› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Czekam na wyburzenie komenskiego 3 ! ~ MdTen kto budwoał naszą kamienicę chyba nie słyszał od czymś takim jak  wyciszenie... ~ marcelii94Chyba żeby dostać się i zająć te mieszkanie na parterze specjalnie siły używac nie trzeba a... ~ MKCały budynek to patologia ~ KJ.Od lat nic się nie zmienia e tej klatce mieszkkalam tam to wiem powinni dac ludziom mieszkania a... ~ KaśkaKtoś ze swoją miłością zrobi sobie kolację, wiecie, owoce morza, dobre wino... a wszystko... ~ De JaNiech dyrektor podniesie cztery litery i osobiście sprawdzi bo jego oszukują o zabezpieczeniach... ~ patolPatola prawie każdego dnia tam chleje i drze ryja, mam nadzieję że w końcu ktoś coś z tym... ~ OnJa wolałam zabezpieczyć się poprzez system alarmowy i  instalację kamer. Wydaje mi się... ~ MarcelaZmiękczacz wody to rewelacja, spore ułatwienie w domu. Łatwiej utrzymać dom w czystości i dać... ~ KrysiaAle dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwika

Szkło w aranżacji przestrzeni mieszkalnej

› bieżące 13 dni temu    3.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szkło w aranżacji przestrzeni mieszkalnej

Szkło jest materiałem, który coraz śmielej wkracza do aranżacji domów i mieszkań. Wykonuje się z niego ścianki działowe, podłogi, schody, balustrady, pokrycia dachowe, a także zabudowę tarasów i ogrodów zimowych. Dlaczego warto stosować szkło w swoim domu i co jest ważne przy jego doborze? Producenci dbają o to, by oferowane szkło spełniało wymogi bezpieczeństwa, a dodatkowo ułatwiało codzienne życie. Na rynku dostępne jest między innymi szkło samoczyszczące, akustyczne i grzewcze.

Zalety szkła stosowanego w przestrzeniach
mieszkalnych

Światło dzienne jest niezbędne do życia, a jego duża ilość poprawia samopoczucie i sprzyja koncentracji. Aby stworzyć dla siebie i swojej rodziny miejsce pełne pozytywnej energii, warto zadbać o duże przeszklenia okienne i drzwiowe. Więcej światła można zyskać także dzięki świetlikom czy szklanym przepierzeniom. Zamiast dzielić dom na małe pokoiki, można na przykład stworzyć ścianki ze szkła, które w razie potrzeby będą zasłaniane kotarami. W przypadku nowoczesnych materiałów dostarczanych przez renomowanych producentów, takich jak np. Saint-Gobain Building Glass, zaletą jest nie tylko doskonała przezierność szkła, ale także wytrzymałość i zdolność odbijania promieniowania słonecznego. Szkło sprawdza się w mieszkaniach, gdyż jest łatwe do utrzymania w czystości – powierzchnię wystarczy przetrzeć szmatką z mikrofibry, by zachwycała połyskiem. Materiał jest także odporny na działanie wody czy substancji chemicznych. To dlatego szklane panele są chętnie stosowane w kuchniach i łazienkach.

Najciekawsze aranżacje z wykorzystaniem szkła

Szkło nie musi pełnić wyłącznie funkcji użytkowej – często stosuje się je także w celach dekoracyjnych. Warto wyróżnić przede wszystkim szkło lakierowane, które może występować w wielu kolorach. Nadaje się ono do wykonania paneli ściennych, drzwi przesuwnych, frontów szafek i innych elementów mebli. Równie ciekawe jest szkło laminowane, w którym zastosowano kolorową folię PVB. Jest ono bezpieczne, przezierne, a jednocześnie stanowi barwny akcent w wystroju mieszkania. Można z niego wykonać na przykład ściankę działową, balustradę czy stopnie schodów (przy zastosowaniu bezpiecznej grubości tafli). Ciekawie prezentują się także szklane podłogi, które umożliwiają stworzenie odważnych realizacji.

Szkło do zadań specjalnych – jak może poprawić
komfort życia?

Ciekawym rozwiązaniem jest szkło samoczyszczące powleczone specjalną warstwą fotokatalityczną i hydrofilową. Wykonana z niego zabudowa tarasu, daszek czy ogród zimowy są łatwiejsze do utrzymania w czystości – słońce i deszcz w naturalny sposób zmywają zabrudzenia. W centrum miast, w okolicy lotnisk czy ruchliwych ulic warto stosować specjalne szkło laminowane zestawiane w szyby zespolone, które zapewniają świetną izolacyjność akustyczną – dźwięki dobiegające z zewnątrz nie przeszkodzą w odpoczynku. Nowoczesne szkło może także pomóc w utrzymaniu komfortowej temperatury w budynku. Umożliwia to innowacyjne szkło grzewcze pokryte powłoką z tlenków metali, która odbija promieniowanie nadfioletowe. Szyba emituje ciepło przy niskim poborze energii, zapobiegając kondensacji pary wodnej czy osadzaniu się śniegu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.