› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Spawarka mig mag: jaką wybrać dla domu i dla firmy?

› poradnik 2 miesiące temu    21.08.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spawarka mig mag: jaką wybrać dla domu i dla firmy?

Spawarki mig mag, nazywane też migomatami, są prawdopodobnie najpopularniejszymi urządzeniami spawalniczymi na polskim rynku. Wynika to głównie z ich uniwersalności – spawarka MIG/MAG doskonale poradzi sobie ze spawaniem stali tzw. czarnych, jak i kwasoodporno-nierdzewnych. W dodatku jest to sprzęt łatwy w obsłudze, dlatego nie trzeba mieć jakichś specjalnych umiejętności, by wykonać przy jego pomocy solidny spaw. Nic więc dziwnego, że spawarka mig mag uchodzi dziś za jedno z podstawowych urządzeń, jakie powinny się znaleźć w domowym warsztacie. Oczywiście taki sprzęt można kupić również do firmy, na przykład instalacyjnej, hydraulicznej etc. W naszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem migomatu, w zależności od tego, jakie ma być jego przeznaczenie – domowe czy profesjonalne.

Cechy dobrego migomatu

Niezależnie od tego, czy szukasz migomatu do domu czy do firmy, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na jakość, wyposażenie oraz kwestie funkcjonalne urządzenia. Przede wszystkim dobra spawarka mig mag musi oferować wysoką wydajność spawania oraz wielofunkcyjność. Obecnie standardem jest cyfrowa metoda sterowania, dzięki czemu operator może się skupić na precyzyjnym wykonaniu spawu.

Migomat powinien posiadać złącze euro, dzięki któremu właściciel będzie mieć swobodę w wyborze uchwytu spawalniczego. Zwracamy uwagę, czy urządzenie jest dobrze chronione przed przegrzaniem i skokami napięcia, czy oferuje możliwość regulacji napięcia u źródła oraz prędkości podawania drutu. Nie bez znaczenia są również wymiary i waga migomatu – szczególnie, jeśli urządzenie ma być codziennie przenoszone np. z samochodu na budowę i z powrotem.

Wybieramy spawarkę mig mag do domu: na co zwrócić uwagę?

Od migomatu do użytku domowego powinniśmy oczekiwać przede wszystkim uniwersalności. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu sprawdzamy nominalne natężenie prądu oraz rodzaj zasilania. Domowe spawarki mig mag dobrej klasy najczęściej występują w wariancie natężenia 160A, 200A oraz 250A i mogą być zasilane ze zwykłej sieci domowej (230V). Dzięki temu nie ma konieczności przygotowania gniazda siłowego, co nie zawsze jest przecież możliwe.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak sprawność (powinna wynosić w okolicach 90%), czas obciążenia (do użytku domowego wystarczy 45%) czy klasa ochronności (wskazane jest IP21, co zabezpieczy urządzenie przed wnikaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń). Spawarka mig mag dla domu posiada mechanizm podawania drutu na 2 rolki.

Rada

Wybierając migomat dla domu sprawdź, czy jest wyposażony w złącze EURO – pozwala ono podłączać palniki różnych producentów.

Dodatkowo radzimy zwrócić uwagę na to, czy spawarka mig mag jest sterowana cyfrowo, automatycznie kontrolując wszystkie procesy spawania i umożliwiając zmienianie ich trybów. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia użytkownika domowego, zwłaszcza osób, które nie mają dużego doświadczenia w obsłudze migomatu.

Spawarka mig mag dla firmy: co wziąć pod uwagę?

Migomaty do użytku profesjonalnego różnią się od tych domowych przede wszystkim nominalnym natężeniem prądu – tutaj będzie ono wynosić najczęściej od 200 do 315A. Dodatkowo przemysłowa spawarka mig mag zwykle jest zasilana z sieci trójfazowej, choć można również znaleźć modele podłączane do zwykłego gniazdka 230V.

Dobry migomat do profesjonalnych zastosowań powinien oferować możliwość oddzielenia mechanizmu podawania drutu – jest to wygodne rozwiązanie, które przydaje się podczas pracy w trudnych warunkach. Dodatkowo zwracamy uwagę na obecność uniwersalnego złącza KZ-2, zwiększony czas obciążenia (rekomendowane 70%) oraz podwyższony stopień ochrony przed zanieczyszczeniami (IP33).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.