› bieżące |
ponad rok temu
27.01.2012 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Schody wewnętrzne to kompromis, na który godzić się muszą właściciele domów z poddaszem czy piętrowych. Odpowiedni projekt schodów sprawi jednak, że zajmą one stosunkowo niedużą powierzchnię, co jest szczególnie ważne, gdy planowany jest mały dom.
Projekty dużych domów
Zalety schodów modułowych w pełni docenimy przy planowaniu wystroju dużych pomieszczeń. Jest to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacji wnętrz. Oprócz klasycznych schodów jednobiegowych producenci oferują bowiem również bardziej wyszukane formy, na przykład łuki lub schody w kształcie litery S.
Wybierając schody powinniśmy kierować się nie tylko estetyką. Bardzo ważna jest ergonomia i bezpieczeństwo korzystania. Schody zabiegowe, czyli takie które zmieniają kierunek dzięki zmiennej szerokości są bez wątpienia bardzo efektowne, jednak mogą być niebezpieczne. Jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze, dużo lepszym rozwiązaniem są schody jednobiegowe, w których każdy stopień ma formę prostokąta.
Projekty małych domów
W niezbyt dużym pomieszczeniu możemy zastosować schody kręcone. Zajmują niewiele miejsca i stanowią bardzo efektowny element aranżacyjny. Możemy wybrać spośród wielu oferowanych przez producentów kształtów stopni: na przykład w formie trapezu lub trójkąta. Pamiętajmy jednak, że tak samo jak przy schodach zabiegowych poruszanie się po nich wymaga sporo uwagi.
Inne rozwiązanie, które sprawdzi się w małym mieszkaniu to tzw. schody kacze. Co to takiego? Mowa o schodach, w których poszczególne stopnie są powycinane na przemian. Można więc wygodnie postawić na nich stopę, mimo że kąt nachylenia jest bardzo duży. Dzięki specyficznej konstrukcji pozwalają więc zaoszczędzić miejsce. Można je stosować przy prostokątnym otworze w stropie.
źródło: www.dom.pl
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |