› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
spierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka "Przecież od wielu lat tam była, pełno ludzi zawsze, starsi płacą różne opłaty" a z... ~ bankster

Skarga nieważna. Ogrody przygotowują się do rozbudowy

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    2.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Skarga nieważna. Ogrody przygotowują się do rozbudowy

Skarga grupy elblążan dotycząca decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu, została odrzucona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Elbląska Rada Gospodarcza Żuławy, która zaskarżyła decyzję, twierdziła, że wydana Ogrodom decyzja nie jest obowiązująca. SKO nie doszukało się jednak nieprawidłowości i nie przyjęło wniosku ERG.

– Jesteśmy zadowoleni z postanowienia SKO. Informacje o złożonym wniosku były dla nas zaskoczeniem, szczególnie w kontekście pozytywnie zakończonych w marcu konsultacji społecznych. – mówi Tomasz Szewczyk, prezes Acteeum Central Europe, występujący w imieniu inwestora, CBRE Global Investors. - Posiadamy ważną, ostateczną decyzję środowiskową i planujemy w tym roku rozpocząć prace budowlane na terenie inwestycji - podkreśla Szewczyk.

Według badań PBS DGA ponad 75 proc. mieszkańców Elbląga pozytywnie postrzega projekt rozbudowy Ogrodów.
– Inwestycja rozbudowy Ogrodów cieszy się poparciem mieszkańców Elbląga, o czym świadczą przeprowadzone przez inwestora badania, jak również poparcie Forum Rozwoju Elbląga oraz indywidualne wypowiedzi mieszkańców na forach internetowych. W ramach prac projektowych dołożyliśmy wszelkich starań, aby ograniczyć uciążliwość prac budowlanych dla okolicznych mieszkańców. Jako inwestor zobowiązaliśmy się do modernizacji infrastruktury drogowej wokół Ogrodów, co wpłynie nie tylko na ułatwienie dojazdu do galerii, ale również podniesie jakość komunikacji dla mieszkańców Elbląga - zaznacza Tomasz Szewczyk.

W procesie przyznawania decyzji środowiskowej i określania uwarunkowań środowiskowych dla inwestycji rozbudowy CH Ogrody organ decyzyjny (Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu) wziął pod uwagę szereg kryteriów istotnych dla przyszłego rozwoju tej części miasta, w której zlokalizowana jest inwestycja (osiedla mieszkaniowe: Zawada i Nad Jarem) oraz jakości życia okolicznych mieszkańców w czasie trwania rozbudowy. Na potrzeby wniosku o decyzję przygotowano analizy dotyczące m.in. emisji spalin, poziomu hałasu czy analizę komunikacyjną które pokazały, że po rozbudowie centrum będzie jeszcze bardziej przyjazne środowisku, a tym samym zwiększy się komfort życia mieszkańców z najbliższego sąsiedztwa Ogrodów. Trwa także procedura zmierzająca do uzyskania przez Ogrody certyfikatu zrównoważonego budownictwa BREEAM, który potwierdza proekologiczność zastosowanych rozwiązań projektowych, materiałów i urządzeń, a także całego procesu inwestycyjnego.

– W ramach rozbudowy Ogrodów staramy się również wspierać lokalnych przedsiębiorców – mówi Tomasz Szewczyk. – Stworzyliśmy program franczyzowy Rozkwitaj w Ogrodach, w ramach którego ułatwiamy kontakty pomiędzy franczyzodawcami, a franczyzobiorcami. Niezależnie od tego jesteśmy otwarci na inicjatywy elbląskich firm związane z ich obecnością w Ogrodach. Z wieloma z nich podjęliśmy już rozmowy, na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiadaliśmy także m.in. podczas konsultacji społecznych.

Inwestorem rozbudowy CH Ogrody jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

CH Ogrody działa od 2002 roku. Obecnie obiekt ma 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu (w tym 10, 2 tys. m kw. Carrefour) i znajduje się w nim 55 lokali handlowych i usługowych. Po rozbudowie obiekt będzie miał 43, 5 tys. mkw. powierzchni najmu (w tym 10, 2 tys. mkw. Carrefour). W obiekcie znajdzie się 130 lokali handlowych i usługowych, a także kino wielosalowe. Na trzech poziomach znajdzie się 1260 miejsc parkingowych. Zakończenie rozbudowy planowane jest na I kw. 2014 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.