› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Rodzaje bezpieczników elektrycznych

› bieżące 2 miesiące temu    12.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rodzaje bezpieczników elektrycznych

Bezpieczniki elektryczne to działające na bardzo prostych zasadach nieskomplikowane urządzenia, które pozwalają w określonych sytuacjach przerwać obwód elektryczny, a tym samym odciąć dopływ prądu. Bezpieczniki – jak sama nazwa wskazuje – używane są ze względów bezpieczeństwa. Nieprawidłowe funkcjonowanie instalacji elektrycznej może zagrozić nie tylko podłączonym do niej urządzeniom, ale również życiu korzystających z nich ludzi.

Bezpieczniki topikowe

Do jeszcze niedawna w powszechnym użyciu były w domach bezpieczniki topikowe, czyli tak zwane korki. Tego rodzaju bezpieczniki charakteryzują się nieodwracalnością działania. Kiedy bezpiecznik zadziała jest już bezpowrotnie zniszczony i musi być wymieniony na nowy. Zasada ich działania jest prosta: wewnątrz, w specjalnym pojemniku znajduje się drucik, który topi się gdy natężenie prądu przekroczy graniczną wartość i tym samym obwód zostaje zamknięty. Obecnie, ze względu na konieczność każdorazowej wymiany spalonych korków, w budownictwie odchodzi się od tego rodzaju bezpieczników.

Bezpieczniki automatyczne

Bezpiecznik automatyczny tym różni się od bezpiecznika topikowego, że może być zastosowany wielokrotnie. Wewnątrz bezpiecznika znajduje się bimetalowa blaszka, która odkształca się pod wpływem temperatury w momencie kiedy natężenie przepływającego przez nią prądu przekroczy przewidzianą wartość. Odkształcenie blaszki powoduje uwolnienie mechanizmu przerywającego obwód. Istnieją różne typy tego rodzaju bezpieczników, jednak podstawowa zasada ich działania jest taka sama. Różnią się natomiast wartością natężenia prądu, przy jakiej następuje przerwanie obwodu.

Bezpieczniki różnicowe

Bezpieczniki tego rodzaju mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem przez urządzenia podłączone do sieci. Urządzenie to wyłącza obwód kiedy prąd, który z niego wypływa jest mniejszy od wartości prądu wpływającego. Jeżeli nastąpi porażenie człowieka, bezpiecznik natychmiast przerywa obwód, tym samym odcinając dopływ prądu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.