› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Ruina na Traugutta już nie będzie zagrażała mieszkańcom

› bieżące ponad rok temu    28.10.2013
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
17 zdjęćRuina na Traugutta już nie będzie zagrażała mieszkańcom fot. elblag.net

W sierpniu br. pisaliśmy o ruinie dawnego gospodarstwa ogrodniczego, która znajdowała się na zapleczu budynku przy ul. Traugutta 30. Rozpadającą się zabudową nikt się nie interesował, ponieważ należy do prywatnego właściciela. Kilka dni temu ruina została jednak rozebrana.

Na ul. Traugutta, na zapleczu budynku nr 30 stała okazała ruina. Niczym nie zabezpieczone dawne zabudowania gospodarstwa ogrodniczego stanowiły miejsce zabaw dzieci. Jednak rozsypująca się budowla w każdej chwili groziła zawaleniem.

Jeszcze w sierpniu pytaliśmy Urząd Miejski w Elblągu o sytuację z obiektem przy ul. Traugutta.

- Przedmiotowy budynek stanowi część byłego gospodarstwa ogrodniczego, którego właściciel mieszka poza granicami kraju. Sprawa dotyczy postępowania nakazującego zabezpieczenie lub rozbiórkę wymienionej nieruchomości, według kompetencji, należy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląga – wyjaśniała Monika Borzdyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Jerzy Kołodziejski mówił nam, że problem tej nieruchomości jest mu znany, jednak Inspektorat nie może w tej sprawie wiele zrobić. Nieruchomość ma bowiem właścicieli i bez ich zgody nie można obiektu rozebrać ani nawet zabezpieczyć płotem.

- Właściciele przebywają w Kanadzie. Kontakt z nimi jest praktycznie niemożliwy – wyjaśniał Jerzy Kołodziejski. – Kilka lat temu nieruchomością interesował się developer, który wybudował budynek mieszkaniowy przy ul. Oliwskiej. Z moich informacji wynika, że firma ta nawiązała kontakt z właścicielami tej nieruchomości. Jednak najwyraźniej nie doszło do porozumienia w sprawie sprzedaży.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego występował do Urzędu Miejskiego oraz do ZBK z informacją o popadającym w ruinę obiekcie. Jednak miasto nie podjęło żadnych działań.

- Prawnie jest to poważny problem, ponieważ działka i obiekt mają swoich właścicieli. Bez ich zgody praktycznie nic nie możemy zrobić. Ewentualnie takie działania mogłyby zostać podjęte w celu przeciwdziałania zagrożeniu przez policję lub straż pożarną. Jednak jest problem, kto pokryje koszty takiego działania? – mówi Jerzy Kołodziejski. – Jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku na tym terenie, odpowiadać będzie właściciel.

Tymczasem kilka dni temu nieruchomość została rozebrana, a teren wyrównany. Najwyraźniej nastąpiło to na polecenie właściciela nieruchomości, ponieważ Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Elblągu nic nie wiem w tej sprawie.

- Nie prowadziliśmy żadnego postępowania w tym kierunku – poinformował nas Jerzy Kołodziejski.

  • Ruina na Traugutta już nie będzie zagrażała mieszkańcom
  • Ruina na Traugutta już nie będzie zagrażała mieszkańcom
  • Ruina na Traugutta już nie będzie zagrażała mieszkańcom
  • Ruina na Traugutta już nie będzie zagrażała mieszkańcom
ilość zdjęć 17 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ g
ponad rok temu ocena: 60%  2
Arek sam się skonfiskuj moja działka to mogę robić na niej wszystko - co tam robiły dzieciaki na cudzej włłasnosci - nie włazić - a może to one zniszczyły budynki. a Pan Kołodziejski niech się weźmie za pracę - bo lata i robi fuchy po mieście - wycenia nieruchomości na zlecenie banków a robota w nadzorze leży
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arek
ponad rok temu ocena: 17%  1
Kraj absurdów. Byle śmieszny właściciel działki może mieć wszystko gdzieś, żadnych kar. Gdyby groziła mu konfiskata działki za mandaty za taki bałagan, w podskokach przyleciałby z Kanady. Podobnie z innymi działkami.
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.