› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

galeria zdjęć

wszystkie ›
spierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka "Przecież od wielu lat tam była, pełno ludzi zawsze, starsi płacą różne opłaty" a z... ~ bankster

Rok Krajowej Mapy Zagrożeń. Co najczęściej zgłaszają elblążanie?

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    11.10.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rok Krajowej Mapy Zagrożeń. Co najczęściej zgłaszają elblążanie?

Czy w Twojej okolicy są miejsca gdzie gromadzą się ludzie pijący alkohol? Boisz się przechodzić z uwagi na zaczepki? Widzisz zaparkowane na chodniku samochody przez które piesi muszą wchodzić na jezdnię? 14 września ubiegłego roku policjanci w naszym regionie oddali w ręce mieszkańców nowe narzędzie komunikacji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie warmińsko-mazurskim pierwsze urodziny ma już zatem za sobą. Funkcjonariusze zachęcają, by nadal aktywnie i odpowiedzialnie korzystać z tego kanału komunikacji. Sprawdziliśmy, jakie zagrożenia najczęściej zgłaszają internauci z Elbląga.

W naszym mieście zgłoszonych zostało 481 zagrożeń! Czy to dużo? Porównując do innych miast musimy stwierdzić, że jest to liczba duża. Przykładowo w tym samym czasie w ponad czterokrotnie większym Gdańsku zostało zgłoszonych 1217 zagrożeń, w dwukrotnie większej Gdyni - 1041,  w około trzy razy mniejszym Malborku - 134 zagrożenia, choć z drugiej strony w większym o około 50 procent Olsztynie - aż 1058. Zaledwie 38 zagrożeń zgłoszono w 17-tysięcznym Braniewie.

Jakie zagrożenia najczęściej zgłaszali elblążanie i jakich rejonów one dotyczyły? Na wstępie należy podkreślić, że rozmieszczenie zgłaszanych w Elblągu zagrożeń jest nierównomierne. Gdzie jest ich najwięcej? Nie jest zaskoczeniem, że jednymi z dzielnic, które przodują w statystyce są Stare Miasto i Śródmieście (64). Przebijają je okolice Alei Grunwaldzkiej (pomiędzy ul. Komeńskiego i Grottgera) - 84 zgłoszonych zagrożeń. Dużo zagrożeń - 71 - zostało zgłoszonych w obszarze pomiędzy al. Odrodzenia, Browarną, Brzeską i płk. Dąbka. Bardzo niewiele zagrożeń zostało zgłoszonych na cieszącym się złą sławą Zawodziu (zaledwie (6). Jeśli chodzi o mniejsze obszary miasta to pod względem zgłaszanych zagrożeń przodują okolice ul. Ogrodowej (23) i Traugutta (32).

Zdecydowanie najwięcej zgłaszanych zagrożeń dotyczy nieprawidłowego parkowania. Z innego typu zdarzeń wyszczególnić można:

 • akty wandalizmu na ul. Artura Grottgera 58 (zgłoszone 27 września 2017 r. o godz. 17.14)
 • bezdomność w okolicach budynku Dworca PKS przy Al. Grunwaldzkiej
 • żebractwo na terenie budynku Dworca PKS przy Al. Grunwaldzkiej
 • spożywanie alkoholu w miejsach niedozwolonych w obszarze pomiedzy ul. Giermków a Szkołą Postawową nr 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu (28 wrzesnia 2018 r.o godz. 20.05 i 30 września 2017 r. o godz. 19.50)
 • spożywanie alkoholu w miejsach niedozwolonych w okolicy miasteczka handlowego przy ul. Powstańców Warszawskich 
 • zła organizacja ruchu drogowego - okolice ul. Orlej na Zawodziu (zgłoszenie z 2 sierpnia 2017 r.)
 • grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją - ul. Kosynierów Gdyńskich (zgłoszenie z 1 września 2017 r., godz. 23.55)
 • przekraczanie dozwolonej prędkości na ul. Związku Jaszczurczego
 • grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją w okolicy ul. Związku Jaszczurczego 
 • niewłaściwa infrastruktura drogowa (dziury w jezdni) w okolicach pl. Grunwaldzkiego (zgłaszana wielokrotnie - ostatni raz 10 sierpnia 2017 r.)
 • niewłaściwa infrastruktura drogowa w okolicach skrzyżowania alei Tysiąclecia i ul. Hetmańskiej
 • spożywanie alkoholu w miejsach niedozwolonych w ul. Topolowej (wielokrotne zgłoszenia - ostatnie 15 sierpnia 2017 r.) 
 • bezdomność - okolice budynku przy ul. Wiejskiej 18
 • przekraczanie dozwolonej prędkości - al. jana Pawła II (wielokrotne zgłoszenia (m.in. 31 marca 2017 r.)
 • spożywanie alkoholu w miejsach niedozwolonych - okolice ul. Morszyńskiej i Przyjaźni (wielokrotne zgłoszenia, m.in. we wrześniu 2017 r.) 
 • wielokrotne akty wandalizmu - tory kolejowe biegnące wzdłuż Al. Grunwaldzkiej, na wysokości ul. Sadowej (5 zgłoszeń)

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziecie państwo pod poniższym linkiem:

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Pamiętajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępią w pewnych przypadkach potrzeby pilnej interwencji Policji. Wówczas należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.