› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Sprzęt elektryczny do kuchni - w co warto się zaopatrzyć?

› bieżące 3 miesiące temu    22.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sprzęt elektryczny do kuchni - w co warto się zaopatrzyć?

Każda osoba, która stoi przed wyzwaniem wyposażania mieszkania, zazwyczaj zaczyna od najważniejszych pomieszczeń, m.in. takich jak kuchnia. W tym przypadku jakość sprzętu na jaki się zdecydujemy będzie warunkować komfort gotowania, nasz zapał do przyrządzania posiłków oraz ilość czasu jaki trzeba na nie poświęcić. Praktycznie każdy sklep rtv i agd oferuje nie tylko podstawowe urządzenia, ale również dodatkowe akcesoria, które mogą przydać się w codziennym życiu. W co warto zaopatrzyć się w pierwszej kolejności i na co zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejsze sprzęty elektryczne do kuchni

Wyposażając kuchnię, zależy nam nie tylko na dobrej jakości sprzętów, ich funkcjonalności, ale również ciekawym designie i dopasowaniu do aranżacji. Niejednokrotnie znalezienie urządzeń, które wyróżniają się pożądaną mocą, klasą energetyczną i odpowiednią liczbą funkcji, a przy tym idealnie komponują się z wystrojem, może być wyzwaniem. Z tego względu warto odwiedzić większy sklep rtv agd np. https://www.e-sas.pl/rtvagd, gdzie wybór produktów jest najbardziej szeroki, a przy tym są one dostępne w różnych przedziałach cenowych. Od czego zacząć kompletowanie wyposażenia?

  • Piekarnik - pierwszą decyzją jaką musimy podjąć jest ustalenie czy szukamy sprzętu wolnostojącego czy do zabudowy. Najczęściej sięgamy po modele o standardowych rozmiarach, jednak w małych kuchniach świetnie sprawdzą się wersje kompaktowe, które stanowią połączenie piekarnika i kuchenki mikrofalowej. Miłośnicy zdrowego odżywiania się mogą być zainteresowani modelem parowym, gdyż nie wymaga on dodawania tłuszczu do potraw. Dla najbardziej wymagających użytkowników przewidziano piekarnik parowy z funkcją pieczenia. W kwestii dodatkowych opcji, nie warto kierować się modą, a skoncentrować na tym jakie są nasze potrzeby i w jaki sposób zamierzamy korzystać ze sprzętu.
  • Lodówka - pierwsza decyzja również musi dotyczyć tego czy wolimy sprzęt wolnostojący, czy pod zabudowę. Kolejna kwestia jest związana z wyborem urządzenia pełniącego jedynie funkcję lodówki czy też chłodziarko-zamrażarki. Wielkość powinna być dopasowana do liczby domowników. W praktyce warto jednak wybierać nieco większe modele, ze względu na możliwość wygodniejszego układania produktów i sięgania po nie. Wyjątkiem jest sytuacja gdy większość posiłków jemy poza domem i w praktyce prawie w ogóle nie gotujemy. Wtedy wystarczającym rozwiązaniem będzie mała lodówka podblatowa. Istotna jest także decyzja dotycząca klasy energetycznej sprzętu, która informuje nas o zużyciu energii. Choć wyróżniamy aż 9 klas, prawie każdy sklep rtv i agd oferuje obecnie najbardziej energooszczędne modele o klasach A, A+, i A++.
  • Płyta kuchenna - w nowoczesnych kuchniach najczęściej spotykamy płyty ceramiczne lub indukcyjne, choć wiele osób wciąż preferuje modele gazowe. Wbudowana płyta ma wiele zalet - jest estetyczna, łatwa do czyszczenia i nie zajmuje wiele miejsca. Przed zakupem należy zastanowić się jaka powinna być liczba pól grzewczych, tak aby sprzęt był maksymalnie użyteczny. W kwestii dodatkowych funkcji, również kierujemy się naszymi potrzebami oraz tym jak często gotujemy w domu.

W jakie sprzęty jeszcze warto się wyposażyć?

Jednym z najbardziej użytecznych, choć nie niezbędnych sprzętów jest zmywarka. Jej pojemność powinna być dopasowana do liczby domowników. W kwestii klasy energetycznej, najlepszym wyborem jest symbol A+, który świadczy o wydajności i wysokiej oszczędności w kwestii zużycia energii. Starajmy się wybrać model o możliwie najwyższej klasie zmywania, suszenia i najniższym poziomie hałasu.

Jeśli lubimy szybkie rozwiązania w kuchni, dobrym wyborem będzie także kuchenka mikrofalowa. Obecnie praktycznie każdy sklep rtv agd oferuje szeroki wybór modeli z różnego rodzaju funkcjami - w tym opcją grillowania, gotowania na parze i termoobiegu. Jeśli jednak potrzebujemy urządzenia służącego wyłącznie do podgrzewania dań, możemy zdecydować się na najprostszy, a co za tym idzie najbardziej budżetowy egzemplarz.

Wśród przydatnych sprzętów można wymienić także ekspres do kawy, robota kuchennego oraz okap. Wyposażenie kuchni wiąże się ze sporymi wydatkami, dlatego warto regularnie sprawdzać co oferuje każdy sklep rtv i agd, aby w razie czego móc skorzystać z atrakcyjnych promocji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.