› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Śmieci leżą od stycznia, a wywieźć nie ma komu

› bieżące ponad rok temu    11.06.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 2 ocen 5 / 80%
A A A
Śmieci leżą od stycznia, a wywieźć nie ma komu fot. nadesłane

Pół roku zalegają śmieci wielkogabarytowe na ul. Królewieckiej 85-87. Jak się okazuje, zarówno spółdzielnia mieszkaniowa „Sielanka”, jak i Urząd Miejski w Elblągu umywają od tego problemu ręce. Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności, aby te śmieci wywieźć.

Nasz Czytelnik duże wory ze śmieciami zauważył jeszcze w styczniu br. Leżały przy śmietnikach w rejonie ul. Królewieckiej 85-87.

- Po kilku tygodniach zacząłem się tym interesować – mówi nam Czytelnik. – Zadzwoniłem do spółdzielni „Sielanka”, aby dowiedzieć się, kiedy te odpady zostaną zabrane spod naszego śmietnika. Wtedy dowiedziałem się, że wkrótce ktoś się tym zajmie.

Mijały jednak kolejne dni, a śmieci nadal leżały w tym miejscu. Śmietniki w tym rejonie obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, jednak pracownicy MPO również nie zainteresowali się pozostawionymi odpadami.

- Po raz kolejny zadzwoniłem do „Sielanki”. Udało mi się nawet porozmawiać z prezesem Szałachowskim. Raptem okazało się, że te śmieci to jest problem Urzędu Miejskiego w Elblągu, a nie spółdzielni mieszkaniowej – mówi nasz Czytelnik.

Mijały kolejne tygodnie a śmieci nadal zalegały na tym terenie. W końcu mieszkaniec Elbląga postanowił zadzwonić do Urzędu Miejskiego.

- Urzędnicy poinformowali mnie, że… wyślą Straż Miejską, aby sprawdzili ten teren – mówi.

Mijały kolejne dni. Śmieci nadal nie zmieniły swojego miejsca. Nasz Czytelnik zadzwonił do Straży Miejskiej, gdzie dowiedział się, że ponieważ miasto ma podpisaną umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, to właśnie ta firma powinna odpady usunąć. Ma to podobno wykonywać dwa razy w miesiącu.

- Skoro jest umowa podpisana z MPO i ta firma ma dwa razy w miesiącu zabierać śmieci wielkogabarytowe, to dlaczego na naszym podwórzu nadal takie odpady zalegają? – pyta nasz Czytelnik i dodaje, że w międzyczasie odbyła się również miejska Akcja Posesja, której efektem… nie było uprzątnięcie śmieci.

W tej sprawie próbowaliśmy kontaktować się z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Elblągu. Niestety bezskutecznie. Mamy jednak nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany. Skoro obecnie za politykę porządkową odpowiada Urząd Miejski w Elblągu, który w wyniku przetargu wyłonił firmy sprzątające, powinien również na tych firmach wymóc obowiązek realizacji zlecenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
ponad rok temu ocena: 50%  2
obiecywali że za opłaty śmieciowe dla wszystkich będzie czysto i porządnie gdyż wszystkie śmieci są gminy, w rzeczywistości jak było tak jest tylko opłaty poszybowały, tylko w Polsce można robić ludziom wodę z mózgu a ludzie zapłacą, zaklaskają i wybiorą tych samych mężów stanu
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pełen nadziei
ponad rok temu ocena: 100%  1
Trochę cierpliwości. Najpierw musi dotrzeć Eko Patrol i to posegregować, a potem może wywiozą
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.