› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
lumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realistachyba wieże samobójców, Elbląg miasto emerytów i rencistów, młodzi bez żadnych perspektyw... ~ faridTo jest jak ostatnia deska ratunku. Pan poseł nie związany z władzami Miasta, ani tymi przed... ~ elblążankaCzy Pan Poseł weźmie udział w sesji RM w piątek, bo idealna sytuacja do przedstawienia... ~ Ukropdobrze że ma pomysł, fajnie jakby to nie było tylko obietnicą przedwyborczą, bo zbliżamy się... ~ arcziTo mi wygląda bardziej na pasaż handlowy, niźli na galerię handlową... przykłady: Latchorzew,... ~ BuziaczekOstatnim Dowódcą tej jednostki był płk Jarosław HALICKI. mjr ŚCIBISZ był tylko pełniącym... ~ jaSą dwie grupy, których interesy są przeciwstawne - decydenci i odbiorcy ciepła. Dla... ~ EmerytNie tylko Toruń korzysta z turbiny gazowej i taniego ciepła. W Zielonej Górze pracuje turbina... ~ ZamechowiecŻadnych negocjacji z Energą - niech ten przeżytek techniki sprzedadzą na złom ~ ECZawsze musi być jakiś katalizator - dobrze że robi to poseł niezależny co widać po diagnozie... ~ romanKuoując tani węgiel sprowadzany przez Pana Posła Andrzeja Kobylarza z Rosji ~ kobyła z PardubicPanie Pośle - może dlatego że jest Pan z poza Elbląga to jest też Pan z poza układu który... ~ AnnaNareszcie ktoś mówi to wprost - trzeba przerwać niemoc zrobić to co dawno powinno być... ~ Mieszkaniec zawady

Szczury na ul. Browarnej. Mieszkańcy zaniepokojeni

› bieżące ponad rok temu    24.06.2014
Ines Kuraś
komentarzy 3 ocen 7 / 100%
A A A
Szczury na ul. Browarnej. Mieszkańcy zaniepokojeni

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej 503. A co się z tym wiążę, również naruszenie studzienek kanalizacyjnych, a także hałas prac budowlanych. To powoduje, że w pobliżu mieszkań elblążan zaczynają pojawiać się nieproszeni goście.

W tej chwili trwa przebudowa drogi wojewódzkiej 503 od ul. Pocztowej do Obrońców Pokoju. Prace, które trwają przy ul. Browarnej, Dolnej i Pływackiej wprowadziły zagrożenie dla mieszkańców. Jakie? Mianowicie, jak informują nas czytelnicy w tych okolicach zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych pojawiają się szczury. Zwierzęta te biegają po ulicach, klatkach schodowych, wchodzą do piwnic.

Czym grozi spotkanie z dzikim szczurem, który może nas zaatakować i ugryźć?

Szczury przenoszą wiele niebezpiecznych chorób, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka, a także zwierząt gospodarskich i domowych.

Jedną z takich chorób jest Leptospiroza. Powodowana jest przez krętki z rodzaju Leptospira. Dostają się one do organizmu przez uszkodzoną skórę i błony śluzowe. W miejscu, przez które doszło do zakażenia nie widać zmian. W przebiegu choroby pojawia się wiele powikłań takich jak uszkodzenie wątroby i nerek, często z nieodwracalnymi zmianami tych narządów. Również pojawia się krwotoki z nosa, krwioplucia i wybroczyny na skórze. Najczęściej chorobie towarzyszy brak apetytu, gorączka, osłabienie, ostre zapalenie żołądka i jelit, zapalenie nerek, biegunka i zapalenie mięśni. Może prowadzić, aż do śmierci.

Kolejna groźna choroba to Włośnica. Człowiek zarażają się przez zjedzenie zarażonego mięsa świni lub dzika. Zwierzęta zarażają się poprzez zjedzenia padłych myszy lub szczurów. Objawy początkowo mogą nie wystąpić. Pojawić się mogą nudności, wymioty, bule brzucha, bóle mięśni, alergie skórne.

Następna choroba powodowana zakażeniem przez tasiemca karłowatego to choroba Hymenolepioza. Może przebiegać bezobjawowo, jak również powodować uszkodzenie kosmyków jelitowych. Skutkuje to brakiem apetytu, spadkiem masy ciała, biegunką, wymiotami, bólami brzucha, a także zaburzeniami snu.

W związku z zagrożeniem jakie się pojawiło skontaktowaliśmy się z kilkoma instytucjami w mieście.

Jak informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu: - Obszary podlegające obowiązkowej deratyzacji i terminy jej przeprowadzania zostały określone w paragrafie 19 uchwały Rady Miejskiej z dnia 6 marca 2014 roku. Obowiązkom tym podlegają obszary: zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, zakłady opieki zdrowotnej i społecznej, placówki kulturalne, oświatowe i obiekty zbiorowego żywienia. Ponadto zabudowane obiekty i magazyny wykorzystywane odpowiednio do przetwórstwa bądź przechowywania lub składowania produktów rolno-spożywczych i gospodarki odpadami. W uzasadnionych przypadkach w miarę potrzeby również deratyzacja przeprowadzana jest na innych terenach i terenach ogólnodostępnych.

Deratyzacja obowiązkowo jest wykonywana w corocznie w terminach od 1 kwietnia do 31 maja oraz w uzasadnionych przypadkach w innych terminach.

Jak informuje nas zastępca dyrektora EPWiK Andrzej Kurkiewicz „ Przeprowadzamy dezynfekcje i deratyzacje w budynkach magazynowych, gdzie znajdują się przepompownie sieci, a odpady wędrują do kanalizacji.”

Ponadto skontaktowaliśmy się z Zarządem Budynków Komunalnych oraz Eurovią. W tej chwili oczekujemy na odpowiedź.

Źródło: http://www.zielonagmina.waw.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ P R P
ponad rok temu ocena: 33%  3
"Łączymy się w bulu"
odpowiedz oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bex
ponad rok temu ocena: 100%  2
przejeżdżam codziennie ul Browarną i Pocztową-ze studzienek kanalizacyjnych dobywa się bardzo nieprzyjemny zapach!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 15 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczó Jasiek
ponad rok temu ocena: 33% 1
Pewnie do tych studzienek ktoś nasrał ?:) Jest inny problem. Zauważyliście, że bezdomni uciekli z Elląga?
oceń komentarz 5 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.