› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qaz

Rodzaje bezpieczników elektrycznych

› bieżące 4 dni temu    12.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rodzaje bezpieczników elektrycznych

Bezpieczniki elektryczne to działające na bardzo prostych zasadach nieskomplikowane urządzenia, które pozwalają w określonych sytuacjach przerwać obwód elektryczny, a tym samym odciąć dopływ prądu. Bezpieczniki – jak sama nazwa wskazuje – używane są ze względów bezpieczeństwa. Nieprawidłowe funkcjonowanie instalacji elektrycznej może zagrozić nie tylko podłączonym do niej urządzeniom, ale również życiu korzystających z nich ludzi.

Bezpieczniki topikowe

Do jeszcze niedawna w powszechnym użyciu były w domach bezpieczniki topikowe, czyli tak zwane korki. Tego rodzaju bezpieczniki charakteryzują się nieodwracalnością działania. Kiedy bezpiecznik zadziała jest już bezpowrotnie zniszczony i musi być wymieniony na nowy. Zasada ich działania jest prosta: wewnątrz, w specjalnym pojemniku znajduje się drucik, który topi się gdy natężenie prądu przekroczy graniczną wartość i tym samym obwód zostaje zamknięty. Obecnie, ze względu na konieczność każdorazowej wymiany spalonych korków, w budownictwie odchodzi się od tego rodzaju bezpieczników.

Bezpieczniki automatyczne

Bezpiecznik automatyczny tym różni się od bezpiecznika topikowego, że może być zastosowany wielokrotnie. Wewnątrz bezpiecznika znajduje się bimetalowa blaszka, która odkształca się pod wpływem temperatury w momencie kiedy natężenie przepływającego przez nią prądu przekroczy przewidzianą wartość. Odkształcenie blaszki powoduje uwolnienie mechanizmu przerywającego obwód. Istnieją różne typy tego rodzaju bezpieczników, jednak podstawowa zasada ich działania jest taka sama. Różnią się natomiast wartością natężenia prądu, przy jakiej następuje przerwanie obwodu.

Bezpieczniki różnicowe

Bezpieczniki tego rodzaju mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem przez urządzenia podłączone do sieci. Urządzenie to wyłącza obwód kiedy prąd, który z niego wypływa jest mniejszy od wartości prądu wpływającego. Jeżeli nastąpi porażenie człowieka, bezpiecznik natychmiast przerywa obwód, tym samym odcinając dopływ prądu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.