› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Śmieci leżą od stycznia, a wywieźć nie ma komu

› bieżące ponad rok temu    11.06.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 2 ocen 5 / 80%
A A A
Śmieci leżą od stycznia, a wywieźć nie ma komu fot. nadesłane

Pół roku zalegają śmieci wielkogabarytowe na ul. Królewieckiej 85-87. Jak się okazuje, zarówno spółdzielnia mieszkaniowa „Sielanka”, jak i Urząd Miejski w Elblągu umywają od tego problemu ręce. Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności, aby te śmieci wywieźć.

Nasz Czytelnik duże wory ze śmieciami zauważył jeszcze w styczniu br. Leżały przy śmietnikach w rejonie ul. Królewieckiej 85-87.

- Po kilku tygodniach zacząłem się tym interesować – mówi nam Czytelnik. – Zadzwoniłem do spółdzielni „Sielanka”, aby dowiedzieć się, kiedy te odpady zostaną zabrane spod naszego śmietnika. Wtedy dowiedziałem się, że wkrótce ktoś się tym zajmie.

Mijały jednak kolejne dni, a śmieci nadal leżały w tym miejscu. Śmietniki w tym rejonie obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, jednak pracownicy MPO również nie zainteresowali się pozostawionymi odpadami.

- Po raz kolejny zadzwoniłem do „Sielanki”. Udało mi się nawet porozmawiać z prezesem Szałachowskim. Raptem okazało się, że te śmieci to jest problem Urzędu Miejskiego w Elblągu, a nie spółdzielni mieszkaniowej – mówi nasz Czytelnik.

Mijały kolejne tygodnie a śmieci nadal zalegały na tym terenie. W końcu mieszkaniec Elbląga postanowił zadzwonić do Urzędu Miejskiego.

- Urzędnicy poinformowali mnie, że… wyślą Straż Miejską, aby sprawdzili ten teren – mówi.

Mijały kolejne dni. Śmieci nadal nie zmieniły swojego miejsca. Nasz Czytelnik zadzwonił do Straży Miejskiej, gdzie dowiedział się, że ponieważ miasto ma podpisaną umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, to właśnie ta firma powinna odpady usunąć. Ma to podobno wykonywać dwa razy w miesiącu.

- Skoro jest umowa podpisana z MPO i ta firma ma dwa razy w miesiącu zabierać śmieci wielkogabarytowe, to dlaczego na naszym podwórzu nadal takie odpady zalegają? – pyta nasz Czytelnik i dodaje, że w międzyczasie odbyła się również miejska Akcja Posesja, której efektem… nie było uprzątnięcie śmieci.

W tej sprawie próbowaliśmy kontaktować się z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Elblągu. Niestety bezskutecznie. Mamy jednak nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany. Skoro obecnie za politykę porządkową odpowiada Urząd Miejski w Elblągu, który w wyniku przetargu wyłonił firmy sprzątające, powinien również na tych firmach wymóc obowiązek realizacji zlecenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
ponad rok temu ocena: 50%  2
obiecywali że za opłaty śmieciowe dla wszystkich będzie czysto i porządnie gdyż wszystkie śmieci są gminy, w rzeczywistości jak było tak jest tylko opłaty poszybowały, tylko w Polsce można robić ludziom wodę z mózgu a ludzie zapłacą, zaklaskają i wybiorą tych samych mężów stanu
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pełen nadziei
ponad rok temu ocena: 100%  1
Trochę cierpliwości. Najpierw musi dotrzeć Eko Patrol i to posegregować, a potem może wywiozą
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.