› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba WangaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamolA co robiłeś do tej pory???? Zbierałeś piasek????? ~ WOLNY ELBLAGCzyżby Panu Stefanowi zostało trochę odpadów po zamkniętej odlewni z Pasłęka ? A może... ~ Mariusz LewandowskiByłoby super! Zbyt piękne, aby było możliwe. ~ NetaPomysł ok, ALE: 1. Co z ewentualnymi powodziami? 2. Co z "elementem" z tamtej dzielnicy miasta,... ~ Anty

Światłowód doprowadzony prosto do Twojego domu. Szybki internet domowy

› bieżące 2 miesiące temu    28.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Światłowód doprowadzony prosto do Twojego domu. Szybki internet domowy

Choć internet światłowodowy jest niezmiennie określany mianem technologii przyszłości, coraz więcej osób może na własnej skórze przekonać się o niezawodności jego działania. Zasięg FTTH dociera już do 2,47 miliona domów, mieszkań oraz różnej wielkości firm (dane za rok 2017). Warto podkreślić, że zgodnie z planami rozbudowy sieci, do końca 2020 roku ta liczba ma zostać podwojona. Na czym opiera się działanie światłowodu? W jaki sposób jest skonstruowana sieć światłowodowa? Czy instalacja FTTH w domu wiąże się z koniecznością remontu? Jakie są główne zalety światłowodu? Odpowiedzi na te nurtujące użytkowników internetu pytania, można znaleźć w poniższym artykule.

Jak wygląda i jak działa światłowód?

Światłowód to nic innego jak cienkie, przezroczyste włókno z tworzywa sztucznego, które służy do przesyłania danych za pomocą światła, bezpośrednio do domu lub firmy klienta. Działanie światłowodu jest oparte na technologii FTTH (z ang. Fiber to the Home). To właśnie dzięki temu, że sygnał światłowodowy jest przesyłany z centrali bezpośrednio do domu klienta, nie ma konieczności angażowania dodatkowych urządzeń (np. rozdzielaczy lub wzmacniaczy sygnału). To wszystko powoduje, że droga, jaką ma do przebycia sygnał internetowy, została skrócona do minimum, a użytkownik może cieszyć się z ultraszybkiego internetu bez ograniczeń. Na Orange.pl można znaleźć ofertę internetu światłowodowego: https://www.orange.pl/view/internet-domowy, która umożliwia korzystanie z sieci z szybkością nawet do 600 Mb/s!

W jaki sposób jest skonstruowana sieć światłowodowa?

Sieć światłowodowa to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż tradycyjne, miedziane kable internetowe. W odróżnieniu od popularnych miedziaków, światłowody są tańsze w utrzymaniu, zużywają mniej energii, a przy tym są lżejsze i odporniejsze na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (doskonale radzą sobie z ekstremalnymi temperaturami czy intensywnymi opadami śniegu). Bardzo ważne jest również to, że kable światłowodowe nie potrzebują żadnych dodatkowych urządzeń, wpływających na jakość przesyłanego sygnału. To powoduje, że koszty budowy infrastruktury światłowodowej są dużo niższe od tych ponoszonych przy budowie tradycyjnych łączy.

Sieć światłowodowa składa się z trzech elementów:

 • sieci dosyłowej, która umożliwia transmisję danych – sygnał biegnie bezpośrednio od punktu dostępowego do rozgałęźnika, który rozdziela go miedzy wszystkich odbiorców sieci,
 • sieci pionowej, która jest instalowana wewnątrz budynku, najczęściej jest poprowadzona z piwnicy lub garażu,
 • sieci poziomej, która biegnie od skrzynki kablowej do gniazdka w mieszkaniu klienta.

Jak przebiega instalacja FTTH?

Instalacja internetu światłowodowego jest szybka, prosta i nie wymaga znacznej ingerencji w wystrój mieszkania. Osoby, które zdecydują się na ofertę internetu światłowodowego od Orange, nie muszą martwić się tym, czy będą umieć samodzielnie zamontować wszystkie niezbędne kable – całą procedurą instalacji zajmą się wykwalifikowani technicy. Termin montażu jest ustalany z każdym klientem indywidualnie, niezwłocznie po podpisaniu umowy. Technicy, po przyjeździe do domu klienta, najpierw zajmują się doprowadzeniem instalacji do lokalu. Dopiero po zakończeniu prac na zewnątrz, przechodzą do montażu kabli wewnątrz budynku. Instalacja trwa ok. 3 godzin. Co ważne, technicy starają się przeprowadzić ją w taki sposób, by kable były jak najmniej widoczne we wnętrzu, a przy tym estetycznie komponowały się z jego wystrojem. Doprowadzone do budynku kable światłowodowe są podłączane do wysokiej klasy modemu FunBox, który umożliwia komfortowe korzystanie z ultraszybkiego internetu.

Jakie są zalety internetu światłowodowego?

Internet światłowodowy to rozwiązanie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających internautów. Jakie są jego główne zalety?

 • Największa prędkość (do 600 Mb/s)
 • Brak odczuwalnych spadków prędkości
 • Niezawodność
 • Bezawaryjność
 • Stabilność
 • Brak lagów
 • Niski ping

Korzystanie z internetu światłowodowego to czysta przyjemność. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, użytkownicy mogą pobierać i wysyłać nawet bardzo duże pliki w kilka chwil. Nie muszą się również martwić o buforowanie plików, które odbywa się w błyskawicznym tempie. Nie mówiąc już o możliwości komfortowego oglądania filmów w jakości 4K UHD lub przeglądania zdjęć w najwyższej rozdzielczości – te czynności nie byłyby możliwe bez najnowocześniejszego łącza.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.