› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Szczeniak w domu - pełnia szczęścia i pełne ręce roboty!

› bieżące 3 miesiące temu    22.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szczeniak w domu - pełnia szczęścia i pełne ręce roboty!

Przygarnięcie pod swój dach szczeniaka to wielka radość, ale też duża odpowiedzialność. Właściciel młodego psa musi zapewnić swojemu pupilowi odpowiednie pożywienie, nauczyć go czystości i zadbać o inne potrzeby. W praktyce oznacza to wiele czasu i uwagi poświęconych na wychowanie psiaka. O czym powinniśmy pamiętać?

Jak wybrać karmę dla szczeniaka?

Młode psy mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż dorosłe zwierzęta. Karma dla szczeniaków powinna zapewniać im wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki uwzględniając przy tym rasę i związane z nią tempo wzrostu. Rozszerzanie diety można zacząć u trzytygodniowych psiaków – oprócz mleka matki powinny mieć też kontakt z innym pokarmem. Ważne jest jednak, aby wprowadzane pożywienie przeznaczone było dla młodych szczeniąt. Ok. sześciotygodniowy pies powoli przestaje interesować się mlekiem matki i zaczyna zanikać u niego odruch ssania. Na tym etapie szczeniak powinien dostawać pokarm dla psów odstawianych od mleka, który zawiera wartościowe składniki, a jednocześnie jest lekkostrawny, jak np. Brit Care Puppy Lamb & Rice – to wysoko odżywcza karma sucha delikatna dla wrażliwych żołądków szczeniąt. Wielu świeżo upieczonych właścicieli psów ma trudności z określeniem jak często karmić pupila i jak duża powinna być pojedyncza porcja pożywienia. Ponieważ żywienie szczeniąt zależne jest w znacznym stopniu od rasy, a co za tym idzie – od zapotrzebowania energetycznego, najrozsądniej jest więc zasięgnąć porady lekarza weterynarii oraz stosować się do zaleceń producentów karmy podawanych na opakowaniu. Istotne jest także, aby posiłki podawać psiakowi o stałych porach, co ułatwi naukę czystości.

Załatwianie się na zewnątrz – jak nauczyć szczeniaka czystości?

Szczenięta nie potrafią kontrolować swojego pęcherza, dlatego nauka czystości będzie wymagała nieco czasu, cierpliwości, a także obserwowania pupila. Zazwyczaj młode psiaki załatwiają się po przebudzeniu, po jedzeniu i po zabawie, najrozsądniej jest więc wyprowadzać czworonoga za każdym razem kiedy się przebudzi, skończy zabawę lub posiłek. Warto też nauczyć malucha załatwiania się na specjalny podkład rozłożony w jednym miejscu. Absolutnie złym pomysłem jest karanie zwierzaka „po czasie”. Pies nie połączy faktów, które nie wystąpiły bezpośrednio po sobie, a skarcenie go po dłuższej chwili może tylko osłabić zaufanie do właściciela. Warto za to obserwować pupila i wychodzić z nim kiedy tylko zaczyna się niespokojnie zachowywać. Jeśli psiak wybrał określone miejsce w mieszkaniu do załatwiania swoich potrzeb, można spryskać je płynem Repelex odstraszającym zwierzęta. Środek ten jest całkowicie bezpieczny, jednak skutecznie zniechęca czworonoga do przebywania w danym miejscu, przyda się więc również jeśli szczeniak będzie niszczył meble lub buty. Pamiętajmy ponadto, by podczas spaceru pochwalić pieska za załatwienie się na dworze – dzięki temu psi maluch będzie kojarzył pozytywnie wypróżnianie się na zewnątrz.

Więcej na Zoopers.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.