› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Śpij kochanie, czyli jak sobie radzić z bezsennością

› bieżące 2 miesiące temu    6.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Śpij kochanie, czyli jak sobie radzić z bezsennością

Sen to jedna z najważniejszych czynności dla naszego organizmu. To właśnie wtedy nasze ciało wypoczywa, regeneruje się, nabiera sił na kolejny dzień. Wtedy też reguluje się nasz metabolizm, a skóra nabiera blasku. Brak odpowiedniej ilości snu może prowadzić do poważnych zaburzeń. Co jednak zrobić, kiedy cierpimy na bezsenność? Przyczyn może być wiele, jednak istnieją sprawdzone sposoby na dobry, spokojny sen. Jedną z nich jest sięgnięcie po Melatoninę w tabletkach.

Dlaczego sen jest najlepszą formą wypoczynku?

Ludzie potrzebują snu do życia, a im młodszy człowiek, tym więcej odpoczynku potrzebuje. Zapotrzebowanie na sen może być indywidualną cechą, jednak dla dorosłego człowieka odpowiednia ilość to 6-8 godzin na dobę. U nastolatków ta długość wynosi aż 9 godzin, natomiast u osób starszych 7-8 godzin.

Sen ma ogromne znaczenie dla naszego metabolizmu, układu nerwowego, a także funkcjonowania mózgu. Podstawowe zalety snu to:

 • Regeneracja – wszystkie komórki i tkanki odnawiają się;
 • Lepsza pamięć – mózg ma czas uporządkować wszystkie zebrane w ciągu dnia informacje;
 • Rośniemy w siłę – sen uwalnia hormon wzrostu, dlatego dzieci potrzebują go tak wiele;
 • Kreatywne myślenie – wypoczęty mózg pozwala na efektywną pracę w ciągu dnia;
 • Szczupła sylwetka – sen reguluje metabolizm, jeśli jesteśmy niewyspani, czujemy się głodni;
 • Dobre samopoczucie – brak snu może prowadzić do nerwic, depresji oraz wyraźnych spadków samopoczucia.

Nasz sen składa się z dwóch faz: NREM oraz fazy REM. Obydwie fazy następują po sobie cyklicznie kilka razy w ciągu nocy i trwają po około 90 minut. Zaburzenie którejkolwiek z faz mogą prowadzić do pogorszenia stanu snu, niewyspania, a nawet bezsenności.

Przyczyny bezsenności – to może dotyczyć Ciebie

Przyczyn bezsenności może być bardzo wiele. Jednak kilka z nich przydarza się nam najczęściej.

Są to:

 • Zaburzenia wydzielania melatoniny;
 • Stres;
 • Zaburzenia psychiczne;
 • Choroby;
 • Przyjmowanie leków;
 • Nadmierne spożywanie alkoholu;
 • Niezdrowa dieta oraz brak ruchu.

Jak poradzić sobie z bezsennością? Sprawdzone metody

Najczęstszym powodem braku snu jest niedobór melatoniny. Melatonina to hormon występujący w naszym organizmie. Jest produkowany przez szyszynkę, która znajduje się w naszym mózgu. Za prawidłową ilość melatoniny w naszym organizmie odpowiada biologiczny zegar człowieka. Jeśli zostaje on zaburzony przez stres, choroby, otyłość lub leki, wtedy grozi nam bezsenność. Również osoby po 40 roku życia są narażone na znaczne obniżenie poziomu tego hormonu w organizmie. Najlepszym sposobem walki z zaburzeniami snu jest sięgnięcie po lek Melatonina, która jest jedynym lekiem na polskim rynku z tak wysoką dawką melatoniny. To bezpieczne i jednocześnie sprawdzone rozwiązanie, bowiem lek jest obecny na polskim rynku już od 19 lat. Melatonina nie tylko powoduje bezpośredni efekt nasenny, ale również dzięki działaniu chronobiologicznemu, skutecznie reguluje nasz rytm snu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.