› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Rynek mieszkaniowy w Elblągu - co warto o nim wiedzieć?

› bieżące ponad rok temu    9.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rynek mieszkaniowy w Elblągu - co warto o nim wiedzieć?

Elbląg jest miastem, które oferuje swoim mieszkańcom sporo możliwości. Co więcej, jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą mieszkać w pobliżu Trójmiasta a jednocześnie nie chcą przepłacać za mieszkania.

Sprawia to, że rynek mieszkaniowy w Elblągu dynamicznie się rozwija. Sprawdźmy więc jak wygląda obecnie.

Ceny mieszkań w Elblągu rosną

Podobnie jak na terenie całego naszego kraju również i w Elblągu możemy zaobserwować prawdziwy boom na rynku mieszkaniowym. Wiąże się to z systematycznym wzrostem cen. Jest to dobrą wiadomością dla wszystkich osób, które chcą sprzedać mieszkanie. W przypadku tych z nas, którzy noszą się zaś z zamiarem kupna jest to sygnał, że nie należy czekać. Specjaliści prognozują bowiem dalszy wzorst cen mieszkań. W przypadku Elbląga w przeciągu ostatnich lat ceny wzrosły aż o 11 procent.

Wszystko zależy od dzielnicy

Średnia cena mieszkania w Elblągu wynosi obecnie 4 467 zł/m2 co oznacza, że przeciętne mieszkanie w tym mieście warte jest około 263 332 zł. Warto jednak mieć świadomość, że ceny różnią się w zależności od dzielnicy miasta. I tak, najtańsze mieszkania znajdziemy w dzielnicach takich jak Zawodzie czy Wyspa Spichrzów, zaś najdroższe nieruchomości znajdziemy w centrum miasta oraz w okolicy Zdroju i Rakowa. Co ciekawe, zainteresowaniem cieszą się zarówno mieszkania na rynku pierwotnym, jak i wtórnym co pokazuje, że liczba osób chcących nabyć mieszkanie w Elblągu jest naprawdę duża.

Na szczęście ofert mieszkaniowych również nie brakuje. Aby się o tym przekonać wystarczy sprawdzić ogłoszenia dostępne na stronie https://homebroker.pl/.

Co z wynajmem?

Oczywistym jest, że nie każdego z nas stać na zakup nowego mieszkania. Osoby, które nie posiadają wystarczających oszczędności oraz te, które nie chcą zaciągać kredytów hipotecznych mogą zdecydować się na wynajem mieszkania w Elblągu. Nieruchomości, które możemy wynająć są bowiem naprawdę bardzo liczne a do tego położone w dogodnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach.

Obecnie przeciętne mieszkanie na wynajem dostępne jest w cenie 1 538 zł/mc co biorąc pod uwagę średnią wysokość zarobków w tym mieście jest naprawdę dobrą ceną. W zamian otrzymujemy mieszkania o średniej wielkości 60 metrów co pozwala komfortowo urządzić się dwu lub trzyosobowym rodzinom.

Wciąż powstają nowe inwestycje

Co ważne dla osób, którym zależy na tym, by zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym na terenie Elbląga dynamicznie działają firmy deweloperskie, które wciąż realizują nowe inwestycje. Budowane przez nie budynki to nowoczesne domy wielorodzinne, które powstają w cichych i zielonych okolicach miasta. Jednocześnie firmy te dbają o to, by kupujący mieszkania nie mieli problemu z dojazdem do szkoły czy pracy, dzięki czemu infrastruktura tego miasta również dynamicznie się rozwija.

Podsumowując, Elbląg to miasto, które oferuje atrakcyjne ceny mieszkań na sprzedaż oraz ciekawe oferty na wynajem. Jednocześnie, rosnące zainteresowanie najemców i kupców mieszkań sprawia, że ceny te powoli, ale sukcesywnie rosną. Nie należy więc oczekiwać, ze w przyszłości będę niższe.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.