› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Szansa na nowy budynek w centrum Elbląga

› budownictwo mieszkaniowe ponad rok temu    15.06.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Szansa na nowy budynek w centrum Elbląga  fot. archiwum elblag.net

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga ogłosił pierwszy ustny przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 0,2 hektara przy ulicy Oboźnej pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną wraz z nieuciążliwymi usługami. Cena wywoławcza nieruchomości  wynosi 543 tys. zł.  

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie prezydenta Elbląga. Pod młotek pójdzie działka (około 0,2 hektara), która znajduje się na ul. Oboźnej,  u zbiegu ulic 3 Maja i Placu Grunwaldzkiego. Będzie to pierwszy ustny przetarg nieograniczony. Planowany jest na 12 sierpnia. Wtedy dowiemy się jakie będzie zainteresowanie nabyciem nieruchomości. 

Na wystawionej na sprzedaż działce według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest możliwa zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wraz z usługami nieuciążliwymi.

Cena wywoławcza nieruchomości  wynosi 543 tys. zł.  

Warunkiem nabycia działki przy Oboźnej jest nie tylko zapłacenie wylicytowanej kwoty, ale także podpisanie zobowiązania. Chodzi o gwarancję, że inwestor rozpocznie zabudowę do 31 grudnia 2023 roku i zakończy do 31 grudnia 2025 r. 

w przypadku niedotrzymania terminu zakończenia zabudowy nieruchomości zobowiąże się on do zapłaty na rzecz Gminy Miasto Elbląg kar umownych w wysokości po 55 tys. zł  za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatnych począwszy od 2026 roku

- czytamy w ogłoszeniu. To samo dotyczy rozpoczęcia budowy niezgodnie z terminem.

Dodatkowo w celu zabezpieczenia zapłaty kar umownych inwestor musi się dobrowolnie poddać się rygorowi egzekucji do kwoty 650 tys. zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kovalski
ponad rok temu ocena: 50%  1
a kiedy będzie ogłoszony przetarg na działkę przy ul. Stawidłowej 3 ????
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.