› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Rzut podkową, bula czy... artystyczna zajezdnia. Miasto wyłoży pieniądze?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    29.08.2014
Michał Libuda
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Rzut podkową, bula czy... artystyczna zajezdnia. Miasto wyłoży pieniądze?
Budżet Obywatelski to inicjatywa, służąca poprawie wyglądu, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa Elbląga. Mieszkańcy zgłaszają projekty, wskazują miejsca, gdzie trzeba kilka rzeczy zmienić, wybudować, poprawić. Jednak w niektórych przypadkach inwencja twórcza elblążan jest co najmniej wyjątkowa. Przedstawiamy, naszym zdaniem, najbardziej oryginalne pomysły.

10. Modernizacja amfiteatru w Parku Dolinka

Oklepany już temat, związany z jednym z zaniedbanych miejskich obiektów rozrywkowych. Dawne miejsce spotkań kulturalnych jest teraz symbolem braku pomysłu na rewitalizację podobnych terenów. A elblążanie, jak pisze jeden z mieszkańców, chcą uczestniczyć w imprezach przy amfiteatrze i proponują zajęcie się tym tematem.
 
- Jest to inwestycja oczekiwana przez elblążan. Jeżeli koszt będzie zbyt wysoki proponuję rozbić na dwa etapy. W pierwszej kolejności odnowić ławki a potem scenę. Dzięki odnowieniu amfiteatru elblążanie zyskaliby atrakcyjne miejsce do nauki i zabawy. Wieczorami mogłaby tam grać Elbląska Orkiestra Kameralna – czytamy we wniosku.

9. Remont Muszli Koncertowej

Następny pomysł poprawy wyglądu obiektu do występów kulturalnych. - Zakres proponowanych działań: odmalowanie muszli od strony wewnętrznej i zewnętrznej, wymianę okien w muszli, naprawa powierzchni przed muszlą, chodnika, schodów na tarasach, wymianę ławek.

8. Budki lęgowe dla ptaków miejskich

Wnioskujący zaznacza, że przez ocieplanie budynków, strzyżenie krzewów, terenów zielonych zmniejsza się liczebność ptaków. Dlatego proponuje zbudowanie 100 budek lęgowych. Ptaki są wg elblążanina ważnym elementem ekosystemu miasta.

7. Toalety publiczne w centrum miasta

- Pracuję w centrum miasta i znam już sowo "toaleta" we wszystkich językach. Nawet turyści z Polski mówią, że to nie do pomyślenia, żeby w centrum nie było toalet. To jest wstyd, powinny być przynajmniej dwie takie toalety w tym miejscu Elbląga - czytamy w uzasadnieniu wniosku.

6. Budowa koszy na śmieci

W ciągu głównych sieci drogowych miasta brakuje czegoś tak prostego, jak kosze na śmieci. Od ulicy Hetmańskiej aż do Pułkownika Dąbka trzeba przejść z 500 metrów zanim natrafi się na odpowiedni pojemnik. Wniosek do Budżetu Obywatelskiego zakłada zainstalowanie tam 100 śmietników.

5. Giveboxy
 
Na zachodzie giveboxy są popularne. To budki, w których można wystawić niepotrzebne rzeczy. Osoby chcące sorzystać nie muszą wyciągać je ze śmietników, z ich obrębów.
 
Zbudowanie 10 sztuk z prostych materiałów, często z odpadów produkcyjnych takich jak płyta wiórowa, palety, pleksi. To miejsca estetyczne, często pomalowane żywymi barwami. To nie upokarza ewentualnych chętnych.

 
4. Muzeum w schronie przy ul. Mickiewicza

W Elblągu znajduje się kilka schronów. W jednym z takich obiektów elblążanin proponuje zrobić muzeum. To byłaby dodatkowa trakcja turystyczna.
 
- W naszym mieście nie ma zbyt wielu miejsc, które przyciągałyby turystów. Myślę, że ciekawym wariantem byłoby zaaranżowanie jako muzeum wojskowości dawnego schronu przy ul. Mickiewicza. W wielu miastach takie schrony cieszą się zainteresowaniem turystów - czytamy w uzasadnieniu wniosku.
 


3. Artystyczna wystawa na zajezdni tramwajowej

To się nazywa oryginalny pomysł. Mieszkaniec naszego miasta proponuje na ekranach otaczających zajezdnię tramwajowa przy ul Ogólnej, stworzyć wystawę grafitti ukazujących postaci z historii Elbląga.
 
- Twórcy zostaną wyłonienie w drodze konkursu. Proponowana tematyka to Truso, wjazd króla polskiego czy potęga przemysłowa. W tej części miasta jest artystyczna pustynia - pisze wnioskodawca projektu.
 

2. Place do rzutu podkową
 

1. Miejsca do rzutu bulą

- Gra w bule, inaczej pétanque (petanka) to francuska gra zawierająca w sobie elementy gry zręcznościowej. W bule gra się mniej więcej od początku XX w., ale rozrywka ta ma swoje korzenie w starszej grze znanej pod nazwą jeu provencal (gra prowansalska). Można też doszukiwać się powiązań z jeszcze wcześniejszą grą w kule, która była rozrywką legionów rzymskich. Nazwa petanka wywodzi się od prowansalskich słów ped tanco (fr. pieds tanques - "stopy razem") - podczas oddawania rzutu kulą stopy gracza nie mogą wychodzić poza nakreślony na placu do gry okręg - czytamy za stronie spec.pl.

Rozgrywka odbywa się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym piasku,
o wystarczających wymiarach (które dla gry turniejowej wynoszą min. 15~4 m) i polega na rzucaniu
z wytyczonego okręgu stalowymi kulami (bulami; fr. boule - kula) o średnicy od 70,5 do 80 mm (ciężar od
650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy od 25 do 35 mm
 
Projekt budowy placów do rzucania bulą

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.