowy. Zasada ich działania jest prosta: wewnątrz, w specjalnym pojemniku znajduje się drucik, który topi się gdy natężenie prądu przekroczy graniczną wartość i tym samym obwód zostaje zamknięty. Obecnie, ze względu na konieczność każdorazowej wymiany spalonych korków, w budownictwie odchodzi się od tego rodzaju bezpieczników.

Bezpieczniki automatyczne

Bezpiecznik automatyczny tym różni się od bezpiecznika topikowego, że może być zastosowany wielokrotnie. Wewnątrz bezpiecznika znajduje się bimetalowa blaszka, która odkształca się pod wpływem temperatury w momencie kiedy natężenie przepływającego przez nią prądu przekroczy przewidzianą wartość. Odkształcenie blaszki powoduje uwolnienie mechanizmu przerywającego obwód. Istnieją różne typy tego rodzaju bezpieczników, jednak podstawowa zasada ich działania jest taka sama. Różnią się natomiast wartością natężenia prądu, przy jakiej następuje przerwanie obwodu.

Bezpieczniki różnicowe

Bezpieczniki tego rodzaju mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem przez urządzenia podłączone do sieci. Urządzenie to wyłącza obwód kiedy prąd, który z niego wypływa jest mniejszy od wartości prądu wpływającego. Jeżeli nastąpi porażenie człowieka, bezpiecznik natychmiast przerywa obwód, tym samym odcinając dopływ prądu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.