› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Sześciu "elektronicznych obserwatorów" będzie monitorować granicę

› bieżące ponad rok temu    7.04.2015
Paweł Makowski
komentarzy 1 ocen 10 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułuZdjęcie poglądowe, stanowi wyłącznie ilustrację do artykułu fot. 

Będzie ich 6 i wyposażeni zostaną w nowoczesną technologię, pozwalającą monitorować to, co dzieje się w pobliżu. Mowa o "elektronicznych strażnikach", wartych 14 mln zł, czyli wieżach, które staną wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej. Ich zadaniem będzie całodobowa obserwacja - podaje warmińsko-mazurska Straż Graniczna.

Obecnie wieże są testowane, ale według prognoz mają być gotowe do działania do końca czerwca bieżącego roku. Ich budowa możliwa była dzięki wsparciu, pozyskanemu z unijnego Funduszu Granic Zewnętrznych, które wyniosło 75% kosztów inwestycji o łącznej wartości 14 mln zł. W sumie wzdłuż ok. 200-kilometrowej granicy między Polską i Federacją Rosyjską stanie 6 takich wież.

Ich wysokość wynosi nawet 50 metrów, w związku z czym będą doskonale widoczne z daleka. Same również będą mogły objąć "wzrokiem" większy obszar. Wyposażone zostaną bowiem w nowoczesny sprzęt monitorujący, z którego obraz przekazywany będzie do tzw. Lokalnych Ośrodków Nadzoru, znajdujących się w placówkach Straży Granicznej.

"Elektroniczni strażnicy" będą pełnili służbę przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu dostrzegą to, co mogłoby umknąć ludzkiemu oku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ qw
ponad rok temu ocena: 100%  1
A jak potraktują ich laserem?
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.