› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Sypialnia w której panuje porządek. Zobacz, jak ją urządzić!

› bieżące 9 miesięcy temu    18.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sypialnia w której panuje porządek. Zobacz, jak ją urządzić!

Sypialnia to miejsce, które powinno sprzyjać chwili wytchnienia po ciężkim dniu, odprężeniu oraz wieczornym rozmową. Jednak nie zawsze tak jest: na desce do prasowania piętrzą się ubrania, łóżko znów nie zostało zaścielone, a szuflada w komodzie nie domyka się z nadmiaru nieposegregowanej bielizny. A to tylko niektóre „grzeszki”, które sprawiają, że romantyczny nastrój sypialni znika! Winę najczęściej zwalamy na brak czasu oraz „ważniejsze sprawy”, niestety prawda jest okrutna – jest to efekt długotrwale pielęgnowanych nawyków. Zobacz jak się ich pozbyć!

Chcesz pożegnać się panującym chaosem w sypialni?  Jest jeden sposób, który może Ci w tym pomóc, a mianowicie zmiana środowiska. Gdy w naszym otoczeniu zachodzą duże zmiany, na nowo wytwarzamy proces adaptacji i zazwyczaj posiadamy większą motywację do tego, by uczynić nasze życie lepszym. W tej sytuacji najlepiej byłoby się przeprowadzić w inne miejsce, jedna czy warto zmieniać swój ukochany dom z powodu rozrzuconych skarpetek?  Jeśli uważasz, że nie to możesz troszkę oszukać swój umysł i przeprowadzić prawdziwą rewolucję w swojej sypialni! Pamiętaj, zmiana musi być drastyczna!

Sypialnia to miejsce, gdzie naprawdę możesz zaszaleć i stworzyć klimatyczne miejsce. A jej metamorfozę możesz zacząć od wybrania nowych kolorów ścian lub tapety.

Meble do sypialni

Zanim zaczniesz wybierać  meble do sypialni, przemyśl kilka wariantów ich umiejscowienia, zwracając uwagę na praktyczność i funkcjonalność. Jeśli gromadzisz pranie na desce do prasowania, spróbuj ją ustawić tak, by nie znajdowała się w centralnym miejscu pokoju lub możesz zagospodarować półkę w szafie na ubrania do prasowania, dzięki czemu niewyprasowane pranie zniknie z pola Twojego widzenia, ale niestety samo się nie wyprasuje.

Meble do sypialni to przede wszystkim duża i praktyczna szafa. Jeśli składanie ubrań nie należy do Twoich ulubionych czynności, warto rozważyć zakup modelu, który posiada drążki na wieszaki zamiast półek. Ich zaletą jest to, że gdy wyciągasz z szafy jedną rzecz, wszystkie inne zostają na miejscu.

Ponadto szafę warto ustawić naprzeciwko okna, które oświetli jej wnętrze. A jeśli na froncie szafy znajduje się lustro, dodatkowo oświetli całą sypialnię.

Łóżka do sypialni.

Bez wątpienia łóżko jest najważniejszym elementem sypialni! Dzięki niemu będziesz rano budzić się wypoczęta i odprężona. Ponadto może stanowić doskonałą dekorację pomieszczenia. Wybierając łóżko do sypialni, szczególnie zwróć uwagę na takie elementy jak: 

- wezgłowie łóżka. Jeśli lubisz czytać książki, wybierz model, który posiada wysokie, tapicerowane oparcie. A jeśli w Twojej sypialni nie ma miejsca na stoliki nocne, wybierz łóżko, które za wezgłowiem posiada półkę!

- Schowek na zapasową pościel. Przeważnie łóżka małżeńskie posiadają, 160 cm szerokości pomyśl,  ile rzeczy możesz na takiej przestrzeni przechować! W skrzyni łóżka zmieści się nie tylko pościel czy koce, ale również walizki podróżne, czy pudła z sezonowymi ubraniami.

Kilka praktycznych trików pomoże zachować Ci porządek w sypialni, a tym samym jej klimat i romantyczny nastrój,  a kładąc się do łóżka, nie będziesz już myśleć o stercie prania na desce. Jednak zmiana wyglądu sypialni to tylko impuls do nowych nawyków. Od ciebie zależy czy na stałe wprowadzisz je do swojego życia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.