› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Świeża, pachnąca, życiodajna. Leśnicy rozpoczęli sprzedaż choinek

› dzieci i rodzina ponad rok temu    20.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułuZdjęcie stanowi ilustrację do artykułu fot. archiwum elblag.net

Do Polski tradycja ubierania drzewka bożonarodzeniowego przybyła dość późno, bo na przełomie XVIII i XIX wieku (sam rytuał jest zdecydowanie starszy), jednak chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez choinki w swoim domu. Zielony kolor oznacza witalność, a samo drzewko - zwłaszcza iglaste - symbolizuje życie i odrodzenie się. Dylemat, jaki pozostaje, to jakie drzewo wybrać: sztuczne czy prawdziwe. Dzięki elbląskiemu Nadleśnictwu każdy może mieć w swoim domu naturalną choinkę - świerkową lub jodłową. Od wczoraj (19 grudnia) ruszyła sprzedaż.

Choinkę można nabyć już od 16 grudnia przy większości leśniczówek (oprócz leśnictwa Zalesie i Janowo): Nowy Wiek, Kadyny, Górki, Pogrodzie, Jagodno, Dąbrowa, Dębica, Przebrno, Kąty Rybackie oraz Jantar. Od 19 grudnia można także nabywać drzewka przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg na ul. Marymonckiej 5 (Pałac Augusta Abbega w Bażantarni - wejście od strony Restauracji Myśliwskiej) w godzinach od 10:00 do 18:00. Do wyboru są świerki oraz jodły, a sprzedaż trwać będzie do wyczerpania zapasów.

Wartość choinek jest zróżnicowana, a na cenę wpływa przede wszystkim rozmiar. I tak za choinkę świerkową zapłacimy od 30 do 100 złotych:

- choinka do 2 metrów - 30 zł,

- choinka od 2,1 do 3 metrów - 40 zł,

- choinka od 3,1 do 4 metrów - 80 zł,

- choinka od 4,1 do 5 metrów - 100 zł.

W przypadku choinek jodłowych ceny są dwa razy wyższe i wynoszą:

- choinka do 2 metrów - 60 zł,

- choinka od 2,1 do 3 metrów - 80 zł,

- choinka od 3,1 do 4 metrów - 160 zł,

- choinka od 4,1 do 5 metrów - 200 zł.

Za każdy dodatkowy metr ponad 5 metrów zapłacimy dodatkowo 20 złotych.

Choinki, które są sprzedawane pochodzą ze specjalnych plantacji, nie są wycinane w lasach. Zalet żywego drzewka w domu nie sposób wymienić. Klimatyczne święta wiążą się zdecydowanie z zapachami, a tylko i wyłącznie naturalna choinka może dostarczyć leśną woń, która wpłynie na nastrój i atmosferę świąt. Drzewa to jednak przede wszystkim pochłaniacze szkodliwego dwutlenku węgla i małe fabryki tlenu. Dzięki procesowi fotosyntezy - najważniejszemu być może procesowi biochemicznemu na Ziemi - ze światła słonecznego produkowana jest energia, a jako efekt uboczny wydzielany tlen. Dla przykłady jedna sosna jest w stanie wyprodukować tlen niezbędny do życia 3 osób. Jedyny mankament żywego drzewa to wypadające igiełki.

Także i w tym roku leśnicy będą prowadzili kontrolę lasów w ramach akcji "Choinka".

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.