› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Świeża, pachnąca, życiodajna. Leśnicy rozpoczęli sprzedaż choinek

› dzieci i rodzina ponad rok temu    20.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułuZdjęcie stanowi ilustrację do artykułu fot. archiwum elblag.net

Do Polski tradycja ubierania drzewka bożonarodzeniowego przybyła dość późno, bo na przełomie XVIII i XIX wieku (sam rytuał jest zdecydowanie starszy), jednak chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez choinki w swoim domu. Zielony kolor oznacza witalność, a samo drzewko - zwłaszcza iglaste - symbolizuje życie i odrodzenie się. Dylemat, jaki pozostaje, to jakie drzewo wybrać: sztuczne czy prawdziwe. Dzięki elbląskiemu Nadleśnictwu każdy może mieć w swoim domu naturalną choinkę - świerkową lub jodłową. Od wczoraj (19 grudnia) ruszyła sprzedaż.

Choinkę można nabyć już od 16 grudnia przy większości leśniczówek (oprócz leśnictwa Zalesie i Janowo): Nowy Wiek, Kadyny, Górki, Pogrodzie, Jagodno, Dąbrowa, Dębica, Przebrno, Kąty Rybackie oraz Jantar. Od 19 grudnia można także nabywać drzewka przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg na ul. Marymonckiej 5 (Pałac Augusta Abbega w Bażantarni - wejście od strony Restauracji Myśliwskiej) w godzinach od 10:00 do 18:00. Do wyboru są świerki oraz jodły, a sprzedaż trwać będzie do wyczerpania zapasów.

Wartość choinek jest zróżnicowana, a na cenę wpływa przede wszystkim rozmiar. I tak za choinkę świerkową zapłacimy od 30 do 100 złotych:

- choinka do 2 metrów - 30 zł,

- choinka od 2,1 do 3 metrów - 40 zł,

- choinka od 3,1 do 4 metrów - 80 zł,

- choinka od 4,1 do 5 metrów - 100 zł.

W przypadku choinek jodłowych ceny są dwa razy wyższe i wynoszą:

- choinka do 2 metrów - 60 zł,

- choinka od 2,1 do 3 metrów - 80 zł,

- choinka od 3,1 do 4 metrów - 160 zł,

- choinka od 4,1 do 5 metrów - 200 zł.

Za każdy dodatkowy metr ponad 5 metrów zapłacimy dodatkowo 20 złotych.

Choinki, które są sprzedawane pochodzą ze specjalnych plantacji, nie są wycinane w lasach. Zalet żywego drzewka w domu nie sposób wymienić. Klimatyczne święta wiążą się zdecydowanie z zapachami, a tylko i wyłącznie naturalna choinka może dostarczyć leśną woń, która wpłynie na nastrój i atmosferę świąt. Drzewa to jednak przede wszystkim pochłaniacze szkodliwego dwutlenku węgla i małe fabryki tlenu. Dzięki procesowi fotosyntezy - najważniejszemu być może procesowi biochemicznemu na Ziemi - ze światła słonecznego produkowana jest energia, a jako efekt uboczny wydzielany tlen. Dla przykłady jedna sosna jest w stanie wyprodukować tlen niezbędny do życia 3 osób. Jedyny mankament żywego drzewa to wypadające igiełki.

Także i w tym roku leśnicy będą prowadzili kontrolę lasów w ramach akcji "Choinka".

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.