› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Czekam na wyburzenie komenskiego 3 ! ~ MdTen kto budwoał naszą kamienicę chyba nie słyszał od czymś takim jak  wyciszenie... ~ marcelii94Chyba żeby dostać się i zająć te mieszkanie na parterze specjalnie siły używac nie trzeba a... ~ MKCały budynek to patologia ~ KJ.Od lat nic się nie zmienia e tej klatce mieszkkalam tam to wiem powinni dac ludziom mieszkania a... ~ KaśkaKtoś ze swoją miłością zrobi sobie kolację, wiecie, owoce morza, dobre wino... a wszystko... ~ De JaNiech dyrektor podniesie cztery litery i osobiście sprawdzi bo jego oszukują o zabezpieczeniach... ~ patolPatola prawie każdego dnia tam chleje i drze ryja, mam nadzieję że w końcu ktoś coś z tym... ~ OnJa wolałam zabezpieczyć się poprzez system alarmowy i  instalację kamer. Wydaje mi się... ~ MarcelaZmiękczacz wody to rewelacja, spore ułatwienie w domu. Łatwiej utrzymać dom w czystości i dać... ~ KrysiaAle dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwika

Rodzaje uprawnień UDT na wózki widłowe

› bieżące 20 dni temu    26.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rodzaje uprawnień UDT na wózki widłowe

Uprawnienia na wózki widłowe wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego zezwalają na kierowanie różnego typu widlakami. Warto mieć to na uwadze przystępując do kursu na wózki widłowe by dokonać właściwego wyboru zgodne z zakresem prac, które chce się wykonywać. Oczywiście im wyższe kwalifikacje tym większa rozpiętość ofert pracy, które można brać pod uwagę.

Kategorie uprawnień UDT na wózki widłowe

Urząd Dozoru Technicznego wyróżnia trzy kategorie uprawnień na wózki widłowe, które różnią się między sobą zakresem uprawnień pracy na konkretnych ich rodzajach. I tak rozróżnia się następujące kategorie uprawnień:

 • I WJO - będąca nadrzędną do pozostałych i zezwalająca na obsługę wózków widłowych wszystkich kategorii, a więc uprawniającą do kierowania nie tylko wózkami jezdniowymi, ale również wózkami specjalizowanymi (np. wózkami widłowymi wysokiego składowania, wózkami ze zmiennym wysięgnikiem);
 • II WJO - uprawniająca do kierowania wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z wyłączeniem tzw. specjalizowanych z dowolnym napędem i bez ograniczeń wysokości podnoszenia oraz udźwigu.;
 • III WJO - zezwalająca na obsługę wózków jezdniowych podnośnikowych prowadzonych i zdalnie sterowanych z dowolnym napędem i bez ograniczeń wysokości podnoszenia.

Odmienne kategorie uprawnień na wózki widłowe - różne kursy

Chcąc zdobyć uprawnienia na wózki widłowe w określonej kategorii należy wybrać odpowiedni kurs na wózki widłowe UDT - https://kursyalfa.pl/operator-wozka-widlowego/ Każdy z nich składa się z części teoretycznej i praktycznej oraz jest dostosowany do zakresu obsługi wózka z danej kategorii. Poza tym kurs na wózki widłowe UDT kończy się państwowym egzaminem, który oczywiście należy zdać by otrzymać odpowiednie uprawnienia.

Warto również zaznaczyć, że cena kursu na wózki widłowe jest również uzależniona od rodzaju wybieranej kategorii. Rzecz jasna zdobycie uprawnień dających najwięcej możliwości (I WJO) jest najbardziej kosztowne, nieco tańsze są uprawnienia kategorii II WJO, a z najmniejszym wydatkiem będzie wiązał się kurs na wózki widłowe kategorii I WJO.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.