› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględny

Rolety zewnętrzne - jakie wybrać do swojego domu?

› poradnik 5 dni temu    7.04.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rolety zewnętrzne - jakie wybrać do swojego domu?

Rolety zewnętrzne to coraz bardziej popularna opcja zarówno w nowym jak i już istniejącym budownictwie. Rolety takie mają naprawdę sporo zalet a przy tym ich montaż można wykonać przy okazji budowy albo remontu. Jakie jednak rodzaje rolet zewnętrznych wyróżniamy? I dlaczego warto w nie zainwestować?

 1. Rolety zewnętrzne - dlaczego warto je mieć?
 2. Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne - dlaczego warto je mieć?

Zacznijmy może jednak od tego, dlaczego w ogóle warto rolety zewnętrzne zakładać. Przede wszystkim stanowią one zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż rolet czy żaluzje wewnętrzne, chociaż dużo zależy od okoliczności. Wielka zaletą rolet zewnętrznych jest fakt, że stanowią one świetną izolacje dźwiękową. To szczególnie ważna cecha, która może być rozwiązaniem problemów wynikających z faktu, że nasze okna wychodzą na ruchliwą ulicę, chodnik, park lub po prostu mieszkamy w bardziej hałaśliwej części miasta. Do tego rolety takie wpływają na utrzymanie optymalnej temperatury w domu – latem chronią przed promieniami słonecznymi a zimą stanowią dodatkową barierę zatrzymująca ciepło w naszych domach. Do tego rolety zewnętrzne sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie jest bardziej bezpieczne. Decydując się bowiem na rolety zewnętrzne antywłamaniowe, zdecydowanie zwiększamy ochronę naszego domu przed włamaniem.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Zajmijmy się teraz przez chwile tym jakie rolety zewnętrzne wybrać. Jednak, aby podjąć taką decyzje warto w ogóle wyjaśnić czym są rolety zewnętrzne. Otóż, w odróżnieniu od tradycyjnych rolet albo też żaluzji wewnętrznych, rolety zewnętrzne - zresztą jak wskazuje ich nazwa - są montowane po zewnętrznej stronie okna. Chociaż cena takich rolet może wydawać się wysoka to relatywnie patrząc, inwestycja właśnie w także rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż montaż żaluzji czy najtańszych rolet wewnątrz budynku.

Jakie jednak mamy rodzaje rolet zewnętrznych? Otóż, wyróżnić można dwa podstawowe typy takich rolet:

Rolety natynkowe – rolety takie nazywane również roletami elewacyjnymi, charakteryzuje to, że można je zamontować zarówno na etapie budowy, ale i podczas remontu starszego budynku. Ich obudowę montuje się nad wnęką okna, zatem są one widoczne jednak sama obudowa mechanizmu ma estetyczny wygląd.

Rolety podtynkowe – to rolety, których cały mechanizm schowany jest pod tynkiem, więc praktycznie ich nie widać. Jednak, aby je zamontować musi być wykonane nadproże maskujące, a więc musi być specjalnie przygotowana wnęka umożliwiająca ich montaż. Jest to bardziej problematyczne, ale same rolety są dokładnie wpasowane w budynek.

Istnieją jeszcze inne rodzaje rolet zewnętrznych, takie jak rolety nakładane, nadstawne, wnękowe albo RKS, jednak najczęściej wybierane są rolety o których wspominaliśmy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.