› bieżące |
ponad rok temu
6.07.2020 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Sen to jedna z najważniejszych czynności dla naszego organizmu. To właśnie wtedy nasze ciało wypoczywa, regeneruje się, nabiera sił na kolejny dzień. Wtedy też reguluje się nasz metabolizm, a skóra nabiera blasku. Brak odpowiedniej ilości snu może prowadzić do poważnych zaburzeń. Co jednak zrobić, kiedy cierpimy na bezsenność? Przyczyn może być wiele, jednak istnieją sprawdzone sposoby na dobry, spokojny sen. Jedną z nich jest sięgnięcie po Melatoninę w tabletkach.
Ludzie potrzebują snu do życia, a im młodszy człowiek, tym więcej odpoczynku potrzebuje. Zapotrzebowanie na sen może być indywidualną cechą, jednak dla dorosłego człowieka odpowiednia ilość to 6-8 godzin na dobę. U nastolatków ta długość wynosi aż 9 godzin, natomiast u osób starszych 7-8 godzin.
Sen ma ogromne znaczenie dla naszego metabolizmu, układu nerwowego, a także funkcjonowania mózgu. Podstawowe zalety snu to:
Nasz sen składa się z dwóch faz: NREM oraz fazy REM. Obydwie fazy następują po sobie cyklicznie kilka razy w ciągu nocy i trwają po około 90 minut. Zaburzenie którejkolwiek z faz mogą prowadzić do pogorszenia stanu snu, niewyspania, a nawet bezsenności.
Przyczyn bezsenności może być bardzo wiele. Jednak kilka z nich przydarza się nam najczęściej.
Są to:
Najczęstszym powodem braku snu jest niedobór melatoniny. Melatonina to hormon występujący w naszym organizmie. Jest produkowany przez szyszynkę, która znajduje się w naszym mózgu. Za prawidłową ilość melatoniny w naszym organizmie odpowiada biologiczny zegar człowieka. Jeśli zostaje on zaburzony przez stres, choroby, otyłość lub leki, wtedy grozi nam bezsenność. Również osoby po 40 roku życia są narażone na znaczne obniżenie poziomu tego hormonu w organizmie. Najlepszym sposobem walki z zaburzeniami snu jest sięgnięcie po lek Melatonina, która jest jedynym lekiem na polskim rynku z tak wysoką dawką melatoniny. To bezpieczne i jednocześnie sprawdzone rozwiązanie, bowiem lek jest obecny na polskim rynku już od 19 lat. Melatonina nie tylko powoduje bezpośredni efekt nasenny, ale również dzięki działaniu chronobiologicznemu, skutecznie reguluje nasz rytm snu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |